Polecane posty

wsk1993    0

według mnie ceny pójdą w góre przed samymi żniwami ;)


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ciekawe co piszesz. u mnie ceny zbóż spadają w dół. cena spadła o 20-30 zl na tonie. i nic nie wskazuje na to żeby miały wzrosnąć.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

w końcu się okaże ze bedziemy palić zbożem, jak ojciec był jakoś w lutym z owsem to podszedł taki koleś i powiedział ze weźmie każdą ilość po 3 stówy za tone, ojciec zapytał z ciekawości czy dużo ma koni a on spojrzał i powiedział... trzeba czymś palić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

jesli rolnicy wstrzymaja sie za sprzedarza zboza to cena moze ruszyc troszkie w gore. ale nie kazdy moze przetrzymac zboza za wzdledow magazynowych i finansowych i bedzie zmuszony sprzedac po cenie jeka bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Przetrzymać chyba po to żeby jeszcze taniej sprzedać ?? Na moje oko po żniwach pszenica będzie poniże 100 euro. Zapowiadają wzmocnienie złotówki, czyli cena pszenicy po zniwach nie przekroczy 400zł/T.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

na gieldzie pszenica drozeje.... jakby pszenica po zniwach byla po 400 zl to niezly kryzys bylby w rolnictwie

 

deer chyba zalujesz ze nie przetrzymales:D


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Tak drożeje na giełdzie :P. A jakie ceny tranzakcyjne są ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Wiele zależy od skutków suszy u nas i w krajach sąsiednich ,są sygnały na że na Węgrzech może być mniej o 4mln ton pszenicy ,ogólnie wszędzie mniej ,niewiadomą jest teraz stan zapasów ale ja go szacuje na bliski zeru tzn ,że we żniwa magazyny będą prawie puste,zboża muszą drożeć w perspektywie długookresowej ,u mnie w tamtym sezonie średnia koło 8,5 tony a w tym gdybym z któregoś kawałka to wycisną to byłbym bardzo happy ,ale dużo jeszcze przed nami jeszcze czerwiec i lipiec a susza może znów wrócić , ja obstawiam na żniwa cenę ok 500 zł za konsumpcję ze standardowymi parametrami ,aha zapomniałem dodać jeszcze o odbudowie pogłowia trzody chlewnej i obecnie korzystnym stosunku ceny żywca do ceny zbóż ,jeżeli rolnicy zechcą odbudowywać pogłowie to pójdzie na to co najmniej 1 mln ton pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

na pomorzu suszy nie ma widać, ale za to są lepsze ceny zbóż bo wszystko idzie do portu sam znajomemu wywiozłem 100 ton pszenicy ciągnikiem i dostał po 560zł pszenice a pszenżyto po 470zł


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

lukas17 a gdzie tyle płacą za pszenżyto? ja też jestem z pomorza tylko zachodniego i nigdzie takiej ceny nie mogłem znaleźć.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

pszenica z białkiem powyżej 14% ok 600 netto (odbior niemcy) u nas za taka samą cena ok 550 netto.

 

ps sprzedam pszenżyto, jęczmień, kujawsko-pomorskie


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Pszenica konsumpcyjna i kukurydza będą trzymać cenę nie sprzedawajcie pszenicy konsumpcyjnej po żniwach poniżej 550zł/t w Polsce magazyny są puste jest tylko zboże paszowe .Na giełdach światowych pszenica kosztuje650-700zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawer    0

Zgodze się z tym ze magazyny pszenicy konsumpcyjnej mogą być puste bo w tym roku parametry pszenicy były słabe i pszenicy konsmupcyjnej nie było za dużo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

OSatnio u mnie w okolicy pośrednicy płacili po 530zł, a za dobry towar po 550zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

według mnie cena pójdzie jeszcze w dół bo zapowiada się niezły urodzaj i to nie tylko na pomorzui w całej polsce a nawet na ukrainie


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor69    14

urodzaj w całej Polsce? ciekawe. napewno w mojej miejscowości. opad od początku kwietnia to około 60% normy ( prawie cały spadł 2 tyg temu), a na wielu polach pszenica słabo nawożona nawet się nie chce wykłosić, mieszanki na ciężkich ziemiach wzeszły z miesięcznym opóźnieniem, nie mówie o burakach kukurydzy i ziemniakach, bo szkoda słów takie są słabe. płd wsch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

no to przyjedź na północ to wtedy się zdziwisz, a jęździłem troche po polsce to też widizałem zboża wystraczy spojrzeć na galerie na af


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

mysle ze ceny beda masakrycznie niskie....spodziewam sie 300zl/t a moge byc nawet spadki ponizej tej granicy...takie moje zdanie bo tata byl na polu i mowil ze zboza wygladaja bardzo dobrze a sypal zero nawozu wiec ci co sypneli moga miec rekordowe plony co sie przelozy na cene......jezeli zniwa za granica glownie na zachodzie europy beda dobre a zapowiadaja sie tez na rekordowe to bedzie zapas zboza na kilka lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor69    14

kolego lukasz, przyjedz na pld wsch to tez się zdziwisz. pomorze to nie cała Polska, ani też Ukraina więc nie uogólniaj. Sugerowanie się plonem zbóż zdjęciami z af dało by plony na pograniczu 10 i więcej t/ha a wówczas cena była by jak post wyżej 300zl/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

no i raczej ceny nie będą przkeraczać 400zł, a zresztą pogadamy za 2 miesiące, ale nie był bym optymistą w tym przypadku, bo 10ton z ha to będzie realne


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

to ze rośnie to nie znaczy że będzie w magazynie ja czekam jak towar będzie pod dachem i w analizach wyjdą dobre parametry


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zapomnieliście chyba o skupie interwencyjnym!! cena nigdy nie spadnie dużo poniżej 100 euro, co najwyżej pszenica paszowa będzie tańsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

no chyba jakieś brednie piszecie bo jeszcze do niedawna wszyscy siedzieli w temacie (susza)ipisali że po 2 ton prognozy ateraz raptem po 10?Ja mam bardzo ładne zboża ale jak ktoś sie orientuje co to jest optymalna obsada kłosów na metrze kwadratowym to wie że podczas suszy niebyło krzewienia i tych kłosów jest zamało by wygenerowac wysoki plon .Dróga sprawa ile NPK posialiście pod zboża ?Przy tym kursie EURO cena przenicy w pazdzierniku nie będzie niższa niż 500-530zł .pozatym dzie wy widzicie ten urodzaj rekordowy na Ukrainie i na zachodzie ?Kierowca przywoził PRP sol z francji i mówił że bardzo dużo widział podrodze upraw zniszczonych przez grad i bórze apozatym niemcy pare statków podstawią i sądze że w porcie taniej jak 600zł to niebędzie,ajak sie myle to prosze mnie poprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

prawda jest taka że w żniwa trzeba patrzec czy odbierają zboże statkami w portach od nas jak tak to bedzie cena na zboże a jak nie to ceny nie będzie . dwa lata temu była taka sytuacja i ceny utrzymywały się na wysokim poziomie. zboża są ładne ale niw wszystkie. co będzie czas pokaże.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj