Mmaciekdd

Mercedes, czy Perkins

Polecane posty

Hiszpi    4

Koledzy moje niedopatrzenie xD rzeczywiście ten silnik to nie jest fałka hehe przepraszam za niedopatrzenie ;) a co powiecie o nich, czy to są dobre silniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jakby nie były dobre to Claas by ich nie montował... Swoją drogą dziś odpaliłem kombajn po zimie żeby paliwo wymieszało się, odpalił za pierwszym razem po drugim obrocie. Akumulator nie wyciągany ani nic, a silnik oczywiście mercedes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

moj tez tak pali ;p oczywiscie merolek :D tak jak kolega wyrzej pisal jakby nie byly dobre to by ich nie montowali nawet teraz w lexionach jest chyba montowany mercedes ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

Ale w MDW lepiej spisują się jednostki napędowe marki VOLVO niż Merc ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7
Napisano (edytowany)

panowie a jak się spisuje silnik deutz szóstka chłodzony powietrzem bo mam na oku claas protektora ale się boję mało kombajnów z tymi silnikami było

Edytowano przez adamo91

jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

panowie a jak się spisuje silnik deutz szóstka chłodzony powietrzem bo mam na oku claas protektora ale się boję mało kombajnów z tymi silnikami było

 

 

Ja mam trzy ciągniki z takimi silnikami bardzo oszczędne i niezawodne słyszałem że w kombajnach też bardzo dobrze sie sprawują,


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

a nie grzeją się za bardzo ? bo nie miałem jeszcze styczności do chłodzenia powietrzem i pewnie trzeba bardzo dbać o czystość wentylatorów


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Raz za czas trzeba przemyć wentelatory i chłodnice oleju i nic się nie grzeje, o silniki chłodzone cieczą też trzeba dbać.


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Chłopaki, nie zbaczajcie z tematu, to jest temat o silnikach Mercedesa i Perkinsa, o silnikach Deutza zapraszam do tematu co kolega @KRISTOFORn wyżej podał albo też poszukać w naszych zasobach za pomocą wbudowanej wyszukiwarki.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaKoS    1

Witam

Jeśli pomyliłem tematy to proszę o przeniesienie na odpowiedni adres

Mam pytanie od ludzi którzy mieli styczność z kombajnem Claas Mega 208 z silnikiem Mercedes OM 366 LA. Jakie powinny być na komputerze pokładowym (http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/71124-claas-mega-208-komputer/ , http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=71124 ) obroty tego silnika na starcie i na maksymalnych obrotach ?

U mnie jak odpalam odpalam na starcie to mam ponad 2500 obr/min a przy full gaz jest 5030 obr/min. Czy u Was tak samo jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaKoS    1

a czy czujnik indukcyjny może pracować z magnesem?? bo jak zmieniłem na drugi taki sam czujnik to obroty pokazuje tylko bardzo wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

witam

Cy ktoś powie jaki to model silnika? Konedata podaje, że powinien być 1006.60T. Patrzyłem w necie i ten ma trochę inną budowę tzn. pompa wtryskowa jest pozioma, rozrusznik z drugiej strony. Czy na potrzeby kombajnu jest on inaczej zabudowany czy to inny silnik. Kombajn to 98s.

vpdn.jpgi3yf.jpg

Pozdrawiam

Edytowano przez marek3080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Raczej to model 63544.

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wygląda na SIX 354 turbo, ale te miały takie oznaczenia na górnej części głowicy między 3 a 4 wtryskiwaczem w formie nadlewu

 

Raczej to model 63544.
Nie spotkałem jeszcze takiego modelu, chyba masz błąd w oznaczeniach

 

Edit:

Tak wygląda taki sinik wolnossący, starszy typ

http://www.iv.pl/images/79638555677816717561.jpg

http://www.iv.pl/images/18015820538911483149.jpg

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205
marek3080    4

czyli kombajn miał przekładkę silnika bo powinien siedzieć albo mercedes albo perkins 1006.60T. A ten 63544 był montowany w 88sl w latach 85-89.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak nie miałem styczności z silnikiem Perkinsa w kombajnach ale mi się chce śmiać jak nie którzy piszą, że np. w traktorach 6cyl. silnik perkinsa jest bardzo oszczędny, BZDURA.. !! 4cyl owszem jest oszczędny ale 6cyl. ile wleje tyle spali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

no nie wiem :P

 

Moj 3630 spali duże mniej niz ursus 1012 (4 cylindry, wiem bo mam i mam porownanie :P) hehe :P

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

MF6180 Bzdury piszesz mam 6 perkinsa i miałem 1014 MF tyle samo zrobi w krótszym czasie z tym samym zużyciem paliwa, a jeśli tak twierdzisz to może potwierdź to jakimś przykładem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj