kml22

Rębak do gałęzi ...

Polecane posty

grzesiek88    128

witam wszystkich!

Też planuję zrobić rębak trzeci już będzie:) poprzednie robiłem z wyrzutem zrębki na ziemię lub do worka. teraz chcę zrobić taki żeby sypał na przyczepę stąd kilka pytań do kolegi kubawiesniak bo podoba mi się ta konstrukcja. mianowicie chodzi mi o konstrukcję samego bębna, czy między nożami a wałem głównym wstawiłeś jakąś blachę dla uzyskania mocniejszego wydmuchu? jeśli możesz to opisz to troszkę bo tak jak robiłem poprzedni na dwóch nożach to wydaje mi się że mial trochę mało wiatru na wyjściu żeby mu założyć dłuższy wylot.

ile noży wstawiłeś i pod jakim kątem?

moja wcześniejsza konstrukcja miała dwa noże z resora i radziła sobie całkiem nieźle z gałęziami max 8cm bez koła zamachowego. jestem nowy na forum więc jak cos źle piszę to proszę o wyrozumiałość i poprawkę:) niżej wrzucę link do filmu z pracy mojego rębaka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak kolego grzesiek88 w tej chwili nie mam jeszcze noży czekam na ich wykonanie w firmie i mocowania noży jak na razie nie zostały wspawane mogę powiedzieć tylko ze te mocowania są wykonane z płaskownika 50x15mm zespawałem je w kształt litery T żeby nóź miał zaparcie plecami i myślę ze to powinno nadać odpowiednią prędkość zrębkom aby wyleciały przez ten komin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hen1ek    0

Tej jesieni popełniliśmy z kuzynem dwie rzeczy w temacie drewna/opału:

 

- rębak o konstrukcji niemal identycznej jak kolegi rysss

39446b8f48b96a2dm.jpg

kilka zdjeć do obejrzenia tutaj: http://www.fotosik.p...k/album/1374827

Filmiku z pracy niestety nie mam, ale testowany był na suchych gałęziach sosnowych. Zestaw rębak + C330 dawał radę, przy czym maxymalna średnica gałęzi to 8 cm.

Sama głowica/bęben kupione na znany portalu aukcyjnym, po małych przeróbkach. Rama i cała reszta składana we własnym zakresie.

Wylot rębaka przystosowany do workowania.

W planach mam przerobienie wylotu na dwa worki, z przegrodą lewy/prawy worek.

 

 

- stojak do cięcia drewna, o jakim już pisałem.

0915f14a4d680341m.jpg

Dodaję jeszcze filmik z cięcia na stojaku

 

 

 

ps. przepraszam za jakość zdjęć i filmików, niektóre były robione kombinerkami ;)

Edytowano przez hen1ek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysss    0

Cześć kolega Members dorób koło zamachowe .Mój rębak świetnie zdaje egzamin ,współpracuje z władkiem t-25 .Narąbał ze 4 przyczepy, trochę przerobiłem piec co i teraz wkładam dwa patyki drewna i do pełna zrębki pali się ze 2,5 godziny prawie za darmo ,Pozdrawiam.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysss    0

Cześć pozdrawiam wszystkich .Za 3,8 tysiąca to i ja mogę zrobić . Pozdrawiam......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopekluk    0

I ktoś zrobił z sieczkarni 305 rębak i czy to warto i czy się nadaje i za taką ile można zapłacić jak jest w dobrym stanie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

ja właśnie kończę budowę rębaka kilka zdjęć w mojej galerii a po zakończeniu ukażę się film z budowy na moim kanale na yt simosn2812


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

Kilka słów z mojej strony odnośnie rębaka.

Ja ten temat przerabiam od 5 lat - wtedy to posadziłem ok 0,5 ha wierzby energetycznej. No i pojawił się problem jej rozdrobnienia do takiej postaci by można ją było spalać w piecu.

Na początek z pomocą przyszła sieczkarnia - taka do sieczki. Miała ona 4 noże ale 3 wykręciłem i eksploatowałem ją na jednym. Średnica gałęzi max 6cm świeżej wierzby natomiast długość ok 5-6 cm. No - niby nieźle, ale przy małej zrębce pojawia się problem ze suszeniem gdyż zagrzewa się sterta.

Kolejny krok to zakupienie bądź zrobienie rębaka do gałęzi ok 10 cm i napędzany przez ciągnik.

Chciałem kupić rębak od kolegi z forum (5 strona tego tematu - post z dwoma filmikami), byłem obejrzeć, zrobiliśmy próbę no i .... ....rozczarowanie. Ciągnik napędzający to Mtz (80KM) .Przy gałęziach ok 5 cm nie było problemu, długość zrębki ok 8cm, ale przy podanu gałęzi świeżej o średnicy 9 cm ciągnik się zadusił.

Zainteresowanie padło na zakup rębaka walcowego. Na Youtube reklamuje się gość co takie cuda wykonuje. Kupiłem sam element tnący, prowizorycznie zamontowałem na ramce i do ataku. Efekt 100% zadowolenia. Materiał z którym radzi sobie c330 to ok 10 cm średnicy. 12 cm by przerobić zapinam c360. Zrębka długości 6 do15 cm, hałda usypana na 1,2 m nie zagrzewa się - po prostu same plusy oprócz ceny - kosztuje takie coś ok 4500, ale po oględzinach stwierdzam że zrobienie takiego urządzenia metodą podwórkową jest praktycznie niemożliwa (chodzi mi o precyzję)

- to pierwszy film z mojej pracy rębakiem - montaż jak wspomniałem prowizoryczny w celu sprawdzenia jak działa.

Finalnie rębak dostanie własną ramę, pomyślę jeszcze nad kołem zamachowym, no i jakaś metoda załadunku na przyczepę. Dmuchawa raczej odpada ze względu na duże zrębki - bardziej skłaniam się do podajnika łańcuchowego, no i mam nadzieję jeszcze w tym roku taką konstrukcję zrobię no i Wam przedstawię.

Edytowano przez Mareczek78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzeus    0

Witam budowniczych rębaków. Tu:

jest link do filmiku z pracy mojego rębaka. Tnie gałązki do 15cm. Wielkość zrębki t ok 2cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najdi    0

witam!!!

szykuje sie do zrobienia rębaka walcowego i mam takie pytanie czy na wałki wystarczy pręt 80mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najdi    0

pytam dlatego że mam rysunki modelu rojek i tam wałki są zrobione z pręta 110 mm. Ja dysponuję prętem 80 mm i che sie upewnić czy to nie za mało? dodam że mój rębak będzie ciął gałęzie maks 5cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzeus    0

@zbyszkoWlkp

Jestem z okolic Rzeszowa.

 

@najdi

W moim rębaki wałek jest fi65, na łożyskach fi60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek62    0

Jestem zainteresowany rębakiem walcowym

 

jestem na etapie wyboru rodzaju rębaka.przestudiowałem wszystkie posty. wersja która przedstawił mareczek 78 jest moim zdaniem najciekawsza.tylko nurtują mnie pytania średnica wałków roboczych,orientacyjny kąt nachylenia noża do osi wałka,grubość, szerokość i wysokość noży.Mając znajomego emeryta tok-frezera z maszynami Możliwe że można znacznie obni.zyć koszt wykonania.

Mareczek 78 jeśli to możliwe proszę o odpowiedż.

 

najdi piszesz czy wał fi 80 wystarczy. oczywiście że tak.zrębki będa krótsze.widziałem na you tube filmik.dawał sobie świetnie rade .tak,,na oko,,wał roboczy miał 80mm.filmik chyba słowacki ,,sekalec lesa,,

posiadam rys. wału roboczego fi 110 ale mam co do niego wątpliwości.czy mógłbyś przedstawić swoją wersję (rysunek)tego elementu?

 

Nie pisz posta pod postem. Połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerdy111    0

witam!

 

Miał ktoś do czynienia z rębakami firmy Stiler? (http://rebaki.pl) interesuje mnie rębak do c-360 do cięcia gałęzi max 100-120mm i waham sie między tarczowym a walcowym no i producentem oczywiście... rębaki firmy stiler wyglądają dość solidnie i wcale nie są najdroższe... tylko jak zdają egzamin w praktyce? wiecie coś o nich? bo w necie prócz filmików nie ma nic... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszkoWlkp    1

Witam Wszystkich.Chce kupic rebak,tylko niewiem ktory.Co sadzicie o tych? http://tablica.pl/oferta/rebak-do-drewna-wood-hipper-wc8-ID41RMP.html http://tablica.pl/oferta/rebak-toporowy-do-ciagnika-rebarka-raty-rzeszow-IDX7ZH.html http://tablica.pl/oferta/rebak-do-galezi-ID4r2qP.html

Zalezy mi na tym aby galezie cial do 10cm Mam laki przy lesie i wiadomo sa i rowy a w rowach od h*ja wierzby i na dodatek tak sie rozrosla ze szok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WitekW
      Poszukuję rozdrabniacza lub kosiarki do rozdrabniania i koszenia trawy w sadzie. Potrzebuję rozdrobnić gałęzie pozostające po przycinaniu. Średnica tych gałęzi to od 0,5cm do 10-12cm. Ciągnik jakim dysponuje posiada 74KM.
    • Przez sylweks44
      witam chciałbym zrobić rębak do gałęzi przystosowany pod napęd z ciągnika, jednak że nie jestem nadzwyczaj zdolny jak inni (niestety) to mam problem z nożem. moje pytanie jest następujące; czy ktoś mógłby zrobić noże osadzone już na wałku z uchwytami, gotowy do założenia ? oczywiście odpłatnie
      z góry dziękuje i pozdrawiam
    • Przez Marecki2922
      Witam , panowie mam prasę taką jak na zdjęciu i czeka ją już raczej tylko złom może przy odrobinie szczęścia znajdzie się jakiś kupiec ze wschodu , ale do rzeczy mam może trochę szalony pomysł ale może się udać otóż jak by zrobić z tej prasy rębak, drewno mógłby podawać nawet oryginalny podajnik ten poprzeczny a tłok raczej by poradził z drewnem o grubości do 10 cm . Co wy na to?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Chciałbym kupić sprzęgło przeciążeniowe do rębaka. Producent podaje, że zalecana moc ciągnika powinna wynosić 35kM i sprzęgło przeciążeniowe powinno mieć wartość 1000Nm. Na forum znalazłem temat w jaki sposób można wyliczyć wartość w Nm wałka wom w ciągniku. I w moim przypadku wychodzi tak:
      W ciągniku maksymalny moment obrotowy silnika wynosi 160Nm przy 1500obr/min.
      I teraz 1500:540=2,77
      160x2,77=443Nm Tyle wynosi u mnie w ciągniku moment obrotowy wałka WOM.
      Czyli, żeby nie uszkodzić czegoś w ciągniku powinienem zastosować sprzęgło wom o wartości mniejszej niż 443Nm ? Bo jak wstawię sprzęgło 1000Nm to ciągnik po prostu zdechnie, ponieważ nie będzie miał takiej siły, żeby zadziałało sprzęgło ? 
      Mam zamiar kupić sprzęgło przeciążeniowe cierne, myślę, że to by był najlepszy wybór. Czekam na odpowiedź kogoś kto się w tym orientuje.
      A obliczenia wziąłem z tego tematu:
       
    • Przez jaszczur2008
      Witam
      Niedaleko mnie jest na sprzedaz Same Corsaro 70 chlodzony powietrzem.
      Rok temu mial kompletny remont silnika. Niby ma wsadzone wieksze tloki od 90konego. Jest to mozliwe?
      Pozatym wszystko sprawne z kabina bez przedniego napedu zarejestrowany i oplacony.
      Opony przod 70%, tyl 40%.
      Caly odmalowany.
      Ile orientacyjnie moze byc warty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj