kamillss16

Jaki ciągnik do tura??

Polecane posty

rino    13

Krzysiu tyle co ja mtz rocznie przewoże turem to jeszcze na oczy nie widzialeś. Tylko sobie zaloz poządna przeciwwage a nie wycinarkę, ja na tyle woze ponad 1,5 tony i sie nic z przodem nie dzieje. Nawet przy ukladaniu 1,5 tonowych plyt drogowych nic w prodzie nie chrupialo. Tura mam 7 lat i przodek tylko raz sie zerwał na przekladni stożkowej, ale to była wina urwanych śrub na tulei. A z ta łycha 1,8 metra to wcale takiego szalu nie robiles, ja mam od nowosci 2,2 metra i tez pełne lyzki piachu sie wozilo i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybki00    4

Chłopaki spokojnie... moim zdaniem nie ma co tak przeciążać sprzętu bo wszystko wytrzymuje do czasu prosty przykład to my ludzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Nie będe tu robił boruty ale jak ktoś ma mtz to wie ile podniesie i jak często się psuje na mtz z tur 6 podnieść 750kg kiszonki krokodylem to jest już dużo na max wysokośc i jechać daje to około 1t łącznie a palete cemętu to opony 11,2r20 siedzą na max i przednia oś się poddaje czy nowa czy stara, moja wycinarka z balastem to 1t masy i dobrze wiem że mtz przeworzący często ciężar o masie 1,5t poprostu nie tylko most popeka ale cały się rozleci czy bedzie mój twój czy kogo kolwiek bo wogóle tyle nie może przewozić i nie ma takiej wytrzymałej konstrukcji całego napędu to ciągnik na max obciążenie 1t i nie na max wydźwigu są tu ludzie co mają i wiedzą że nie ma mowy bo mtz to nie ładowarka teleskopowa a jakby tyle podnosił i takie tony to by jeszcze wyszło że lepszy niż ładowarka mtz to ma biede z 1,8m łyżką przy kolach 18,4r30mishellen i 11,2r20 a 1,5tony to mój nawet nowy na tylnym podnośniku nie podniusł więc chyba masz lepszy model bo ja zwykły mtz82 z podnośnikiem 2,5t i takowy to nie podniesie 1,5t nawet strzala z takim ciezarem nie zrobi albo jeżeli podniesie z 1,3t to popekają ramiona łącznik wszystko w mtz 82 na tuz tylnym jest przewidziane max ale to max na ciężar 1t a jak więcej to pęka wsszysko mnie to do 1t caly tuz już jest któryś z kolei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Krzysiu-nie wiem dokładnie ale mój stary Zetor 7211 spokojnie tonę podnosi -tyle że opony jakieś takie naleśnikowate się robią :P (ma tylko jeden siłownik pomocniczy)-i z pewnością może podnieść sporo więcej (z tym że nie wiem bo nie próbowałem :P)-a taki MTZ to chyba jednak trochę inna bajka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Krzysiu to widze, ze albo jestes mlody i malo masz doswiadczenia albo poprostu nie masz pojecia o tym co piszesz. Bo jak ktos pisze, ze jak podniesiesz 1,5 tony to sie ciagnik rozleci to cos jest nie tak. Ja juz tyle lat pracuje turem i mtz i przod sie nie psuje. U mnie przeciwwage ponad 1,5 tonu podnosi bez problemu na ciegnach od zetora, czyli dluższych o jakies 5 cm. Ale co ja Ci bede tlumaczyl skoro ty i tak swoje jakies niewiadomo skad informacje bedziesz pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Może to zależy jak kto trafi? :P Jest też jeszcze coś takiego jak zmęczenie materiału, coś może wytrzymywać całkiem długo aż w końcu pęknie/odkształci sie. Dlatego przy projektowaniu zawsze przyjmuje sie jakiś zapas wytrzymałości i element przez pewien czas eksploatacji wytrzymuje przeciążenia.

 

Co do opon to stomilowskie 7.50-20 nabite na 3,0 atm jakoś wytrzymują ale na betonie pod ciężarem robią sie placki, guma powoli zaczyna pękać obwodowo, jak powiedzą dość to kupie sobie takie profi jak ma @jaro :P

 

Z tyłu sytuacja wygląda lepiej, 18.4 R34 przy 0,8 atm układają sie ładnie, po założeniu przeciwwagi trzeba dobić do 1,0 atm i też gra muzyka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mirasek-jak Ty założysz takie opony jak moje to ja nie wytrzymam i kupię jakieś 500/50-17 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Twój zetor Jarku na tylnym tuz na 100% więcej podniesie niż kolegi Rino i mój MTZ bo w mtz jest jeden tłok zewnętrzny o małej średnicy i udźwigu 2,5t książkowym nowe mtz z plugiem 4 skiby o masie 750kg to miały pierdzioche a uprawowo siewnego to żadnego nie podniusł a z rozsiewaczem mx1200 to miał 700kg bo jak się na 3 rozsiewaczu olej zagrzał to non stop podnosił pompą i syczał na środku pola pękło lewe ramie ciągnik miał niecałe 2 lata, każda osoba użytkująca MTZ 82 starszy niż 98 rok wie że podnośnik makabra a pompa hydrauliczna 32P ma wydajność liche 32 litry wymieniłem już 4 mam w gararzu dwie 1 orginał jedną starą serwis Pronar nowy z Narwi odesał mnie do mechanika który robi tam ponad 10 lat i potwierdził że nie wytrzymie ta pompa hydrauliczna dużej pracy z ładowaczem i żebym zawór jeszcze sprawdził nie ma co się sprzeczać niech ktoś nagra film MTZ 82 z koślawa osią przednią i 1800kg cemętu na ładowaczu na max wysokości i niech jedzie i robi w lewo i prawo na łące bo pompa układu kierowniczego jest taka jak w małym T25 od podnośnika i mam 3 z kolei bo niewytrzymuje ona przeciążeń związanych z obciążeniem przedniego mostu przecierz tam jest jeden lichy iłownik i na pusto bez tur skrzypią często te układy co tam są a rama itp itd panowie moge chwalić mtz ale nie za to co ma w układach hydraulicznych i na przedniejj osi Jarku ty lubisz pisać prawde jak masz koege co ma w pobliżu mtz 82 najlepiej 96 rok co ma podnośniki 2,5t niech podniesie uprawowo siewny bo do mojego uprawowo siewnego i pługa obrotka to już 3 mtz przyjechały i nie odbiły stopki a 82A kuzyna ma 400mth i 3,5t podnośnik wzmiacniane ramiona więcej obciążników na przodku i mojego obrotka o masie 1350kg nie odbił stopki pomogliśmy mu w 4 na bokach podniósł na 30cm i przód do góry

to dociążyli przód i zaczeło coś strzelać i opuścił na ziemie i tak cód że się coś nie rozleciało i kupił zwykły 4x40 śmiga. Jestem gówniarz co ma w27lat i MTZ jerzdżę tylko ja u mnie sypie się wszystko i to nie tyko w moim nowsze 82a 82sa 1025a to były dopiero kaleki... Nie ma co klamać mam i nie polecam nikomu bo nie da rady z tym ciągnikiem szkoda zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

do tura jest dobr kazdy ciągnik... w sumie jak by nie patrząc... wszystko zalezy do pompy tzn. jaki będzie udźwig... ciągniki z napędem dobrze sprawóją sie w terenie... bez napędu natomiast na terenach utwardzonych... jeśli robisz kiszonke to lepszy jest ciągnik z napedem (ma szersze koła przednie), każdy przedni most jeśli ciagnik pracuje przy ładowaczu czołowym sie rozleci prędzej czy poźniej... podbie jak w sprzęcie pracującym bez niego... mósisz szukać ciągnika z silna pompą, zwrotnego i taki który będziesz mógł wykożystac róniez do innych prac w gospodarstwie... ja polecam MTZ (ale uważaj przy zakupie i zwróć uwage na pompe często jest już zajechana), John Deere, Fendt odradzam MF z powodu jego dość dużej awaryjności skrzyni i innych podzespołów(poczytaj na forum a sie dowiesz), strsze modele Deutz-Fachr dx 90/110 i podbne mają równiez przypadłoś, ze sie czesto skrzynie padają.....

 

PS. nie chce sie kłucić z uzytkownikami tych ciągników... ja tu kożystam ze swojej wiedzy i to sa moje uwagi.. tak więc prosze bez żadnych różnych.....


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dzięki Krzysiu za słowa otuchy :)-szczerze mówiąc nie miałem pojęcia że w tych starych MTZ-etach są takie słabiutkie podnośniki-wiem tylko że każdy MTZ w okolicy jest pozalewany olejem-oprócz jednego-tyle że jego właścicielem (o ironio) jest największy w okolicy kat na ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

jakby ktoś się decydował na MTZ to niech jednak się nie boi o zajechaną pompe bo innej niż zajechana to nie dostanie nowe pompy hydrauliczne do MTZ 82 o symbolu 32p 32litry na minute są sporo poniżej 500zł brutto więc VAT-owiec zadużo za nią nie da tylko wkurza jak co rok przepompuje olej hydr do skrzyni i dwa do wymiany bo się pompa zużyła i uszczelniacz też i olej przelewa ja mam w zapasie zawsze minimum 1 już nie regeneruje bo mniej pochodzi Ruskie niebieskie też troche więcej trzymają niż te Polskie z Tucholi, podnośnik MTZ tylny ma udźwig 2,5t hihi i ramiona przy ciężarach typu wycinak 480kg metaltech mirosławiec 1,4m Pirania to pękają jak się dużo jeździ najczęściej to do góry bezpośrednio z wyjścia z wałka na wielkoklin, ja tam wiem że jak MTZ ważył około 4t to mam Tur 6 waży 900kg + krokodyl około 250 + kuku 700kg max to jest i 2t na przodku który pierwotnie ważył około 1,3t to każdy kto zna się na konstrukcjach to wie że nie ma bata pękają podzespoły szybko.

 

Ps. dla osób nie eksploatujących mocno "zawodowo" to fakt kupić tanio MTZ w dobrym wieku z napędem na to średni ładowacz i nie za ciężko wtedy jest to średni zestaw z dobrym silnikiem za małe pieniądze jak przeliczyłem ile mój MTZ rocznie dźwiga to poprostu nie dla mnie taki ciągnik bo on nie ma możliwości to przetrwać max łyżka na mtz to 1,8m krokodyl 1,4 to pierdzenie i delikatnie, chwytak bel ale do 850kg balik i nie 500 lub 1000mth rocznie bo tragedia dla takich to JD 5720 i niech się buja

 

używałem na tylnym tuz do kuku ale teraz mam paszowóz to tylko turem ładuje miałeś MTZ to wiesz jakie porównanie jest stali i TUZ do zetora lub Ursusa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

z tym słabym podnośnikiem w MTZ82 to u mnie tez tak było, ale przełożyliśmy na inne otwory na wieszakach i to końca dawał radę.

 

@krzysiu u mnie 4512 pracuje z piranią 1,65m od 10 lat, nic nie urwałem oprócz kompletu zębów w wybieraku :) swojego używasz do kuku???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Z twoich wypowiedzi widac ze nie dbasz wogóle o ciągnik, nie wymieniasz olejów, nie wymieniasz filtrów i nie masz pojecia o naprawach i mechanika tez zadobrego nie masz. Ja mam przy swoim mtzecie tura od 7lat, łyzka 2,2m krokodyl 1,6m i wycinak na ładowaczu. Krokodyla praktycznie mam juz drugiego bo tamten się wyeksploatował, w łyzce jest juz drugie dno bo pierwsze sie juz przetarło. Do tego kilka ładnych lat mtz smigał z talerzówka 1300kg no i cały czas gdy chodzi w turze ma podpieta przeciwwage o masie 1500kg. Tak wiec nie powiesz mi ze mtz 1t nie radzi, palety z cementem tez woziłem i podnosił je na małym gazie. Fakt wieszaki sie gieły, totez mam załozone zetoroskie. Widze ze jeszcze mało wiesz o ciągnikach. W turze robie ponad 500mth roccznie, u mnie i na usługach. No fakt 2,5 t nie podniesie jak jest daleko wysunięte ale trójke obrot to bez problemu!!!!!


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybki00    4

Jakoś nie chce mi się wierzyć że MTZ na wolnych obrotach tak dobrze podnosi ładunki około 1 tony przecież to jest tylko 32 litry na minute nie przesadzajmy w pisanych wypowiedziach ja w swoim zetorze mam 31 litry na minute i wiem jak to podnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek13    0

Ursus 1004 on z tur 5 to coś pięknego bierze 2 bele 1,80m i radzi sobie nie włazi w ziemie nic on kosztuje do 50tyś no a tur z 10tyś wiec ci jeszcze coś zostanie wiec wiesz coś sobie dokupisz jakiś pług lub coś innego:)pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Tak jak napisałes masz ZETORA nie MTZ-ta tak więc wiem co pisze o moim ciągniku, duzo zalezy od czystosci filtra.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2
Ursus 1004 on z tur 5 to coś pięknego bierze 2 bele 1,80m i radzi sobie nie włazi w ziemie nic on kosztuje do 50tyś no a tur z 10tyś wiec ci jeszcze coś zostanie wiec wiesz coś sobie dokupisz jakiś pług lub coś innego:)pozdrowienia

 

 

widze, zę na af pojawił sie kolejny czarodziej i bajkopisarz... ewentualnie jakieś dziecko... U1004 to jest wydatek żedu do 30tys za 50 to kupujesz już dobry zachodni ciagnik ok 90r i może nawet z ładowaczem czołowym.... "TUR 5" chym 10tyś;> to chyba do 60 dwu skecyjny bo tu będzie znacznie więcej kosztował... ja wiem czy ten "tur 5" taki piekny widać nie miałeś okazji pracować Stoll lub innym pożądnym ładowaczem przy porządnym ciagniku... widze, ze masz małe wyobrażenie o rynku rolniczym...

 

PS. jaki pszesz swoje posty staraj sie błędów ort nie popełniac takich rażących bo wstyd... tak tak a propo bo przeglądałem Twoje posty i sporo ich tam....


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

@Zbigi123 ja to kolego mam szacunek do Ciebie i innych forowiczów tylko są wśród nas ludzie którzy już wiadomo że pomogą, wytłumaczą i opiszą jak masz takiego mega mechaniora albo coś to ja tu zaraz zaczne pytania zadawać bo Fabryka mi nie umie pomóc i czemu nie może i jeszcze kasiore ci wyśle jak zadziała przecierz jak mam kuzyna co ma mtz 82a 700mth i ma podnośnik 3,5t rocznik około 2000 niebieski i uprawowo siewnego o wadze 1t z siewnikiem 400kg od ziemi nie odbił a ma pompe 45litrów i 3,5t podnośnik teraz sobie radzi bo wymienił siłownik na ten od 1025 ledwo wszedł no to ma podnośnik o mocy 4,5t a Ty jak nie masz modyfikacji konkretnych w układzie hydraulicznym o których narazie nie wspoomniałeś to szans żadnych nie masz na takie ciężary na tylnym tuz jeszcze z ramionami wysuniętymi więcej niż standard bo ci górne wieszaki ulecą na drugim podniesieniu, to samo krokodyl jak na 1,4m da się wyciąć 750kg kuku +krokodyl ok300 to 1050kg +ładowacz 1t to jest 2t na przodzie a krokodyl 1,6m ma dwa siłowniki sam jest dużo cięższy i wytnie z 900kg to razem ok. 2,5t w ciągłym użytkowaniu???? pustym nie jeździsz nie? a łyżki to do FENDT 308ci nówki kupują 1,8m bo nie da rady na gorszym terenie więcej przecierz mam piaskowiec i kopie piach i nie umie ani wbić pełnej ani wycofać z pełną tak max 80% łychy z piaskowca 1,8m bo nie mam kół większych niż standard 18,4r30 11,2r20 ja nie muszę dbać o olej on sam dba o niego bo co 12 -18 miesięcy przepompuje olej hydrauliczny do skrzyni i wtedy wymiana filtru pompy i olej nowy śmigam dalej to się nie zdążył zużyć, przecierz nie ma cudu jak bloczki betonowe na paletach zdejmowałem widłami do palet lekkimi i 1,5t ważyły bloczki to na 2 i szybko na ziemie bo na dłuższej trasie niż 50 metrów to nowy most pęknie takiego mtz jak mój a co dopiero wysłóżony przecierz widziałem jak ta górna część się wygieła i laćki były poniżej połowy zagięte tak jak pisałem dobry ale nie na masówke nie ma mowy że ciągnik MTZ waży niecałe 4t i ma podpięte na sobie 4-5t i sobie lata luknij na tematy MTZ awaryjność co to MTZ i jak chodzi tuz, hydraulika nie jestem sam to chodzi o produkcje i modele ponad 10 lat u mnie diler upadł mtz bo już nie wyrobił nie da się ludzi nabijać w dziadostwo w nieskończoność pytania od następnego postu zacznę zadawać jak odpowiesz to fajnie choć nie ma bata nie pracuje tak jak piszesz bo to tak jak ja bym powiedział że moja 11441zetor idzie z 6 skibowym obrotowym pługiem o masie 2t szer orki 3m i to zapyla a z przodu to mam 3t na turze śmiga tak 10 lat da ktoś wiare bo to bardziej prawdziwe niż mtz tyle dźwignie.

 

zrobię foto mojego dla porównania ale będzie jazda hih. Twoje foto niezłe tylko gratulować trwałości bo to nie o operatora w tym wypadku idzie bo mój nie ma gazu nigdy więcej niż 1600obr i delikatnnie zeby się nie rozleciał i tak miał od 1 mth tylko awarie i awarie nr 1 w sprzedarzy nie jest Zetor w Polsce? to co jak Fendt-ów sprzedają ok 200 rocznie to diler ma biede? nie sprzedarz świadczy o jakości. Ja mam TUR 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Zadnego mega mechaniora nie zatrudniam, bo w przeciwienstwie do ciebie, potrafie naprawić sprzęt we własnym zakresie. Hydraulika nie ma zadnych modyfikacji. Czy talerzówka o wadze 1300kg albo przeciwwaga 1500kg to dla ciebie mega cięzar??? Jak bys chciał wiedziec to mtz zajmuje czołowe miejsce w sprzodazy ciągników w Polsce, więc nie wciskaj kitu, ze dealerzy mtz bankrutują. A czemu ty liczysz mase ładowacza, przcież masz podany nominalny udzwig 1,5t i tyle podniesie, chyba ze masz gówno nie tura. A to ze nie mozesz wbić się w piach i wycofac z pełna łyzka, to swiadczy tylko o twoim braku umiejetnosci operowania turem. A tak poza tym ja mam od nowosci pompe 42l, nie powiem bo była juz wymieniana, ale nie co roku. A opony mam 15,1/38 a z przodu 11.2/20

Łyżka 2.2m prosze:

http://www.agrofoto.pl/forum/MTZ-image51855.html

Wycinak na turze:

http://www.agrofoto.pl/forum/Wycinak-na-tu...image70619.html

Mtz z przeciwwagą:

http://www.agrofoto.pl/forum/Mtz-82-image103088.html

No i te zetorowskie łapy:

http://www.agrofoto.pl/forum/Zetorowskie-l...image42763.html


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj