Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
anx

Różnice w normach mocy ciagników

Polecane posty

WHATEVER

anx    2

witam

mam do was pytanie , mam umowe i moge kupic ciagnik o mocy 80-95 KM

chodzi o to ze chce wziasc jak najmocniejszy ciagnik

producenci podaja moc w róznych normach np

NH - ISO TR14396

JD - 97/68 EC oraz ECE-R24

FENDT - ECE-R24

dodatkowa lektura

na która norme zwraca uwage ARiMR ?

czy moge to interpretowac pod swoje potrzeby tz jako ta podstawowa uznac moc mierzona w normie ECE-R24 ( w niej ciagnik ma 95 KM ) a nie 97/68 EC ( w tej normie to 100 KM )

jacus    100

wydaje mi sie ,ze oni w arimr nie beda mieli zielonego pojecia o co ci chodzi.najwazniejsze zeby na fakturze sie zgadzalo.niech ci diler napisze wg. takich norm jakie ci pasuja.chyba ze na tabliczce znamionowej bedzie wybita moc.wtedy lepiej nie kombinowac-to napewno beda sprawdzac.

Nikita_Bennet    100

jak radzi jacus.

niech handlowiec w zapytaniu ofertowym wpisze Ci taką która Tobie pasuje a Ty obejrzyj najpierw sprzęt czy nie ma tam wbitej mocy na jednej z tabliczek znamionowych.

Wiadomość z agroFakt.pl

b0gdan    85

wiążąca jest moc podana w dowodzie rejestracyjnym, ale zawsze można napisać wyjaśnienie, że normy są takie owakie i stąd różnica <_<

anx    2

bede to musial sprawdzic u dilera dokladnie i popytac u nich co i jak

tyle ze oni moga mówic swoje a agencja swoje

pozdrawiam

darek4x4    0

Wszystko zależy od tego jaka jest podana w świadectwie homologacji jak jest u dilera ciągnik na placu do napewno ma do niego homologację trzeba sprawdzić, a jak nie ma na placu to niech zadzwoni do importera i niech sprawdzą.

Jak rejestrujesz ciągnik to składasz wniosek i świadectwo homologacji z którego w urzędzie spisują jego moc, masę, jaką możesz ciągnąć przyczepę, itp.

Do ARiMR składacz kopię dowodu rejestracyjnego i świadectwa homologacji, a oni podczs kontroli porównują z tabliczką.

Jeśli mają wątpliwości występują z zapytaniem do importera.

jacus    100

zeby bylo wesolo to moc w dowodzie rejestracyjnym jest podawana w kw, a w starych nie bylo wcale tylko pojemnosc

najlepiej zadwon do arimr i sie dowiedz,jak nie jeden to drugi ci odpowie,albo zadzwonia do warszawy <_<

Nikita_Bennet    100

darek4x4 ma rację - wczoraj byłem z chłopakami w olsztynie i jeden z nich zawoził papiery do arimr i jest jak darek4x4 pisze - chłopak brał zetorka z turem.

piotr6340    0

Odświeżam temat . Mam pytanie czy zmieniło się coś w tej sprawie czy można kupić mocniejszy ciągnik niż zadeklarowany w umowie tak o 2-4 KM a potem napisać pismo że są różne normy mocy (ISO TR14396,ECE-R24, 97/68 EC) a te normy są takie i owakie i stąd różnica mocy

Edytowano przez piotr6340

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili ciągnik do pługa unia atlas 5 skib.Ziemie lekkie .
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez jasikor
      Witam 
      Planuje zakup ciągnika o mocy 140-150 km. Pod uwagę biorę JD 6155 M POWER QUAD ECOSHIFT  oraz MF 7615 DYNA 6 ewentualnie 7614 DYNA 4. Wyposażenie ciągników miałoby być podstawowe wraz z przednim TUZ-EM i WOM-em oraz amortyzacja przedniej osi i kabiny. Chciałbym usłyszeć opinie właścicieli i użytkowników obu modeli, podzielenie się spostrzeżeniami. Chciałbym trochę dowiedzieć się na temat silników AGCO POWER stosowanych w MF - wady i zalety w stosunku do Perkinsa, spalanie, awaryjność. 
      Ceny obu modeli są podobne. proszę o pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem i uwagami. 
    • Przez jacentop
      Witam wszystkich użytkowników forum mam zamiar kupić nowy ciągnik zastanawiam sie nad steyr 4120 albo john deere 6120m co byscie wybrali ,pomocy bo mi głowa już pęka.