Polecane posty

brzozak2    241

mieszkam blisko portow i odkad tylko pamietam zawsze statki pod pszenice podplywaja, wiec nie wiem co to za wsakznik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

chodzi mi o to że na jaką skalę zaczną wykupywac nasze zboże w żniwa. jeżeli będzie spore zainteresowanie to i cena może byc przyzwoita. jeżeli natomiast zainteresowanie będzie średnie to bym sie cudów nie spodziewał że ceny będą na poziomie sprzed 2 lat.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Jadąc to może i z drogi ładnie zboża wyglądają, ale jak sie wejdzie to już nie jest tak kolorowo. A do zbiorów jeszcze sporo czasu, były lata że ładnie wyglądało i na koniec czerwca wyschło, albo grad w żniwa załatwił, lub jak niedawno było porosło na sporej części pól. Proponuje nie dzielić skóry na niedźwiedziu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

jest jeszcze jedna zecz jaka wplynie na cene zbza mianowicie pogłowie trzody chlewnej, narazie mamy swinski dolek. swini praktycznie nie ma ale jak wiadomo poglowie sie powoli odbudowuje i bedzie potrzeba wiecej paszy dla nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Denzel co ty gadasz??? jaki swonski dolek??????? czlowieku takich cen nie bylo ze 3 lata jak sa teraz. Za kg 12-13zl sie sprzedaje 20kilogramowe prosiaki :mellow: a wiec dolka nie ma zadnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Podpisałem kontrakt z HaGe na pszenice 600 zł netto odbiór z podwórka 12,5 białko jak u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0
Denzel co ty gadasz??? jaki swonski dolek??????? czlowieku takich cen nie bylo ze 3 lata jak sa teraz. Za kg 12-13zl sie sprzedaje 20kilogramowe prosiaki :D a wiec dolka nie ma zadnego.

 

No właśnie co Ty gadasz :D jest świński dołek i dlatego ceny są tak wysokie, gdyby była górka ceny były by dużo niższe.

Ostatnio słyszałem że pogłowie odbuduje się dopiero po dwóch latach, chyba w Agrobiznesie, ale wiadomo że tam często mijają się z prawdą :mellow:

 

Wracając do tematu to zbiory narazie zapowiadają się nieźle, przynajmiej w moim regionie, więc może odbić się to na cenach, ale do żniw jeszcze daleko więc plony i ceny to narazie przypuszczenia :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

no pogłowie świń tak szybko się nie odbuduje bo dużo tych dużych rolników zrezygnowało z chowu świń i woli [posiać rzepak


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Z tymi plonami to jest różnie, mieszkam na pograniczu dwóch gmin i moje obserwacje są takie : w gospodartwach nowoczesnych i towarowych zboża są niezłe zarówno pszenice i jęczmienie, podobnie jak ja wiele osób na czymś tam zaoszczędziło ale zainwestowali w uprawy, przyczym takich gospodarstw jest mniej, w gospodarstwach mniejszych małotowarowych zboża są są bardzo słabe niedożywione, to poprostu widac że plonu tam nie będzie. Jakie będą ceny - "bądź mądry i pisz wiersze", hodowla rozwija się u nas spowrotem myślę że zaintersowanie zbożem paszowym będzie ale dopiero pod koniec roku, jednego jestem prawie pewien pszenicy konsupcyjnej może brakować, ceny za zboża z poprzedniego roku i ceny azotu zrobiły swoje, pszenica konsupcyjna może być w cenie, kolega West napisał że zakontrkatował po 600 zl po żniwach, jeżeli jest to prawda a zakładam że tak, to cena pszenicy konsupcyjnej może poszybować do 700 zł ( no i jeszcze pogoda zobaczymy co pokaże), co do paszówki trudno prorokować jeżeli produkcja drobiu nadal będzie w takim tempie szła to na jesień może kosztowac ok. 500, ceny jęczmienia wg mnie to wielka niewadoma myślę że szaleństw nie będzie może cena ruszy w nowym roku, będzie zależeć od rozwoju hodowli trzody chlewnej. Tak jest moja prognoza (może pobożne życzenia :mellow: . pozdrawiam jerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Tak 600 netto z nowych zbiorów. Podpisałem na połowę resztę trzymam do stycznia może uda się coś lepiej wyciągnąc w zaszłym roku nic nie sprzedałem w żniwa i dostałem po d*pie teraz chcę troche rozłożyć ryzyko cenowe może wyjdzie przyzwoita średnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

ja słyszałem ze u naszych południowych sąsiadów nie jest za dobrze ponieważ dotknęła ich susza więc cena w Polsce powinna być przyzwoita cena zbóż ponieważ nasi będą eksportować towar za granicę a od naszych zachodnich sąsiadów nie będą brali bo tam maja wyższe ceny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

tylko nie zapominaj ze u nas byla tez susza a zboza wygladaja jak marzenie i jak tak dalej pojdzie to bede rekordowe plony i to nie tylko u nas bo w ukrainie w niemczech i francji tez wiec ceny poleca na leb na szyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80
Tak 600 netto z nowych zbiorów. Podpisałem na połowę resztę trzymam do stycznia może uda się coś lepiej wyciągnąc w zaszłym roku nic nie sprzedałem w żniwa i dostałem po d*pie teraz chcę troche rozłożyć ryzyko cenowe może wyjdzie przyzwoita średnia.

ajak można wiedzieć to na jaką ilość podpisałeś umowe bo kwota jest natyle przyzwoita że ja bym z pola wszystko sprzedał za takie pieniądze.A firma jakaś poważna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

ELEWAR Kępno skupuje jęczmień konsumpcyjny po 380+VAT termin płatności 14 dni


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

domnie jest sporo telefonów czy chce kupić zboże, pszenżyto ceniąsobie od 340zł do 410zł jęczmień podobnie, a żyto i owies to już jest śmieszne 250-300zł, jutro więc jade przywieźć 20ton


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

i uwazam ze cena i tak jeszcze spadnie....na pewno poleci pszenica jeczmien i pszenzyto....reszty nie jestem pewien.....moje szacowanie cen to np jeczmien po zniwach jakies 280zl/t moze mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

No tak tam a za 2 lata moze jeczmien po 100zł/t co?

Ciekawe czy za tyle bys sprzedał?

 

Cena nie moze ciagle spadac musi zaczac tez kiedys rosnac :D

 

Najlepiej niech przed zniwami sie wszyscy załamia bo ponoc cena ma byc niska super podejscie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

powiem tak:przewidzialem ta sytuacje wiec nie sialem nawozow(tak powinni zrobic wszyscy wtedy by potanialy nawozy z powody zapchanego rynku i druga korzysc tego to wzrost cen na drugi rok)jednego nie rozumiem....podam na przykladzie

jest jakas firma samochodowa....produkcja idzie na 100% bo jest popyt wiec towar sie sprzedaje....zaczyna spadac sprzedaz..firma przestaje produkowac auta i czeka na moment kiedy produkcja zaczyna byc oplacalna...............

bardzo podobna sytuacja nastapila na rynku rolnym....wiec do licha nie wiem po co rolnicy w calej polsce kupili nawozy.....w mojej okolicy bylo tak.....ludzie jechali z jeczmieniem do skupu, sprzedawali po 350zl/t i zaraz jechali po polifoski po ponad 2 tys...dla mnie bezsens.....dlateog jak juz mowilem nie posialem nawozu nie licze na wysoki plon i nie martwie sie po ile sprzedam bo wszytsko co zbiore to zesrutuje na pasze.....tak nalezalo zrobic w mojej sytuacji.....a co do ciebie pablo to po czesci cie rozumiem bo zaczalem rozsiewac jakas straszna propagande o niskich cenach.....ale popatrz na plony jeczmieni ozimych ktore sa bardzo wysokie i to one niejako ustalaly cen zboz.....jeden z uzytkownikow pisal ze koles chcial mu sprzedac owiec po 280 zl(zbior owsa jeszcze sie nie zaczal czyli cena bedzie jeszcze nizsza) wiec bedzie tragicznie....nie ma sie co oszukiwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Co do cen to ja owies sprzedałem po 280zł/t ale tylko tone miałem wiec nie płacze za bardzo.

 

Plony sa bardzo wysokie ale zobacz ile było w polsce burz nawałnic które zniszczyłu uprawy do tego wiosenna susza która zaszkodziła ozimym a potem ciagły deszcz i grzyb w zbozach... To ze na AF wszyscy sie chwala i ciesza ze zbieraja bo 6-8t to nie znaczy ze tak w całej Polsce bedzie i w kazdym zbozu.

 

Co z tego jak w Polsce bedziemy produkowac mniej to czy myslisz ze ceny pójda w góre? Ja bym na to nie liczył ale na lepsze ceny prewnie trzeba poczekac jeszcze kilka lat chociaz juz w tym roku ponoc maja byc mniejsze zbiory niz w tamtym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin99023    0

gdyby rolnicy byli solidarni, to byśmy się zmuwili i przez pare miesięcy przetrzymali zboże itp. a oni musieli by nam podnieść cenę. co Wy o tym sądzicie?

sorry, za zejście z tematu...


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

wujek rozmawiał z jednym z pracowników pobliskiego młyna i dowiedział się ze cena za żyto w żniwa będzie 180zł/tona!! :D nie wiem jak będzie z resztą ale myślę ze cena wyjściowa za pszenice będzie ok 400zł/t.Zobaczymy jeszcze jak to bedzie :D

 

 

 

 

@marcin99023 piękne ale niemożliwe.


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja bym za 180zł/t nie sprzedał i pewnie wiekszosc rolników tez... Mówic to sobie oni moga co chca nawet ze za darmo rolnik im odda a jak bedzie to sie okarze po znawach bo w moim rejonie to cudów w plonach nie bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj