marcin1985

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafffffff    9

u mnie firma wpadla szybko zrobila i cala kaslke wziela.Rowniez u nas na wiosce robili sami ludzie to im troche zostalo ale ile zostalo to nie wiem bo nikt nie chcial powiedziec.Ale mysle ze pare dobrych groszy jak samemu sie robi to zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

My robiliśmy samemu. W czerwcu jak materiały były jeszcze tanie i płyty akro szło dostać na szalunki. Nie licząc swojej robocizny, cyklopa(kopał pod płytę) i ciągnika z przyczepą do ziemi to zostało nam ponad 50%. Czyli starczyła pierwsza kwota którą dostaliśmy.

Gdybym miał drugi raz robić płytę i szambo to zrobił bym je sam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ja robiłem sam, wydałem ok 40% całości, czyli nie całą pierwszą ratę. Co do firm: u mnie w okolicy niektóre brały całość, inne 80 lub 90%, ale nie mniej, a z okresem wykonania różnie, u kumpla z sąsiedniej wsi robili 2 tygodnie(ale 100% wzięli) a u 2 sąsiadów(ta sama firma) zaczęli w maju a kończyli w grudniu ;) Jeden kolo w mojej okolicy dostał prawie 150 tys na płytę, a budowa kosztowała go ledwo 70tys. On to zarobił ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

My zrobiliśmy 2 razy większą i chyba 3 tysiące zostały, zbrojenie było przez nas wykonane. Sam druty łączące przycinałem ;)

Przy zalewaniu betonu pracowała firma - znajoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

hehe z tego co gadałem z ludzie to zostało im na dobre piwo ;)


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broja    0

A jak to w końcu jest, te płyty gnojowe to będą obowiązkowe, czy nie? My jeszcze nie mamy, bo się teść ociągał i zabrakło pieniędzy i nie wiem czy ja będe musiał zrobić, żeby np dostać jakieś inne dopłaty. Ostatnio sie mówi w mediach, że nie potrzebne, ale ja będe miał około 80 szt bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

U nas robila firma plyte i zostalo trohe kasy a naet wiecej jak troche i plyta byla zrobiona troche wieksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszło jakies 60% ale zrobiliśmy wieksza i wyższe murki. Koparka JCB prawie jak swoja, przyczepa ciągnik i to wszystko. Codziennie po 4 robiliśmy i szybko poszło. Materiały kupowane byly 4miesiace przed zaczątkiem budowy.


Technika Rolnicza! (.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jak później rozliczyliście sie z kasy, przecież musieliście okazać jakieś rachunki??? i czy nie było wymagania co do firmy, to znaczy przy budowie płyty musi być firma???


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnich    19

Mój wujas niekiwnął nawet palcem podczas budowy, wszystko robiła firma, ale niestety do tego interesu musiał dopłacić jeszcze 8 tys. zł bo kasy niestarczyło a zroboł troszeczke większe niż to było w projekcie ale i tak jest płyta troche mała.

Niestety za wygode się płaci :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja robiłem sam tzn zatrudniłem fachure budowlacna on sobie wzioł pomocnika. Wykop robiła mi firma koparaka case łyzka 1m3:) 4m głeboko :lol: i odwozili ziemie wywrotka. Sam załatwiałem materiały i zostało mi spokojnie 50%;) Beton był z betoniarni gruszka B-20 ( to chyba najwiekszy koszt z całosci).


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

najgorsze jest to ze ceny materialow bydowlanych ida w gore i automatycznie zostanie mniejsza kasa.a mam do was pytanie jak pozniej jest z rozliczeniem kosztow budowy. czy trzeba przedstawiac faktury VAT za materialy budowlane i za usluge kopania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

u nas wlasnie skonczylismy w tamtym tygodni plyte

 

zbiorniki juz byly w listobadzie wstawione do ziemii :D

 

a teraz firma robila sam plyte tzn oni tylko robili a my mielismy juz wczesniej drut kupiony :D a teraz beton z gruszki placilismy

 

pieniedzy praktycznie jesli dadza druga polowe starczy na styk lu min brakie tylko ze my zrobilismy plyte ok 50 m kw a w agencji wyliczyli nam ze may miec na to bydlo 28 m kw

 

wiec gdyby byla robiona tak a ja k w planie to by zostalo

 

firma wziela za robocizne chyba ok 2400 zl

 

jesli chodzi o papiery to trzeba zlozyc a agencji oswiadczenie ze sie zakonczylo budowe a ono maj a 60 dni roboczych wtedy na przelanie pieniedzy od chwili zlozenia oswiadczenia,

 

jesli chodzi o kontrole to ni moga przyjsc w ciagu natepnych 5 lat od ukonczenia budowy, dlatego trzeba trzymac wszystkie faktury, projekty, atesty itd przez piec lat, nic nie moze zginac i trzeba to miec i to wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli chodzi o kontrole. WIEc jak wziołes lub wezmiesz ponad 10tys euro to masz kontrole przed i po wykonaiu budowy z agancji powiatowej, ale to pikus tylko ogladaj co i jak. Pózniej moga w każdej chwili zjechac z regionalnego oddziału agencji i zrobic kontrole, która polega na sprawdzeniu szczelnosci i wymiarów oraz przepatrza papiery ( faktury, pozwolenia i td.) Ja na miałem narazie tylko powiatowych 2 razy, ale mój znajomy co robił razem ze mna i ten sam fachowiec to miał juz regionalnych i wkładali echosonde która sprawdzała szczelność, pózniej dokumenty przepatrzyli i po sprawie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Czyli mówicie ze lepiej samemu zrobić ? A jakie materiały tam potrzeba dajmy na to na płyte o powierzchni 50m2 ? Tak z ciekawości pytam :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

ja (my) robilismy samemu. tzn zaplacilismy firmie za wykop, uszalowanie. oddzielnie, innej firmie, palcilismy za beton. plyte zrobilismy wieksza niz w projekcie, ale mimo to zostalo nam ok 30% kwoty. moj sasiad ("dalszy" wujek) robil sam, tzn robili jego siostrzency i zrobil plyte za mniej niz polowe kwoty.

 

czyli TAK. samemu sie oplaca robic.

 

materialy potrzebne do robienia plyty 50m^2 to bedzie drut (u mnie na 150m^2 wyszlo okolo 2,5t), deski oraz beton (u mnie 57m^3) i to wsio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
.................

jesli chodzi o papiery to trzeba zlozyc a agencji oswiadczenie ze sie zakonczylo budowe a ono maj a 60 dni roboczych wtedy na przelanie pieniedzy od chwili zlozenia oswiadczenia,

jesli chodzi o kontrole to ni moga przyjsc w ciagu natepnych 5 lat od ukonczenia budowy, dlatego trzeba trzymac wszystkie faktury, projekty, atesty itd przez piec lat, nic nie moze zginac i trzeba to miec i to wszystko

a trzeba jakies papiery skladać do agencji jak nie bralo się pieniążków na budowę plyty tylko np MR???

 

jesli chodzi o kontrole. WIEc jak wziołes lub wezmiesz ponad 10tys euro to masz kontrole przed i po wykonaiu budowy z agancji powiatowej, ale to pikus tylko ogladaj co i jak. Pózniej moga w każdej chwili zjechac z regionalnego oddziału agencji i zrobic kontrole, która polega na sprawdzeniu szczelnosci i wymiarów oraz przepatrza papiery ( faktury, pozwolenia i td.) Ja na miałem narazie tylko powiatowych 2 razy, ale mój znajomy co robił razem ze mna i ten sam fachowiec to miał juz regionalnych i wkładali echosonde która sprawdzała szczelność, pózniej dokumenty przepatrzyli i po sprawie.

 

stoje przed problemem budwy tego ustrojstwa.

w sumie to niewielki zbiornik bo 20-25 m3 i plyta tez cos kolo 20-30 metrow3.

zastanawia mnie jednak sprawa kontroli i tej sondy - plyte i zbiorniki chce postawic (musze bo dzialka jest mala) zaraz obok miejsca gdzie jest obecnie skladowany obornik i się zastanawiam czy to nie wplynie na zafalszowanie odczytów bo caly teren przeciez jest przesiąknięty gnojówką a zeby bylo lepiej to z 20-30 lat temu tam jakies oczka ktore zostaly zasypane. jak nie patrzyl - wynik moze byc chyba zafalszowany.

co o tym myslicie???


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Hmm... Pewnie w jakims stopnu te wyniki się sfałszują ale pewny nie jestem może te ich aparatury wypatrzą wszystko. Wiem tylko że we wsi położonej nieopodal nas też byli na kontroli tylko sprawdzali czy koleś nie oszukał ich co do zbrojenia i zrobili takiego rendgena ze przy prawie pełnym szambie pokazały sie wszystkie druty (jak grafika 3D :rolleyes: ) dobrze ze koleś nie kantował.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
Hmm... Pewnie w jakims stopnu te wyniki się sfałszują ale pewny nie jestem może te ich aparatury wypatrzą wszystko. Wiem tylko że we wsi położonej nieopodal nas też byli na kontroli tylko sprawdzali czy koleś nie oszukał ich co do zbrojenia i zrobili takiego rendgena ze przy prawie pełnym szambie pokazały sie wszystkie druty (jak grafika 3D :rolleyes: ) dobrze ze koleś nie kantował.

A widziałeś to??Mój kuzyn pracuje w ARiMR i jak o tym usłyszał to ze śmiechu padł. Wiesz ile taki sprzęt kosztuje??Oni sprawdzają TYLKO faktury, jeśli na fakturach się zgadza to nic nie gadają, u mojego sąsiada była kontrola z Wawy i wiem jak to wygląda. A o tym "rentgenie" bujde (przynajmniej w moich stronach) puszczali ci, co handlują żelastwem by mieć lepszy zbyt. Są potrzebne faktury za: stal, beton z atestem(ewentualnie cement+uszczelniacz jeśli ktoś sam mieszał)i kratki ściekowe oraz właz. No może że same faktury sprawdzają to trochę i przesadziłem, sprawdzają też zgodność obiektu z projektem. Wszystko, niczego nie prześwietlają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ja brałęm firmę i zostawiła tylko 1000zł z dofinansowania, ale ja dostałęm jeszcze na nową chłodnię 600l i dojarkę bańkową nową i wykończenie obory ze 6 tyś, miałem powiatowych i regionalnych wszystko było ok, kasy poszło może i więcej od dofinansowania -szczególnie w oborę, chłodnie też trochę droższą kupiłem bo wanienke, ale mam pewność ze zbiorniki będą szczelne i przedewszystkim płyta mocna, robili niektórzy przez miejscową firmę albo sami z bloków betonowych murowali ale też dużo nie zostawało może 30%, a jeden koleś wpadł 7341 z turem do zbiornika (przejeżdzał obok a te zbiorniki z bloczków takie solidne :rolleyes: ), mogę się w tym roku pośmiać z tych którzy rok temu śmiali się ze mnie że firmę wziołem, bo w tym roku wszystko podrożało a beton zamawiać musieli z rocznym wyprzedzeniem do tego nawet nie ma pracowników bo wszyscy uciekli za granicę.

Mam pytanko, czy Ci którzy nie wyrobią sie przed końcem tego roku będą musieli zwrócić tą kase co dostali z odsetkami?bo jest jeszcze kilku takich u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

My robilismy sami, ale zrobilismy wiekszą i wydalismy jakies 90 %. Calosc lalismy z wlasnej roboty betonu i plyte(120m2) i zbiornik (70000l) deski do szalowania mialem od budowy garażu ktory budowaliśmy w tym samym roku...wiec do sumy budowy plyty nie wliczalem ceny za deski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

Ja też sam zrobiłem i mi to by zostało około 20 000 zł (200m3)....a'le ja robiłem na SPO razem z budynkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj