kml22

Rębak do gałęzi ...

Polecane posty

czwarty    1

Witam przerabiałem to już wiec ci doradzę rębak śrubowy/ślimakowy my kupiliśmy od gościa eko-tech stanclewo lepiej dołóż kasy naprawdę nie będziesz żałował super prosta maszyna rąbie do 12 cm średnicy ....testowaliśmy wierzbę i sosnę poszła 15cm {zrębka dość gruba paczka zapałek/paczka papierosów nie pleśnieje jak sieczka z tarczowych i nie tak nastroszona jak z walcowych... TA Z ŚRUBOWEGO IDEALNA } na ciągniku 80km.....baja wcześniej w budowę innej maszyny wydaliśmy 2 tysiaki i poszła w odstawkę ....ta naprawdę robi furorę ...jak co to pytaj.... hejka...będziemy "rąbać" za kilka dni to wstawię film HD ten na stronie producenta troszkę odbiegają jakością wizualna heheheh

 

http://www.youtube.com/watch?v=PNWe86Om0us

Edytowano przez czwarty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

A może ktoś wyjaśnić czy bębnowe są dobre czy złe bo potrzeba mi rębaka żeby ciął tak do 10cm max i żeby był tani i testowałem walcowy to na mokrych i cienkich gałązkach słaby efekt a bębnowego nikt nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czwarty    1

walcowe moim zdaniem na suche kruche gałązki..... olcha sosna .... nie nastroszone na końcach

tarczowe nie radzą sobie z mokra długą wierzbą....używaliśmy

Rębak Skorpion 120 S

nie radził sobie ze świerkami....może słabo tak na 3

śrubowy/ślimakowy wierzba sosna do 15cm średnicy dawał rade, świerki jodła (choinki) chrupał aż miło ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

Witam przerabiałem to już wiec ci doradzę rębak śrubowy/ślimakowy my kupiliśmy od gościa eko-tech stanclewo lepiej dołóż kasy naprawdę nie będziesz żałował super prosta maszyna rąbie do 12 cm średnicy ....testowaliśmy wierzbę i sosnę poszła 15cm {zrębka dość gruba paczka zapałek/paczka papierosów nie pleśnieje jak sieczka z tarczowych i nie tak nastroszona jak z walcowych... TA Z ŚRUBOWEGO IDEALNA } na ciągniku 80km.....baja wcześniej w budowę innej maszyny wydaliśmy 2 tysiaki i poszła w odstawkę ....ta naprawdę robi furorę ...jak co to pytaj.... hejka...będziemy "rąbać" za kilka dni to wstawię film HD ten na stronie producenta troszkę odbiegają jakością wizualna heheheh

 

http://www.youtube.com/watch?v=PNWe86Om0us

jeżeli się nie mylę to mój rębak działa na tej samej zasadzie mam opisane w moim poście nr 62

Edytowano przez kamis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chamier77    0

zbyszkoWlkp najlepszy rębak ślimakowy do (smieci)nie wstydzi sie zadnego gatunku drzewa.Co do średnicy ciętego drzewa karzdy producent podaje co innego a praktyce wychodzi inaczej .Filmik pokazuje przed modernizacja rebaka.http://www.youtube.com/watch?v=O5Oc6PJ8Ncg najlepiej zadzwonic pod nr.669 950 880 udziele więcej iformacji.

Edytowano przez chamier77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszkoWlkp    1

Chamier77 ;) Wiesz gdzie jest Lichen?wlasnie ja 10km.od Lichenia mieszkam hehe i na Kaszuby mam od h*ja kilometrow.Pomysle nad ta wyprawa ale to latem moze sie wybiore do Ciebie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chamier77    0

zbyszkoWlkp zapraszam będziesz miał okazje zobaczyć morze bałtyckie odemie to tylko 75km.przyczepke z rębakem zostaw i jedz do Ustki wracając zaczep i do domu.

Edytowano przez chamier77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszkoWlkp    1

W Ustce to moj wuja ryby lowi wiec morza to ja mam po dziurki w nosie hehe.W gory chce jechac tylko jeszcze nie wiem kiedy.Juz ze trzy lata jade i jade i jade...i d*pa z wyjazdu...Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

Do kolegi chamier77 - oczywiście możecie się przejechać i obejżeć jego rębak. Ja byłem - i nie kupiłem. Do tego rębaka trzeba by dokupić bądź posiadać ciągnik ok 100 KM. Jak pisałem wcześniej prezentacje zrobił mi na gałęziach grubości kija od szczotki - no może najgrubsze były grubości trzonka od szpadla. Wszysko ładnie - zrębka ok tz długość ok 8 cm. Ale jak poprosiłem o grubszy towar ok 8-9cm to traktor udusiło (MTZ moc 80KM). Teraz mam walcowy to z 10 cm gałęziami c330 sobie spokojnie radzi - przełożeniew rębaku 2,5:1. U kolegi chamiera77 przełożenia nie ma - slimak kręci sią tak jak przekaźnik.

 

Podsumowując - rębak chamiera jest ok, ale do pewnej grubości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

Witam,podzielam zdanie kolegi czwarty rębak ślimakowy to super maszyna i nie prawda że 8cm udusi ciągnik 80KM ja mój kupiłem używany i jest z firmy EKO-TECH z Biskupca swego czasu napędzał go Zetor 6045 i szło aż miło,a najlepszą sprawą w tym rębaku jest to że bezproblemowo wciąga gałęzie nawet z licznymi odgałęzieniami,rosochami po prostu podający nie zastanawia się czy dany konar pójdzie czy się zablokuje,więc jeżeli ktoś nie chce wręcz popychać gałęzi w rębak to naprawdę polecam,dodałem zdjęcie z cięcia brzozy do galerii maszyny leśne http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/category/321-maszyny-lesne/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

panowie a takie pytanie czy nie dalo by rade przerobic mlynka srutownika na taki rebak galezie by byly cienkei w nim ciete jest to młynek na kamienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

do KOSTEK12 - że udusi gałaź 8-9 cm traktor 80KM to niestety prawda ale w tym konkretnym przypadku jaki omawiam - a dlaczego - rębak kolegi o którym mowa posiada ślinak walcowy a nie stożkowy tak jak to ma np rębak PIRANIA. Ten rębak walcowy miał sporo zwoji ok 12 do 15 - nie pamiętam dokładnie oraz niewielki kąt podawania gałęzi. Efekt taki ze jak grubsza gałąź była podana slimak użynał ten materiał kilkoma zwojami na raz. Tarcie wtedy się kumuluje. W tym konkretnym porzypadku gdyby było koło zamachowe myślę że problem po części byłby rozwiązany - ewentualnie przełożenie np 1:4.

Ja tam byłem i oglądałem to dzieło - po obejrzeniu filmików byłem wnebowzięty - zrębka duża, załadunek na przyczepę, w miarę prosta konstrukcja. Natomiast po oblędzinach - mało prrecyzyjnie wykonany element tnący (metoda garażowa), brak koła zamachoewgo i możliwości jego montażu bez większych ingerenci w konstrukcję, obudowa wirnika spawana (w razie urwania się łapy wirnika lub zapchania nie ma dostępu.

Ale na pewno pomysł dobry, cena przystępna, ale nie zaspokajał moich potrzeb

 

W mojej gminie w komunalce mają rębak PIRANIA - jest to konstrujcja z krótkim ślimakiem stożkowym. Ślimaczek jest krótki za nim łopaty wirnika i koło zamachowe. Fajny mały rębaczek z wyrzutem napędzany traktorem ok 60KM. Na rowach tną piłami bądź kosami zakrzaczenia, a rębakiem pozbywają się gałęzi kierując zrębkę w rów.

 

Miałem nawet na takie coś ochotę ale jest zawsze jakieś ale:

-cena - 8000 netto - jak dla mnie trochę dużo

-zbyt mała zrębka ok 4 cm(zależne jaki slimak wybierzesz) - kłopoty przy suszeniu (mój walcowy tnie od 8-15cm)

-pirania ma nisko rurę wyrzutu zrębek - nie wiem, ale miałby pewnie problem z załadunkiem na wiekszą przyczepę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jeżeli chodzi o rębak to tylko z napędem hydraulicznym z możliwościom stopowania walców podających i wstecznym biegiem.Kolega posiada taki rębak to średnicy klocki ursusem c 360 rąbie tylko taki jak jego rębak kosztuję tylko 39 tyś zł.Nastawiony jest na pozyskiwanie zrębki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polk5    0

Witam !

Czytam o tych rębakach i podziwiam pomysłowość.

Ja tnę gałęzie świerze do 8cm gubości i suche do 7cm grubości. Gatunek drzewa nie ma znaczenia. Tnę od ok 15 lat sieczkarnią Z-305 . Zostawiłem tylko dwa noże. długośc zrąbka to ok 5 cm. Ciągnik c328 i obroty 1600. Wydajnośc to ok 5 m sześciennych na godzinę w dwie osoby. Sieczkarnia była stara kupiona ze złomu za cenę złomu. W okolicy kilka osób tak zrobiło i wszystkim sprawuje się dobrze. Zbierałem też gałęzie z pokosu (porzeczka) z przystawką do trawy ale to już c360 bo ciapek był za szybki i za słaby. Genialna sprawa. Opał prawie za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

Podpowiedzcie mi co zrobiłem żle rębak nie wyrzuca zrębki, zapycha się na wyjściu z bębna, i nic rurą nie leci.Rura nie mała średnica 200mm długa na metr poziomo.



 

Edytowano przez mireek111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

panowie polecicie kogoś kto solidnie wykona rębak, średnica ciętego materiału do 6cm, wyrzut na przyczepę, z okolic łódzkie/mazowieckie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

Cześć potrzebuje takiego rębaka/schredera jak w linku ponizej. Wiecie kto to wykonuje lub jakies ogłoszenie do kupna lub gdzie to kupic?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WitekW
      Poszukuję rozdrabniacza lub kosiarki do rozdrabniania i koszenia trawy w sadzie. Potrzebuję rozdrobnić gałęzie pozostające po przycinaniu. Średnica tych gałęzi to od 0,5cm do 10-12cm. Ciągnik jakim dysponuje posiada 74KM.
    • Przez sylweks44
      witam chciałbym zrobić rębak do gałęzi przystosowany pod napęd z ciągnika, jednak że nie jestem nadzwyczaj zdolny jak inni (niestety) to mam problem z nożem. moje pytanie jest następujące; czy ktoś mógłby zrobić noże osadzone już na wałku z uchwytami, gotowy do założenia ? oczywiście odpłatnie
      z góry dziękuje i pozdrawiam
    • Przez Marecki2922
      Witam , panowie mam prasę taką jak na zdjęciu i czeka ją już raczej tylko złom może przy odrobinie szczęścia znajdzie się jakiś kupiec ze wschodu , ale do rzeczy mam może trochę szalony pomysł ale może się udać otóż jak by zrobić z tej prasy rębak, drewno mógłby podawać nawet oryginalny podajnik ten poprzeczny a tłok raczej by poradził z drewnem o grubości do 10 cm . Co wy na to?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Chciałbym kupić sprzęgło przeciążeniowe do rębaka. Producent podaje, że zalecana moc ciągnika powinna wynosić 35kM i sprzęgło przeciążeniowe powinno mieć wartość 1000Nm. Na forum znalazłem temat w jaki sposób można wyliczyć wartość w Nm wałka wom w ciągniku. I w moim przypadku wychodzi tak:
      W ciągniku maksymalny moment obrotowy silnika wynosi 160Nm przy 1500obr/min.
      I teraz 1500:540=2,77
      160x2,77=443Nm Tyle wynosi u mnie w ciągniku moment obrotowy wałka WOM.
      Czyli, żeby nie uszkodzić czegoś w ciągniku powinienem zastosować sprzęgło wom o wartości mniejszej niż 443Nm ? Bo jak wstawię sprzęgło 1000Nm to ciągnik po prostu zdechnie, ponieważ nie będzie miał takiej siły, żeby zadziałało sprzęgło ? 
      Mam zamiar kupić sprzęgło przeciążeniowe cierne, myślę, że to by był najlepszy wybór. Czekam na odpowiedź kogoś kto się w tym orientuje.
      A obliczenia wziąłem z tego tematu:
       
    • Przez jaszczur2008
      Witam
      Niedaleko mnie jest na sprzedaz Same Corsaro 70 chlodzony powietrzem.
      Rok temu mial kompletny remont silnika. Niby ma wsadzone wieksze tloki od 90konego. Jest to mozliwe?
      Pozatym wszystko sprawne z kabina bez przedniego napedu zarejestrowany i oplacony.
      Opony przod 70%, tyl 40%.
      Caly odmalowany.
      Ile orientacyjnie moze byc warty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj