Zaloguj się, aby obserwować  
adrys

problem z rozrusznikiem w 2812

Polecane posty

adrys    0

witam mam pytanie

mam ursusa 2812 i ostatnio był robiony rozrusznik po załozeniu okazało sie ze nie kreci tylko strzela w rozruszniku czy w automacie (automat jest nowy) jest słaby akumulator ale przet tym jak sie spalił rozrusznik to krecił. podladowałem go troche ale i tak nie kreci tylko trzaska. piszcie co moze byc. z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Sprawdź napięcie na akumulatorze jeśli masz czym i napisz ile wynosi podczas postoju i rozruchu. Jest możliwość, że jest za słaby jak piszesz i nie daje rady zakręcić, albo szczotki mogą się zawieszać - trzeba puknąć czymś niezbyt mocno w rozrusznik tak, żeby się odwiesiły. ;)

 

Gdzieś był chyba podobny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrys    0

pukałem i nic nie dało a sprawdze napiecie jutro a moze ktos pamieta czy pod dolna sróbka od automatu jest tylko masa a pod górna 3 przewody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrys    0

chodzi o elektromagnes a zmiezyłem napiecie w akumulatorze i na postoju wynosi 12V a jak chce zapalic to spada prawie do zera. na swiatłach juz nie trąbi takrze chyba musze sie szarpnąc na nowy aku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrys    0

ok dzieki za wszystkie odpowiedzi. problem rozwiozany zmieniłem aku. zamykam temat. pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek5714    0

Przy każdym zapalaniu ursusa 5714 najpierw rozlega sie zgrzyt a pomem dopiero zapala .W rozruszniku siedzi już 3 bendix .Co robić pomóżcie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wieniec koła zamachowego do wymiany. Silnik ma zazwyczaj jeden punkt, w którym zatrzymuje się wał korbowy i z tego punktu zaczyna rozruch. Czasami praktykowane jest obrócenie wieńca(nie zawsze go można nałożyć) drugą stroną lub przesunięcie o pewien kąt. Wyjmij rozrusznik i zobacz w jakim stanie są zęby, jeśli wykruszone - szukaj wieńca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zubron2048    1

Rozrusznik masz napewno magnetona, TE TYPY tak mają miałem to samo w Żubroniu. Te rozruszniki są do d...py.


Ursus 2812+Case 845 XL plus+MF 3065=zgrana ekipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transporter    164

Witam,mam problem z rozrusznikiem,który był wyjęty na jakiś czas,został dziś włożony i zamontowany,po przkręceniu stacyjki gaśnie lampka od prądu,słychać elektromagnes,ale nie uruchamia motoru,co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

może cosniełaczy ja w swoim 2812 raz mi sie zdjarzyło że nic nie niodzywal lub pukał to pare rzy stacyjka wziolem na rozruch i za któryms razem zapalił


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Brak masy!!!! Oczyść dokładnie wszystkie połączenia, zedrzyj stara farbę w miejscu połączenia przewodu masowego z korpusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez krzys111
      Witam wszystkich. Potrzebuję schemat, opis lub zdjęcie podłączenia skrzynki bezpieczników tej przy kierownicy. W necie znalazłem jeden schemat ale jest nie czytelny. Wymieniałem całą skrzynkę i coś pokręciłem bo nie mam klaksonu tylko przy na ciśnięciu na pokrętło zapalajà się światła drogowe i nie działa wycieraczka. Mogę podesłać numer do mmsa lub maila. Dzięki
    • Przez szymon134
      Witam chcem zamonotwać radio w MF 6170 1997 r . Jest otwór na radio lecz nie ma kabli poprowadzonych do radia są tylko ucięte kable od głośników . Czy ma ktoś rozpiskę od bezpieczników ? Z góry dziękuję za odpowiedzi 
    • Przez 45142007
      Jak podłączyć radio do ursusa 4514 kabina komfort ?
    • Przez Soundkilla
      Witam! Mam problem z kierunkami w ursusie od czasu kupienia ciągnika kierunków nie było (z tego co pamiętam) nie było też świateł pozycyjnych z przodu i z tyłu palił sie ciągle stop 
      postanowiłem najpierw naprawić instalację,sprawdzić gdzie leży problem.I tu zaczynają się schody,o ile ze światłami stop i pozycjami jakoś sobie poradziłem o tyle z kierunkowskazami jest problem.Przełącznik kierunkowskazów (na trzy piny,2 mają prąd jeden nie) cały czas działa i nie ważne w którą stronę przekręce i tak migają wszystkie kierunki tak jakby na awaryjnych stał.dodam że przełącznika awaryjnych nie mam w tym modelu,próbowałem zamieniać kable ale nic to nie daje,Kupiłem drugi przełącznik i na nowym jest taka sama sytuacja.Miał ktoś taki problem i jest w stanie mi podpowiedzieć? 
       
    • Przez Sadownikx2
      Mam problem w Ursusie 2812 mianowicie jak trochę pojeździe się w nocy to zaczyna żarzyć się kontrolka ładowania, ten piorun, nie świeci się tak jak przy przekręconym kluczyku, tylko się żarzy.
      Czym więcej gazu tym mocniej się żarzy.
      W dzień się nie żarzy.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj