Polecane posty

pablo21    29

Tylko zbiorami zbóz nie da sie tak łatwo manewrowac jak produkcja samochodów czy wydobyciem ropy bo nie powiesz zbozu ze ma rosnac albo nie i co 2-3 miesiace inaczej <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Wypowiedz po to bo kolega wczesniej podał przykłady o ropie samochodach itp. Wiec poprostu powiedziałem ze zbozem tak łatwo sie nie da sterowac ze zbiera sie kilku ludzi i mówi ze beda produkowac mniej lub wiecej a Ty sie czepiasz szczegółwó według mnie <_<

 

Płaczecie ze zboze bedzie tanie wiec płaczcie dalej i najlepiej sprzedajcie od razu po zniwach bo potem jeszcze stanieje :P Nawozów nikt wam tez siac nie karze ale potem odnowic ta glebe zeby wydawała dobry plon bedzie ciezko :D

 

A co do zmówienia sie wszystkich rolników to dobrze wiecie ze tak sie NIE DA wiec po co wogóle o tym mówic i gdybac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

normalnie odechciewa sie pisac....siej sobie te nawozy i sobie tam rob co chcesz....tylko ze jak juz kupisz polifoske za 2 tys a sprzedaz zboze za 350 zl to kup sobie kalkulator chyba ze ci nie starczy wtedy wtedy bank spewnosci da ci pozyczke.....

 

 

 

co do zgrania wszytskich rolnikow to masz racje.....nie da rady zeby wszyscy zrobili tak samo wybierajac mniejsze zlo...bo sam jestes rolnikiem ktory nie umie sie powstrzymac od kupienia nawozow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ty sie o mnie nie martw sam wiem ile posiałem i ile wydałem oraz czy mi sie opłaca i nie zycze sobie zeby ktos mnie uczył ze mi sie nie oplaca i ze lepiej nie siac wcale nawozów. A pozyczek nie biore <_<

 

A mam takie jedno pytanie do Ciebie po cholere wogóle uprawiasz pole jak sie nie opłaca co? Oddaj komus w dzierzawe ktos bedzie miał z tego wiekszy pożytek niz Ty bo ja widze jak sa uprawiane pola tylko na dopłate i az zal patrzec na to co ludzie robia... A i dziwne jest to ze jesli rolnik nie sieje nawozu to dalej gów** ma a Ci którzy dobrze gospodarza maja pieniadze na inwestycje nieprawdaż?

 

Ogólnie dziwny jestes bo raz sie zgadzasz a raz nie. Np: Z @Jerzy sie zgodziłes a ze mna juz nie chociaz chodzi mi o to samo ale cóz niekórzy chyba tak maja...

 

Wiadomo ze ilosc nawozu trzeba dobrac do kasy jaka sie ma i czasem z czegos zrezygnowac a czasem cos dodac ale całkowite zaprzestanie siania nawozu to głupota wegług mnie przynajmniej u mnie... Wziołem dzierzawe na której nie było siane prawie wcale nawozów od dawna i przez 2 lata mojego uzytkowania przy srednim nawozeniu dalej widac ze ziemi brakuje ciagle składników wiec takie braki ciezko uzupełnic jest. No chyba ze od razu władowac duze ilosci nawozu ale na to trzeba miec duzo kasy bo to tak szybko sie nie zwróci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

duzo bu tu pisac co sadze o tym poscie a zwyczajnie mi sie nie chce...bo jak bys uwazniej czytal to co pisze to bys wiedzial o co chodzi...tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

ja was rozumie ale zawsze trzeba znaleśc złoty środek, podam przykład taki że w tym roku miałem ofertę pszenicy po 630+vat termin płatności 3dni odbiór z podwórka kupującego. warunek - ponad 13bialka ( momentami cena za taki towar siagła ok 700zł netto) wiec brak dbania o jakośc a tym samym brak inwestycji w produkcję czasami sie nie opłaca bo w tym samym czasie paszowa kosztowała max 510+vat. w tym roku sadze ze dobrego towaru bedzie mało ale to bardzo mało wiec jak ktoś bedzie mial dobry towar to dostanie godziwe pieniądze ale mogę się mylic i bedzie wielka lipa ale to bardzo wielka.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Śmiechu warte dzisiaj ojciec dzwonił do elewatora i cena pszenicy komsumkcyjnej 450zł szok Co to robic???? sprzedawać czy przechowywac???? Ryzyko jest bo będe miał ponad 400 ton pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

no około 200 ton zmieszcze u mnie a reszta to na składowanie by poszła do elewatora. Ale pytanie czy jest to sens skłądowac Cena pójdzie w góre???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

to i tak wysoka cena, u mnie żyto po 280 a pszenica 380-400zł jak w waszych rejonach plony i jakość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

U mnie żyto po 300zł/tona a pszenica po 450zł/tona.Wujek dzisiaj wszytko odstawił do młyna :D Ja będe miał ok 18ton pszenicy i wszystko trzymam :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

umnie na północy za pszenżyto trzeba dać 450zł, ale pojechałem po zboże na kujway 60km i kupiłem po 340pszenżyto zestaw 2*8ton , ale to się opłaca przy większej ilości i dobrym transporcie


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Umnie stoisław płaci za przenice 480zł

zyto komsukcyjne 320zł

jeczmien 370zł

Ja mam przenice około 26ha, to około 140t, bede ja magazynował. moze bedzie lepsza cena?!


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ja tez wszytsko trzymam choc moglbym sprzedac....cena tak szybko nie wzrosnie jesli wszytsko sie potoczy tak jak dotychczas ....musi sie cos stac na rynku zbozowym aby ceny poszly do gory....pytanie co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

O dziw nie wiem moze trafiłem z opryskami mam na prawde ładne ziarno i ma dużo glutynu co za tym idzie jest cięzka. W porównaniu do innych zaren z okolicy to tamte to sa jak poplon małe poprostu słabe. To co mówicie trzymać zborze w magazynach????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

u nas we młynach 27-30zł a na targowisku dzisiaj 30zł. Ja czekam na lepszą cenę bo za takie pieniądze to grzech sprzedac :( bede miał ok 50t żyta, 60t mieszanki zbożowej, 30t pszenżyta i 15 t owsu ale nie sprzedam po takich cenach


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Wywoze jutro do gorzelni ok 1.5 t mieszanki ( zyto i pszenzyto razem) po ok 300 zł/t z tamtego roku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
ja bym na twoim miejscu trzymal bo gorzej juz chyba nie mzoe byc

Oj ,obawiam się że może.Jeśli większość z nas zmagazynuje zboże i jednocześnie zajmie się inwestowaniem pod następne zasiewy,zwiększając nakłady by nastąpił wzrost plonów,oraz tak się złoży że pogoda w sezonie 2009/2010 będzie korzystna dla uprawy zboża nastąpi katastrofa z której podniesie się nieliczna częsć z naszej grupy społecznej.Bardzo niepokoi mnie sytuacja że dzisiaj w kolejkach ze zbozem problemem nie jest cena,rolnicy martwię się by kupiec zechciał to zboże kupic.Jestem przekonany że większosć w kolejce oddała by zboże np. za 25 zł/q ,niz to że usłyszy o zakonczeniu skupu.Niestety pomalutku zaczyna się z nami dziać to co z kowalami,rymarzami i kołodziejami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

mlyny nie skupuja bo ludzie sprzedali im bardzo tanio dobrej jakosci zboze....a jak teraz maja kupic zagrzybione i w niektorych przypadakach chude to wola nie kupowac

 

 

wiekszosc sprzeda zboze bo bedzie potrzebowala kasy na zycie wiec nie obawiam sie tego ze wszyscy beda przechowywac a poza tym to nie kazdy ma warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ci co nie mają warunków nie liczą się na rynku.Ci co kupują wiedzą ile potrzebują i tyle kupuja.Pozostali nie kupują gdyż szanse na zarobek są marne i obawiają się że poniosą straty.Euro i dolar tanieje co również stanowi przeslankę do spadku cen.Pozostaje mieć nadzieję że zmagazynowane ziarno zjedzą myszy ,ale niestety jakoś nie wierze że czasy Popiela się mogą wrócic.Ciekawe czy jest jakieś ożywienie w handlu zbożem z Polski ze strony kupców niemieckich ,ale o tym wiedza raczej rolnicy z połnocno-zachodniej Polski.Jesli zboże nie wyjedzie z kraju to może być niezła "pajda".Martinez ,z tego co wiem to młyn w Kluczborku gonił na resztkach przed żniwami więc nie sądze by nakupili starego zboża .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj