Mmaciekdd

Mercedes, czy Perkins

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysiek550    1

nom a perkins w kazdym modelu mial mniej koni niz mercedes ;D

 

 

 

kolego nie w każdym merkator perkins 105 km i merc 105 Km i co do twojej uwagi ze merc jest lepszy to się mylisz wiecej pali jedyna wada perkinsa to ukłąd paliwowy musi byc super szczelny i ciezko sie go odpowietrza ja znowu widziałem kilka merców z wysadzonym kopytem nie ma reguły ten jest doby i ten zależy co popadniesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No ja mam w jednym perkinsa a w drugim mercedesa to mercedes pyk i chodzi a perkinsa trzeba kręcić ze trzy sekundy.Mercedes weźmie trochę więcej paliwa i nieraz oleju a perkins tylko jak będzie miał ciężko.A to one w mercatorach 75 mają tylko po 105 km?Myślałem że więcej.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do silnika Perkinsa Six 354 to z tą mocą jest nieco inaczej. 95 koników przy 2400 obr/min, a te 104,5 konia uzysać można przy 2400 obr/min i wysileniu jednostki na 110% mocy nominalnej.

Szczegółowe wyniki badań i testów są dostępne pod adresem

http://www.google.pl...NjaFAYOlFvd4o3A

Masz tam wszystko co Cię może zainteresować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek550    1

mam mercatora 75 ze szwecji i dostałem z nim instukcje obsługi po szwedzku i jest tabela silników podane jest ze kazdy ma po 105KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1234    1

Mam pytanie czy nie orientujecie ile może kosztować remont kapitalny mercedesa 4 cylindrowego od classa protektora proszę o szybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

;[ zapamiętajcie sobie zasadę raz na zawsze "Perkins" pali b. mało pod małym obciążeniem, pod dużym żłopie jak smok :huh: "Mercedes" ma bardziej stabilne zużycie ropy <_< w końcu na jedno wychodzi :huh:


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Bajki piszesz, mam perkinsa i pod dużym obciążeniem ( za duży gruber jak na 75km, temperatura pod czerwone pole) spalił jakieś 1,5l/h więcej niż w pługu 4 gdzie też ma co robić ale temp silnika cały czas w normie. Perkins w moim odczuciu szybciej schodzi z obrotów niż silniki np zetora czy ursusa i trzeba dać np bieg niżej ale nie zobaczysz chmury czarnego dymu i wiru w baku. To przykład z życia wzięty, ale z technicznego punktu widzenia pompa rotacyjna właśnie ma bardziej stałą dawkę paliwa niż tłoczkowa, więc odwrotnie jak piszesz

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Potrzebuje informacji, jakim momętem dokręca się głowice w perkinsie 6 cyl.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek550    1

Witam teraz mam prównanie mercedes a perkins mam mercatora z perkinsem i dominatora 105 z mercedesem, nie pracowałem mercedesem w polu ale jesli chodzi o odpowietrzenie to w mercedesie poprostu bajka , odpalasz chodzi goasnie znowu odpalasz troche popompujesz i chodzi, a perkins ... to juz kupe roboty trzxeba wszystko odpowietrzyc filtry pompe wtryski, i kupe kręcenia, ale ogólnie polecam perkinsa chodził całe żniwa bez awryjnie, tylko ta przekładnia kątowa na pomie paliwa mogło to by byc inaczej zrobione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również polecam silnik PERKINSA, ale nie do kombajnu :P. Właśnie zakupiłem Claasa Dominatora 96 z silnikiem MERCEDESA 170KM TURBO i powiem szczerze chodzi rewelacyjnie. Kumpel posiada zaś Claasa Dominatora 76 z silnikiem PERKINSA to powiem wam że jest to tragedia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Uzasadnij dlaczego tragedia ja jakoś w swojej 88 mam perkinsa i nie narzekam wręcz przeciwnie jestem zadowolony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak można ocenić silnik w kombajnie który nie pracował pod obciążeniem w polu, bo z postu rozumie że świeżo kupiony ?. Co do tematu nie będę się powtarzał.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam przecież 2 Dominatorki z silnikiem MERCEDESA, kupiłem drugiego ponieważ spodobał mi się po względem że nie jest awaryjny, niedużo spali ropy, silnik nie do zdarcia. Zastanawiałem się nad silnikiem PERKINSA ale zwątpiłem po ostatnich żniwach z kumplem. Otóż ten silnik jest bardzo wadliwy na jakość ropy (lana była ropa BP Ultimate Diesel), trudno ten silnik odpowietrzyć nie tak jak w MERCEDESIE, że zakręci pare razy i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek550    1

Jesli chodzi o paliwo w perkinsie to nie prawda jeździłem na ruskiej i opale i było zaje******, a z tym odpowietrzaniem to rację przyznaję są bardzo ciężkie do odpowietrzenia

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Jak to każdy silnik perkinsa posiada pompę rotacyjną która smarowana jest paliwem. Jeśli chodzi o ruską ropę to jest o niebo lepsza od naszej dzisiejszej, bo bez dodatku BIO. Wiem co mówię bo mam znajomych co pracują w rafinerii i na cysternach (widzą co wożą - gnojówka) Opał spoko tylko w pompie rotacyjnej trochę miksolu i jest git!!

Jeśli chodzi o odpowietrzanie to musicie odkręcić odpowietrznik na pompie i ręczną pompować aż poleci ropa bez powietrza potem odpala po kilku obrotach silnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

A ja tak trochę z innej beczki. Claas Dominator 108 SL MAXI normalnie znajduje się tam Mercedesowska V6 a ja słyszałem o rzędówce i to mocniejszej. Kto wie coś więcej o tym silniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Mercuś OM 366 LA 6 cyl. turbo 221 koni, chyba taki był :)

Edytowano przez zetor3011

Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

Mercuś OM 366 LA 6 cyl. turbo 221 koni, chyba taki był :)

Tak ale u nas gościu ma w MAXI mocniejszy niż te 221 koni i to jest rzędówka a ten OM 366 LA to jest V6 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

To ja już nie wiem co on ma za wynalazek :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

No bo ten silnik 221 km to jest montowany w zwykłej 108 czy to sl s classic i w ogóle. Natomiast MAXI ma większe: silnik i zbiornik na ziarno i to się tyczy każdego Claas-a :)

Edytowano przez Hiszpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Mi też nie pasowało, że 366 to V, ale nie sprzeczałem się. Sprawdziłem i to jest rzeczywiście rzędówka tak jak kolega wyżej napisał :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

co do tej ruskiej ropy radze uważać kumpel juz robil 2 razy pompe i wkoncu do niego dotarlo ze to przez rope teraz smiga na polskiej i jest git :P to samo w samochodach (tak wiem ze to co innego) ale fakt faktem jak z kims gadam komu poszly wtryski to sie przyznaje ze smigal na ruskiej :P wiec wiecie nie raz moze ruska jest dobra ale nie raz to jakas...... ostatnio zalalem do motoru ruska benzyne po jezdzie postawilem motor na kostce i jak wrocilem to byla WIELKA plama wody z odmy :/ zmiana na polska i juz lepiej ;]

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek323    4

Ja w dominatorze 85 mam Perkinsa i nie narzekam jest trochę słabszy od mercedesa widać to w dobrym zbożu z sieczkarnio nie dał by rady przy tym hederze(4,5m koszenie czyli 5.10m cały) ale mi ona nie potrzebna. Za to jest oszczędniejszy bo był porównywany któregoś sezonu z dominatorem 86 znajomego to po całym dniu różnica była znaczna. Co do wytrzymałości silnika to mam go 10 lat i przy silniku i pompie nić nie robione a kosi co sezon na początku to z 80ha teraz to tak 50ha . A ropę to na początku to polsko lałem ale teraz to rożnie przeważnie staram się pól na pół z rusko a czasem na samej ruskiej ( się nie boję bo od stałego dostawcy, sprawdzona). A z odpowietrzaniem jak się zdarzy to przy filtrach zaworek odkręcę i przepompuję a najczęściej to luzuje przewód przy ostatnim wtrysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj