zubi1990

REMONT SILNIKA T25A

Polecane posty

mtracz    76

Mi chodzi o zwiększenie ciśnienia gdy silnik jest już rozgrzany, a nie na zimnym. Na zimnym zawsze będzie duże ciśnienie. Jeśli w momencie kiedy masz na ciepłym tak niskie ciśnienie dokręcaj zawór i patrz czy ciśnienie się nie poprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

To z powrotem bym musiał włożyć tego grosza w śrubę i wkręcić do oporu. Ale może mieć zawór wyrobione gniazdo na kulkę, czy raczej to niemożliwe? A jak tam opinie na temat nowych pomp oleju?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ja bym proponował zegar zmienić na inny.Jak pisałem zetorowski kosz koło 40 zł i dalej szukać problemu.Może być pęknięta rurka od pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

A która rurka może być pęknięta, ta długa, czy ta krótka, bo ja nie widziałem żadnych pęknięć ? Już przede mną ktoś próbował z tym walczyć, ale niewiele z tego wyszło. Teraz wał po szlifie, nowa pompa i jedna tulejka i to samo, co było. Skłaniam się ku zrobieniu przystawki pod filtr puszkowy


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Weź podłącz ciśnienie powietrza pod wyjście od zegara i słuchaj gdzie ostro ucieka.Najlepiej miskę olejową wykręcić bo może masz gdzieś blok pęknięty.A co do zaworu sprawdź czy kulka nie ma jakiś wżerów i czy gniazdo nie jest wyrobione.Jak wyrobione to wiertarką wiertło większe i nawierć delikatnie gniazdo i nową kulkę sprawdź powietrzem czy nie ucieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Ja w swoim po remoncie mam podobnie i tez już mi się pomysły kończą. U mnie na zimnym ciśnienie jest na 4, a jak się rozgrzeje, to na 1, a jak sie depnie gazu, to rośnie tak jak na filmiku kolegi. Też robiłem szlif wału i zmieniłem pompę na nową i jak dobrze pamiętam to chyba z tego samego źródła zakupiona przez Alle..o Coś podejrzewam, że to może być wina pompy. Śniegu u nas jeszcze do pasa, więc trzeba będzie rozebrać raz jeszcze.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

No właśnie jakie pompy macie pozakładane.Ja proponuję http://moto.allegro.pl/pompa-olejowa-silnika-wladymirec-t-25-pl-prod-i3131345219.html tylko w oryginalnej zapakowanej foli wraz z gwarancją z Hylmetu ma być folia zgrzana a nie jakaś śmieszna torebka.Ostatnio zakładałem do swojego Władka jakieś rok temu bo jak robiłem parę lat remont do tyłu to połaszczyłem się na że komo ruską ale ciśnienie na rozgrzanym do 80 stopni na wysokich trzymała a na niskich do zera spadała a po założeniu tej na rozgrzanym do 80 ma na całkiem wolnych 1 atmosferę a na 1400 obrotów zawór odcina na 3,5.Ale puki co to zegary zmięcie na zetorowskie nie buble ruskie powtarzam to już któryś post z kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

80 kiedyś było i wyżej na starej pompid i smarowanie było, a teraz 50 i nie ma. Zegarami jeszcze się pobawie, ale to raczej nie ten trop. No i znowu trzeba będzie pożyczyć ściągacza, kupić uszczelki i poprawiać, ale cóż, tak już ze starymi silnikami jest. Rozbiore, sprawdze i zdam relację.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Ja chyba też się zbiorę na powtórkę z remontu. Mam jeszcze starą pompę, która była kiedyś przeze mnie naprawiana w latach 90ych, wtedy można było dokupić do niej same kółka zębate i śmigała jak nówka. Kiedyś miałem przypadek, że pompa pobrała coś grubszego z miski, a konkretnie elementy napędu linki licznika, co spowodowało ścięcie klina na jednym z kółek w pompie i wtedy wymieniałem kółka zębate + wałek. Należało by najpierw sprawdzić starą pompę na "sucho" jak ona pompuje. Muszę pokombinować.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

zbyszekbrzuze, masz piwko ;)

Apropo ciśnienia, stawiam na regulator. On wogóle nie działa. Nie powinien dopuszczać do ciśnienia większego niż 4bary a u Ciebie wskazówka śmiało idzie w górę. Przy pękniętym bloku czy innym wężyku na pewno zegar nie pokazałby takiego ciśnienia.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Zamieniłem zawór z innego T25 i zegar też zamieniłem. No i nie spadło jak na razie poniżej 1. Ten nowy zegar to jakiś zamulony był...


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

zestawy naprawcze 400 zl, głowicę 400 zl, panewki główne ok 80 zl,korbowe ok 60 zl,szlif walu-?,pompa oleju 100 zl,sprawdzenie wtrysków pompy,ewentualna wymiana czegoś 300 zl? olej 100 zl,do tego wszelkie uszczelki i inne rzeczy 100 zl, i trzeba jeszcze doliczyć trochę na rozrząd.

Ceny podałem minimalnie zawyżone ,ale żeby silnik zrobić dobrze trzeba ok tyle liczyc

Edytowano przez Mikua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Szlif wału z dobraniem panewek, regeneracja głowic, korbowodów i dorobienie tulejki małego koła rozrządu kosztowały mnie 650zł


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102
Napisano (edytowany)

Witam . Jestem po remoncie silnika. Mam zrobione 47 mtg. Wymienione było wszytko oprócz pompy wtryskowej i wtrysków do dziś. Muszę się przyznać że ciągnik nie jest tak silny jak być powinien. Chodził lepiej przed remontem jak teraz. Tylko że teraz oleju nie bierze, a kiedyś brał. Z kultywatorem na 3 biegu zdycha a kiedyś szedł, z talerzówką na 3 biegu kiedyś też szedł aż gwizdał teraz już coś go muli. Wcześniej wkręcał się na pełnym gazie do 2000 obr/min w robocie teraz ledwo 1500-1600. Dziś zawiozłem wtryski do sprawdzenia myślałem że lały, a tam było tylko zbyt małe ciśnienie.

 

Wstawiam wam filmik z pracy silnika na nowych wtryskach może jakiś spec coś zauważy. Silnik pali od strzała, na obroty tez się wkręca, ale nie ma tego co powinien mieć. Dawkę paliwa też zmieniałem na większa i nic nie pomogło tylko tyle że więcej palił. Jestem pewien że to jest jakaś błahostka, ale już nie mam pomysłu.

 

Filmik :

http://www.youtube.com/watch?v=kPO1-tqn_mY&feature=youtu.be

Edytowano przez pawel807

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102
Napisano (edytowany)

Jak wykręciłem wtryski, i włożyłem druta w cylinder i pierwszy tłok był w górze to i paliwo z pierwszego przewodu leciało.

Edytowano przez pawel807

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Trudno określić jak dokładnie to zrobiłeś. Powinieneś zaobserwować ruch paliwa w króćcu pompy, a nie to czy wypływa. Liczy się już samo drgnięcie paliwa. Powinno być zanim tłok będzie u samej góry GMP. Czyli 25o przed GMP jak sama nazwa wskazuje POCZĄTEK konta tłoczenia czyli ruch paliwa ma się zgrać ze znakiem na kole.

Wiem że nie masz znaków na kole więc bez ich wyznaczenia nic z ustawiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92
Napisano (edytowany)

Za wczesny kąt wtrysku.Sprawdź czy dobrze ustawiłeś rozrząd a jak dobrze to odepchnij pompę górą od silnia.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33
Napisano (edytowany)

Mi też się zdaje , że stuka jakby za wczesny był. Sam ostatnio długo kręciłem tym tylko na tych otworach pod wlewem oleju. Ja zauważyłem jak za bardzo opóźnisz to nie będzie wchodził całkiem na obroty a jak dasz wczesny za bardzo to na niskich obrotach słaby jest i tak twardo stukająco chodzi a ma być twardo ale bez stuków.

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Wczoraj z rana odepchnąłem ciut pompę od silnika. Ciągnik zaczął troszkę inaczej chodzić. Może jeszcze odepchnąć ? Po Niedzieli wykręcam pompę i jadę do sprawdzenia i ustawienia. Przy okazji i Wtryski wezmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

niedawno zrobiłem remont silnika (szlif wału, wymiana wszystkich panewek, nowe tulejki na kołach rozrządu, nowe tulejki na przeciwwadze, nowe koło pasowe, nowa pompa oleju, nowe zestawy naprawcze jeszcze nie założone) - silnik złożony z kołem zamachowym (bez cylindrów) "na podłodze" kręciłem kołem zamachowym ręką gładko bez oporów, po zjechaniu z ciągnikiem (założeniu docisku-kpl nowy, nowa tarcza sprzęgła, nowe łożysko wyciskowe, nowe łożysko w wale, uszczelniacz itp.) wszystko książkowo tam gdzie trzeba smarowane olejem... i po dokręceniu śrub nie idzie łomem go przekręcić :/ i tu moje pytanie:

 

- czy mogło tak być że wałek wychodzący ze skrzyni biegów po dokręceniu przesunął wał aż tak do przodu że trzyma go tak mocno na dystansach (półksiężyce na środku wału)? -dystanse o dziwo dostałem aluminiowe (wcześniej miałem mosiężne) więc opór mogą dawać spory mimo że na oleju

- czy ten wałek nawet po dokręceniu nie powinien dotknąć wału?

 

po wyregulowaniu i wciśnięciu sprzęgła poprawy nie ma

- co prawda wieńcem po jednym ząbku łomikiem idzie obracać, ale nie wiem czy rozrusznik przekręci (mam planetarny) bo opór na tłokach dojdzie

 

czy to się przetrze i będzie dobrze? czy co radzicie z tym zrobić?

 

z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Miałem ten sam problem, co Ty, zresztą zobacz stronę albo więcej do tyłu, wał obracał się w panewkach dwoma palcami bez koła zamachowego, złożyłem cały silnik, tłoki i wszystko i po wsadzeniu go do ciągnika też problem z obróceniem. Koledzy tutaj mówili, żeby nie odpalać, bo się zatrze, ale ja odpaliłem, tylko nie z akumulatora, bo mi wysiadł, bo całą zimę ciągnik był rozebrany więc i aku niepodładowywany. Po 10 motogodzinach silnik kręci się leciutko.

 

Edit: Teraz mam 55mth i czekam na przypływ gotówki na olej, no i szukam czegoś gęstszego niż 15W40

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

U kolegi Zbyszka problem był po złożeniu silnika czyli opór powodowały nowe ciasne zestawy naprawcze.

U Ciebie jeszcze ich nie ma więc opór powoduje coś innego. Proponował bym rozebranie-rozjechanie ciągnika i szukanie. Lepiej dwa razy sprawdzić. Jesteś na takim etapie, że lepiej się cofnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hubertoski
      Witam wszystkich użytkowników forum. W naszym 8045 nastąpiła awaria silnika tj. duży korek na wale odkręcił się , efekt obrócona panewka , pęknięty wał korbowy , przyczyna ? o tym zaraz , części wszystkie zamówione , silnik w połowie złożony, czyli tuleje osadzone , wał skręcony na 3 podporach, zauważyłem że gwint na jednej ze stóp ( obok miejsca uszkodzonej panewki) jest zerwany, i to mogło być przyczyna odkręcenia się korka, drgania itd. tak czy inaczej , jak uważacie w jaki sposób naprawić ten gwint, hemi coil i pozostawić oryginalną śrube , czy też przewiercenie na większy otwór i przegwintowanie i dotoczenie / dobranie śruby a więc rozwiercenie jednego otwóru na stopie. Pozdrawiam.
    • Przez wajdek85
      Witam, zamierzam w niedługim czasie kupić talerzówkę 2,4m,
      problem w tym że większość firm w opcji ma wał strunowy, a mnie interesuje rurowy.
      jak już znalazłem firmę która jest w stanie zrobić rurowy to chcą za niego 2500 zł.
      długo myślałem jak taki wał taniej zrobić i wymyśliłem:
      do kwadratowego wału przyspawam w odstępach 50cm talerze uzębione a do nich rurki.
      Stąd moje trzy pytania, czy według was taki wał wytrzyma?
      I najważniejsze pytanie jak przyspawać rurki, czy iść na łatwiznę i spawać w linii prostej czy męczyć się z ich gięciem i zrobić tak jak większość firm czyli spiralnie?
      no i czy według was średnica około 35mm rurki wystarczy?
    • Przez Wieslaw55
      Witam. Pytanie jak w temacie czy luz na przedniej osi może spowodować zerwanie wału napędowego oczywiście jeżeli tego nie naprawiamy. Słyszałem, że takie żeczy się zdarzają dlatego jak ktoś coś wie to proszę o odpowiedź.
    • Przez lejek
      Nie wiem czy wybrałem dobre miejsce na ten temat,jeśli nie to proszę skorygować.
      Niedawno kupiłem od niemiaszka JD 3152D

      zapomnieli o oleju więc padła uszczelka pod głowicą

      i poszły panewki

      garki i pierścienie są ok

      jeśli chodzi o uszczelke to raczej nie ma problemu ale wał to nie bułka z masłem.trzeba wyciągnąć do szlifu,
      może ktoś już to robił sam i doradzi od czego zacząć i na co uważać.
      Będe wdzięczny-Dzięki.
    • Przez zbyszekbrzuze
      Witam, tak jak w temacie jak jest zrobione uszczelnienie walu korbowego od strony sprzegla w Jumzie. Mianowicie rozpolowilem Bialoruske z powodu awarii sprzegla, Zatarte lozysko, cale spilowane i stopione oraz pogiete lapki, oraz spalona tarcza. Chcialbym przy okazji wymienic uszczelniacz walu korbowego, lecz nie mam zadnego katalogu i nie moge znalezc opisu co za uszczelniacz tam siedzi. Koncowk walu jest wieksza od uszczelniacza tak jak w Bizonie, ale nie zauwazylem tam zadnej pokrywy.
      Prosze o garsc informacji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj