zubi1990

REMONT SILNIKA T25A

Polecane posty

Marcelix    74

Jeżeli przestawiłeś na śrubach pod deklem wlewu i dobrze Ci odpala, to resztę wyreguluj na mocowaniu pompy (mam tu na myśli kąt wtrysku)


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Zależy o ile ząbków przeskoczył ci ten tryb.Jak o jeden to może dasz radę ustawić na kołnierzu ale więcej to na pewno nie dasz rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

powinno się dać bez problemu ustawić, przy Bizonie składaliśmy z mechanikiem rozrząd, to nie ustawiał pompy dokładnie na ząbek, tylko na śrubach (podobnie jak w Władku) i chodzi dobrze.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

@zbyszekbrzuze w bizonie masz sprzęgło na pompie a na kole nie masz żadnego znaku tylko wziernik na pompie i znak kole od pompy czyli koło od pompy wstawiasz jak popadnie a potem blokuję się koło zamachowe na wtrysku przekręcając blokadę w lewo i ustawia się znak na kole od pompy na wzierniku i skręca się sprzęgło.W t25 masz znak na kole od pompy i z nim trzeba ustawić a resztę regulacji przeprowadzamy na kołnierzu od pompy.Można też bawić się z ustawieniem na frezie od zębatki na pompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ale my wkladalismy pompe razem z tym sprzegielkiem i tym walkiem i trybem. A kola by nie zablokowal w dobrym miejscu bo on zalozyl je nie patrzac na ten przyrzad do blokowania tylko tak byle jak. Bo jak twierdzil nie wie co to za korek i do czego sluzy. a mielismy pod reka ksiazke firmy Andoria/Leyland. Do robienia T25 go oczywiscie nie wzialem, bo wiecej szkody niz pozytku by mi dal. Tak juz jest, ze jak sobie sam czegos nie zrobisz, to nikt tego dobrze nie zrobi.

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAMIANT25    2

ja tam nie narzekam na brak orginalnych części do władka mieszkam blisko wschobniej granicy , jest w pobliżu sklep z orginałami albo jeżdzę do włodzimierza na UA i tam kupuje.

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBazyllo    2

Jednak się zdecydowałem na poprawienie swojego błędu i rozebralem dekiel i przestawiłem rozrząd. Odpalił bardzo dobrze ale dalej kopci i delikatnie stuka. Mam wrażenie że moment wtrysku jest dalej źle ustawiony ale teraz mam o tyle dobrze że wszystkie znaki będą się zgadzać przy ustawianiu momentu wtrysku. Jeśli ktoś z was może mi podpowiedzieć jak idealnie ustawić moment wtrysku żeby nie kopcił i dobrze pracował. Kiedy powinien odbyć się wtrysk jak koło pasowe stanie na I w wyznaczonym punkcie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Witam wszystkich użytkowników forum mam pytanie ile mogla by kosztować mniej więcej wymiana wału korbowego ponieważ pęk mi i chciał bym sie zorientować a już trzeba sie rozejrzeć za jakimś mechanikiem bo wiosna nie długo. Pewnie przy wymianie bedzie trzeba wymienić takrze rozrząd bo od nowości nie był wymieniany.Dodam że rocznik rusinka to 1983. Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

to nie samochód żeby rozrząd wymieniać trzeba było. Ja dzisiaj mojego rozebrałem i tam rozrząd jak serek jest żadnego luzu na tulejkach ani nic. Wał oryginalny z WTZ kosztuje 900 zł z panewkami. byś blizej mieszkał to bym ci to zrobił w przyszłym tygodniu :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5578

a po co Ci mechanik remont silnika jest prosty jak konstrukcja cepa.. daleko mieszkasz bo bym Ci to chętnie zrobił jak sam nie chcesz... skrzyń i mostów nie bardzo lubię robić ale silnik mogę codziennie :D


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

No generalnie moje ciągniki nigdy jeszcze mechanika nie widziały i sam z ojcem bym to zrobił ale czasu za bardzo teraz nie ma a jestem ciekaw ile by taka wymiana u mechanika kosztowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr697    1

Znajomemu, mechanik za remont silnika w c330 zasipiewał pięćset,(za samą robote )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No to jest taka cena w miare. Remont sprzęgła w stodole od c-360 kosztował kogoś 1500 zł w okolicy


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Moglby mi ktos zrobic rysunek jak zlozyc pierscienie zgarniajace 2 czesciowe? Jutro bede zakladac tloki i nie wiem jak sie za nie zabrac? Sworznie juz leza w zamrazarce, tylko te nieszczesne pierscienie. Nie dali mi zadnego opisu w pudelkach ani nie ma na nich zadnych napisow....


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam ,kolego zbyszek- masz blisko mnie ,przyjedż dam Ci rysunek z pudełka lub książki :D Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Pewnie 2 razy jechalem dosc blisko jak zawozilem wal z mojego garazu na Somsiorach do Skepego do szlifierni i potem odbieralem. No to juz od 15.03 20 lat na karku i prawka kat. B brak.. :unsure: . Tak to bym podjechal.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Wiesz gdzie jest Rogówko to zapytaj gdzie mieszka ten co ma kombajn to Ci wskażą, jak nie to za skrzyżowaniem pierwsza droga w prawo i do końca jechać, a kończy się u mnie w podwórku,czekam i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Pozakładałem pierścienie według schematu, który miał wujek jeszcze z czasów CCCP. Co prawda było to pudełko z zestawem 4 pierścieniowym od MTZ, ale kształty pierścieni się zgadzały, no i były to pierścionki składane.

 

Potem tłoki na piec, a sworznie do zamrażarki (2 dni tam leżały leżały, zimne aż w ręce szczypało) i pięknie się wpasowały, same wpadły.

Głowice dawałem do regeneracji, dlatego włożyłem pod nie te podkładki miedziane, zobaczymy jak będą trzymać.

 

Jedyne, co mi się nie podobało, to lekko niedokładnie zrobiona sprężynka blaszkowa pierścieni zgarniających, 3 sztuki pasowały, a jedną musiałem przypiłować.

 

W sumie, to na miarce oleju się okaże, czy dobrze pozakładałem.

Okazało się, że ten silnik był rozbierany przede mną tylko raz i nawet 2 uszczelki były oryginalne, pod filtr oleju i pod tylny simmering. W jednej głowicy są nadwymiarowe szpilki, ale trzymają dobrze.

 

Jedno mnie dziwi, że nie wybili znaku na kole od pompy i teraz nie wiem jak ją ustawić. Włożę koło tak jak mi się wydaje, a te kilka ząbków spróbuję skompensować na dziurach.

Jutro niedziela, więc nie robię i dlatego mam prośbę: Jeśli ktoś ma na wierzchu koło napędu pompy, niech mu zrobi dokładne zdjęcia i wstawi tutaj, to sobie spróbuję dopasować, Tam są jakieś literki, ale to się ma do dziurkowanej tarczki od pompy. Nie ma znaku T :(


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Masz stary czy nowy typ napędu pompy?

Rozkręciłeś połączenie obu kół napędu pompy?

Zrób zdjęcie swoich kół. Połącz koła tak jak były. Symbole na kołach tych kołach się zgrywały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Kół nie rozbierałem, bo niby po co?

Symbole się zgrywały tak: 2 literki z 2 kreskami chyba tam jest jeszcze jedna kreska ale ona nie trafia w nic i literka też.

Fotki jakie mam, później dam lepsze:

 

 

 

1043438.jpg 1043411.jpg

1043410.jpg 1043409.jpg

1043408.jpg

 

Jest 6 km ode mnie, więc nie mogę tak sobie iść i cyknąć fotek :(

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

zbyszekbrzuze ja mam właśnie wczoraj rozebrany ponownie silnik, jak jutro nie zapomnę wziąć aparatu, to Ci napykam zdjęć ile chcesz i czego chcesz. Swoją drogą rozebrałem silnik ponownie tuż po remoncie. Po remoncie kapitalnym został uruchomiony normalnie i silnik pracował na 1000 obr/min stojąc na podwórku przez pół dnia, a później pojechałem nim po cielaki do szwagra i mojej jazdy było tylko około 2km i nagle silnik stanął jak wryty :huh: Ściągnęliśmy go do garażu i szukaliśmy przyczyny dlaczego nie można było obrócić wałem. Rozebraliśmy górę silnika i tam wszystko w porządku, więc rozebraliśmy dół - miskę. Sprawdziliśmy panewki główne i korbowodowe i też są ok. Zdjęliśmy pokrywę rozrządu, a tam wałek wyrównawczy stoi jak zaspawany jak również koło pośrednie które go napędza, zeszło bez tulejki tulejka została na czopie i ledwo ją zdjęliśmy. wałka jeszcze nie wyjęliśmy, bo trzeba wyjąć silni, ale to jutro. Najciekawsze jest to, że wszystkie te tulejki zmieniałem na nowe zakupione w sklepie i później roztaczane. Po ich zamontowaniu wszystko lekko się obracało. Smarowanie wszędzie było, kanały czyszczone przed złożeniem, założona nowa pompa magistrali smarującej. Tulejki były dotoczone z lekką tolerancją luzu. Moim zdaniem te nowe tulejki to straszny badziew, albo trzeba je roztaczać z milimetrowym luzem, bo później i tak spuchną. Faktem jest, że stare fabryczne nie były zrobione z samego mosiądzu jak te nowe, tylko z jakiegoś stopu z mosiądzem.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

To zrób mi nawet 20 zdjęć tego koła, które napędza pompę wtryskową, ale połączonego, nie rozebranego, bo głównie o to się rozchodzi. Resztę mam w porządku. A jeśli Ci nie spadło, to pokaż jak się ma znak "T" np do dużego wypustu, tego co na pompę nachodzi, coby można było zakładać pompę tylko w 1 pozycji. Kilka zbliżeń boku też by było dobre (odległość 2 literek od znaku "T")

 

Z góry dzięki :)

 

Ja wymieniałem tylko tulejkę na małym pośrednim kole, tak rozrząd chyba oryginalny.

Pompa oleju nowa, wał po szlifie na R1 (był na N2)

 

Fotki z remontu na: www.facebook.com/wladimirect25

Jeszcze będę musiał ciśnienie oleju zmniejszyć, bo ustawiali na 6, żeby w ogóle smarował...


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Czy to jest normalne żeby po dłuższej/cięższej pracy kapał olej z odmy?

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hubertoski
      Witam wszystkich użytkowników forum. W naszym 8045 nastąpiła awaria silnika tj. duży korek na wale odkręcił się , efekt obrócona panewka , pęknięty wał korbowy , przyczyna ? o tym zaraz , części wszystkie zamówione , silnik w połowie złożony, czyli tuleje osadzone , wał skręcony na 3 podporach, zauważyłem że gwint na jednej ze stóp ( obok miejsca uszkodzonej panewki) jest zerwany, i to mogło być przyczyna odkręcenia się korka, drgania itd. tak czy inaczej , jak uważacie w jaki sposób naprawić ten gwint, hemi coil i pozostawić oryginalną śrube , czy też przewiercenie na większy otwór i przegwintowanie i dotoczenie / dobranie śruby a więc rozwiercenie jednego otwóru na stopie. Pozdrawiam.
    • Przez wajdek85
      Witam, zamierzam w niedługim czasie kupić talerzówkę 2,4m,
      problem w tym że większość firm w opcji ma wał strunowy, a mnie interesuje rurowy.
      jak już znalazłem firmę która jest w stanie zrobić rurowy to chcą za niego 2500 zł.
      długo myślałem jak taki wał taniej zrobić i wymyśliłem:
      do kwadratowego wału przyspawam w odstępach 50cm talerze uzębione a do nich rurki.
      Stąd moje trzy pytania, czy według was taki wał wytrzyma?
      I najważniejsze pytanie jak przyspawać rurki, czy iść na łatwiznę i spawać w linii prostej czy męczyć się z ich gięciem i zrobić tak jak większość firm czyli spiralnie?
      no i czy według was średnica około 35mm rurki wystarczy?
    • Przez Wieslaw55
      Witam. Pytanie jak w temacie czy luz na przedniej osi może spowodować zerwanie wału napędowego oczywiście jeżeli tego nie naprawiamy. Słyszałem, że takie żeczy się zdarzają dlatego jak ktoś coś wie to proszę o odpowiedź.
    • Przez lejek
      Nie wiem czy wybrałem dobre miejsce na ten temat,jeśli nie to proszę skorygować.
      Niedawno kupiłem od niemiaszka JD 3152D

      zapomnieli o oleju więc padła uszczelka pod głowicą

      i poszły panewki

      garki i pierścienie są ok

      jeśli chodzi o uszczelke to raczej nie ma problemu ale wał to nie bułka z masłem.trzeba wyciągnąć do szlifu,
      może ktoś już to robił sam i doradzi od czego zacząć i na co uważać.
      Będe wdzięczny-Dzięki.
    • Przez zbyszekbrzuze
      Witam, tak jak w temacie jak jest zrobione uszczelnienie walu korbowego od strony sprzegla w Jumzie. Mianowicie rozpolowilem Bialoruske z powodu awarii sprzegla, Zatarte lozysko, cale spilowane i stopione oraz pogiete lapki, oraz spalona tarcza. Chcialbym przy okazji wymienic uszczelniacz walu korbowego, lecz nie mam zadnego katalogu i nie moge znalezc opisu co za uszczelniacz tam siedzi. Koncowk walu jest wieksza od uszczelniacza tak jak w Bizonie, ale nie zauwazylem tam zadnej pokrywy.
      Prosze o garsc informacji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj