Polecane posty

pablo21    29

Nikt nie powiedział a przynajmniej ja ze jak upadna małe gospodarstwa to cena bedzie wyzsza. Chodzi o to ze poprostu jak ma sie 3 czy góra 5ha to za taka cene zboza i srodków do produkcji nie opłaca sie za bardzo przewracac wogóle ziemi i wielu rolników którzy pracuja dodatkowo bo z takiego areału i tak sie nie utrzymaja odda pole w dzierzawe i tak sie skonczy. Ja uwazam ze duzy moze wiecej i ma cos do powiedzenia przy zakupie nowozów wapna itp. A jesli kilku rolników wiekszych sie zbierze to wtedy jest juz duzo lepiej.

 

A jakos towaru z Ukrainy i Rosji jest dosc watpliwa bo tam moga stosowac wszystko co sie chce i do czego europejski rolnik nie ma dostepu bo jest szkodliwe itp. Co to za sprawiedliwosc? Ale zreszta nie ma co mówic o sprawiedliwosci jesli chodzi o Polskiego rolnika.

 

Jestem ciekaw jaka aktualnie cene za pszenice dostaje rolnik niemiecki moze wie ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualne ceny

- pszenica paszowa od 440-380 zł/t

- pszenica konsumpcyjna można uzyskać nawet 510 zł/t przy parametrach białko > 11,5 gluten>26 l.o. >220, wilgotność pon. 14,5%.

 

Wg mnie ceny zbóż jak już w ogóle pójdą w górę to dopiero po nowym roku, i to tylko o około kilkanaście procent.

Zauważyłem, że rolnicy zasieją w tym roku dużą powierzchnię rzepakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

no tez jestem ciekaw.....bo tam koszty produkcji musza bys bardzo malenkie jezeli Polsce oplaca sie sprowadzac zboze z innych krajow np Niemcy placac do tego razy 4 (kurs euro)troche kontrowersyjne ze lepiej jets sprowadzic zboze z zagranicy placac razy 4 niz wziac od polskiego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

@sprawdzoneporady, w mojej okolicy także areał uprawy rzepaku znacznie się zwiększył. Może nawet o 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

Jak narazie u nas ceny zbóż nie powalają na kolana a właściwie to jednak powalają hhe :o tylko negatywnie ;[ 40 zł/q pszenica, i tu uwaga 17zł/q jęczmienia :) (są jeszcze zeszłoroczne zapasy) Żal normalnie, teraz coraz więcej ludzi na rzepak sie przerzuciło bo zboże jest z deka nie opłacalne :)


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Wszystko ładnie pięknie z tym rzepakiem, tylko pytanie ile czasu pola wytrzymają monokulturę.

W moich okolicach kiła kapustnych to standard. Zwłaszcza w dużych gospodarstwach, które cięgiem siały rzepak po pszenicy.

W tym roku poorali sporo plantacji, to co dopiero będzie w przyszłym.

 

 

?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@sprawdzoneporady kto oferuje 510zł/t za pszenicę jakościową?

 

proszę również o wskazanie jakie są ceny skupu owsa w kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

ceny owsa w woj. pomorskim kształtują się w okolicach 220-250zł za tone i nikt nie kupuje, a jest ktoś tu z woj. pomorskiego, bo chce kupić pszenżyto ? a nie orientuje się jeszcze w cenie


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Dziś słyszałem ze żyto po 16 zł /q ... a rok temu było po 70-80....


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przy takich cenach opłaca się poszukać odbiorców pelletu, podejrzewam iż palniki do pelletu poradzą sobie ze zbożem po niewielkim przeregulowaniu, co więcej zboże ma podobną wartość opałową co pellet i jest bardziej ekologicznym paliwem, ponadto spalenie części zboża spowoduje oczyszczenie rynku i ze względu na sztywność popytu wykorzystanie części ziarna jako opału przyczyni się do bardziej niż proporcjonalnego wzrostu cen, przede wszystkim spalaniem zboża powinni zająć się hodowcy trzody chlewnej, gdyż w długim okresie niska cena zbóż dotknie ich najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

kissmy... mysle ze wiekszosc bedzie chciala skarmic zboze dla swinek i bydla gdyz na razie jest dobra cena.....w ten sposob w przyszlym roku nie zarobi sie na niczym bo cena wszedzie bedzie na granicy oplacalnosci.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Za pół roku cena świń spadnie do 2 zł bo każdy kto ma zboże będzie chciał przepościć je przez świnie bo przy obecnych cenach to najlepsze wyjście. Z tego zrobi się nadwyżka mięsa a wtedy cena na skupie spada szybko a w sklepach o 10 gr.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

jestem dość dużym hodowcom trzody bo chowie 500szt w cyklu zamkniętym teraz cena mnie cieszy zboża bo kupuje, ale i cena świń, ale z tego co słyszałem najniższa cena ma być na przełomie września i października, a znacznego wzrostu pogłowia trodzy nie będzie, mam wielu znajomych dużych rolników którzy chowali po kilka set kila tyś szt i powiedzieli żę już nigdy do tego nie wrócą bo po co się babrać w za przeproszeniem gównie:),wolą posiać rzepak i do tego zbożą coś, bo wiadomo kto ma już coś ha to wie żę sporo go dopłaty utrzymują , na paliwo ma ,na nawóz też i na opryski coś styknie :D


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

oby bylo tak jak mowisz ale spodziewam sie tego ze ci mniejsi rolnicy masowo zaczna hodowle i spokojnie nadrobia to co produkowalo nie jedno duze gospodarstwo.....obym sie mylil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja mysle ze wiele gospodarstw nie wroci juz do produkcji trzody jesli podukowali wczesniej ale tak jak kolega wyzej mówi mozna sie obawiac tego ze duzo mniejszych gospodarstw przerzuci sie na produkcje trzody towaru bedzie pod dostatkiem na rynku i cena znowu spadnie jak zwykle.

 

A co do zboza to nie wiem dlaczego sprowadzaja towar z zachodniej europy czy on naprawde jest tanszy niz u nas to co np; W Niemczech rolnik dostaje mniej niz 100 euro za tone pszenicy? Jakos mi sie w to nie chce wierzyc. Ale ja nie wiem jakie sa ceny na zachodzie a w tym temacie widocznie tez nikt nie wie :D

 

Kiedy wkoncu w Polsce cena zbóż sie usytabilizuje i bedzie wynosic tyle ze rolnikowi chociaz troche zacznie sie opłacac produkcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ja mysle ze cena bedzie z dwa lata chyba ze bedzie zla zapowiedz przyszlorocznych zniw to wtedy moze cos drgnie do gory.

 

 

powracajac do importu to tez mi sie nie chce wierzyc ze taniej wychodzi placic niemieckiemu rolnikowi razy 4 niz wciac od nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Dlaczego piszecie o niemieckim rolniku, tańsze zboże to raczej Ukraina itp a nawet z innych kontynentów statkami jak cenowo jest tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskazuje się konkretny przypadek, gdy się go zna, stąd zapewne ten niemiecki rolnik, na zachodzie ceny rynkowe są zobrazowane na giełdach - np MATIF, podobnie na południu, tylko w Polsce rolnicy nie potrzebują takich narzędzi stąd ze względu na brak informacji ceny zbóż znacznie odbiegają od tych na zachodzie i charakteryzują się znacznym zróżnicowaniem na obszarze kraju, a zgadnijcie kto przechwytuje tę nadwyżkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Dziś słyszałem ze żyto po 16 zł /q ... a rok temu było po 70-80....

I w przyszłym roku usłyszymy w Agrobiznesie jak to dobrze powodzi się rolnikom w 2010r ,gdyż żyto podraożalo w skupie o 20% a może i o 40% tylko nikt nie powie od jakiej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tak jak zwykle oni widza tylko jak cena idzie w góre to od razu rolnik bogaty a jak jest na smiesznym poziomie to mówia ze maja duzo tawaru i cena i tak nie wzrosnie a wrecz spadnie bo lepiej importowac zboze a rolnik niech robi co chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35
jestem dość dużym hodowcom trzody bo chowie 500szt w cyklu zamkniętym teraz cena mnie cieszy zboża bo kupuje, ale i cena świń, ale z tego co słyszałem najniższa cena ma być na przełomie września i października, a znacznego wzrostu pogłowia trodzy nie będzie, mam wielu znajomych dużych rolników którzy chowali po kilka set kila tyś szt i powiedzieli żę już nigdy do tego nie wrócą bo po co się babrać w za przeproszeniem gównie:),wolą posiać rzepak i do tego zbożą coś, bo wiadomo kto ma już coś ha to wie żę sporo go dopłaty utrzymują , na paliwo ma ,na nawóz też i na opryski coś styknie :D

 

Hmm, a jaką stawkę dopłat otrzymują ci wieloobszarowcy, że ich dopłaty utrzymują?

Praktycznie rzecz biorąc to czy masz 300 czy 30 to stawka taka sama. Z jednym wyjątkiem - w 30 hektarach poradzisz sobie sam a w 300 to trzeba pracowników opłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Taaa.... to na pewno światowy spisek masoński wymierzony w polskiego rolnika. Nie ma innej opcji. Cała zachodnia cywilizacja była budowana po to aby zniszczyć polską wieś.

 

A niby czemu Polska ma mieć takie same przywileje jak kraje starej Unii? Młody zawsze ma przerąbane.

 

A co do cen w Niemczech to podobno ruszył się bio-etanol i żyto idzie w górę. W miejscowości Schwedt (chyba tak się to pisze) cena żyta osiąga 400-420 PLN.

To informacja z dzisiaj, od mojego znajomego. Problemem jest międzynarodowy transport.

Szybko się to na nas nie przełoży bo skupy zawalone są tanim żytem i nie maja potrzeby brać po np.330.

 

Słyszałem, że HaGe ma wozić żyto do Niemiec. Kiedyś robiło to TransMarca.

 

Dobrych cen życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj