zbig

Kubota M7040N- Opinie

Polecane posty

Helmex    0

w nastepnym tygodniu mi dowiaza szcinacz bijakowy 2m rotacyjna 1,85m i aergat 3 wałki 2.80,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkubota9    0

Ile dajesz za agregat? Jakiej firmy? Aktywny czy bierny? Pytam bo także rozglądam się za czymś konkretnym albo 3m BOMET (nowy) albo 4,7 UNI (używany) rozkładany bardziej jestem za UNIĄ ale decyzja zależy od ceny :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helmex    0

taki normalny tylko z przodu 1 wałe i z tyłu 2 i oddzielna rama zebów która jest opuszczana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helmex    0

nie sadów tylko ok 10 ha malin a pozatym narrow jest drosza od normalnej i to mnie wkuza bo jest taka mała i taka droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

W USA M7040N kosztuje 41000$ brutto tj 143500 zł w Polsce 165000zł brutto.Gdy dolar we sierpniu 2008r byl po 2 zl.to ta Kubota kosztowala 82000zł. w stanch warto bylo go sprowadzic nawet po doliczeniu vatu akcyzy cla oraz wrachtu a dzisiaj

lepiej dolozyc 20tys zł i kupic Fentd 206 Vario Narrow przednia oś amortyzowana Tuz i Wom przedni ,EHR,maksymalna moc silnika od 70 do 110KM w zaleznosci od wersji w technice common rail osiągana przy 1750 obrotach co pozwala na duzą oszczednosc paliwa,bardziej wydajna hydraulika jak w Kubocie, przekladnia bezstopniowa Vario ML 70 uklad TMS który zarządza pracą silnika i skrzyni automatycznej ma rowniez cztery dwukierunkowe zawory hydrauliczne tylnego podnosnika i WOM .Kubota ma tylko rewers hydrauliczny i nic pozatym a kosztuje bardzo duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helmex    0

tak?? ale poczytaj sobie dane techniczne i zobaczysz ze kubota tez ma comanrali wydatek pompy 62 l i ja dałem za nia jeszcze 120 brutto wiec a pozatym był u mnie serwisant dokrecac jakies uszy i powiedział ze poszło około 4 po 147 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

Zbig, Ty jesteś pewien, że ten Fendt ma oś amortyzowaną i skrzynię Vario, a jeśli tak, to że w tej cenie?

 

Z tego co wiem to ani w wersji 200 S ani 300 Ci nie ma Vario, nie mówiąc o ogrodniku. Podobnie z amortyzacją.

 

Choć mogę się mylić...

 

Za to w twojej Kubocie Halmex prawdopodobnie nie ma wtrysku common rail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Vario w Fencie sadowniczym oczywisce w nowych modelach z serii 200 .Os amortyzowaną od kilku lat ma wersja sadownicza.Co do Kuboty to nie chce krytykowac tej marki ale silniki to nie mają nowoczesnych wszystkie oprocz [M108 i M128X Common reil} to starej generacji z besposrednim wtryskiem cztero zaworowe duzo glosniejsze od starych modeli ktore mialy wtrysk tzw podwojnego wiru bardzo miekko chodzily jak w samochodzie kolega ma model M5700N piecio cylindrowy dwu zaworowy prawie zadnych drgan silnik super wywazony i malo pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

A masz może gdzieś jakieś materiały o tej skrzyni i amortyzacji w nowych sadownikach Fendta?

Co do "starej generacji" silników czterozaworowych, to chyba trochę przesadziłeś. Nawet w samochodach dopiero wchodzą silniki diesla z czterema zaworami. Może jest mniej zaawansowana niż common rail ale chyba nie stara...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Ostatni nr Top Agrar Polska z kwietnia jest opisany Fendt Vario z serii 200.Okolo 10% Fenta to traktory sadownicze w Europie to są tysiące sztuk sprzedanych w 2008r a Kubota w Polsce sprzedaje w sztukach traktory z serii N? ogólnie nie jest brana w zestawieniu sprzedarzy za 2008r a np takie Kioti Pronar sprzedal traktory tej Koreanskiej marki okolo 100 sztuk a to tez malo znana marka w Polsce.Tak nawiasem Kioti produkuje traktory na licencji Kuboty a seria DK to znane na calym swiecie lekkie traktory od 47 do 92 KM z klimą z 4#4 gwarancja 18mce Auto Casco czyli pelen pakiet ubezpieczenia w standarcie od Pronara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkubota9    0

Bo takie ciągniki jak: Kioti, Pronar to tania marki, ale powiedz po jakm okres czasu użytkownik bedzie musiał w nim coś zrobić tzn.: który wg Ciebie ciągnik prędzej się popsuje dajmy na to Pronar czy Kubota??? To fakt ze ktoś kto bedzie kupować Pronara musi lubić grzebać przy takim sprzęcie ale jak ktoś nie lubi sie w takie rzeczy bawic to woli dołożyć trochę pieniędzi i kupić Kubote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

Zbig!

Nikt nie mówi, że Kubota jest lepsza od Fendta, pytanie tylko czy ma takie wyposażenie jak pisałeś (wrzuć jakiegoś linka jeśli się tym interesowałeś) i jeśli tak, to czy w tej cenie. To, że jakaś marka lepiej sprzedaje się od drugiej, to nie świadczy od razu że jest lepsza, a najlepszym przykładem jest właśnie Fendt, który wcale nie sprzedaje dużo w stosunku do innych marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helmex    0
Zbig, Ty jesteś pewien, że ten Fendt ma oś amortyzowaną i skrzynię Vario, a jeśli tak, to że w tej cenie?

 

Z tego co wiem to ani w wersji 200 S ani 300 Ci nie ma Vario, nie mówiąc o ogrodniku. Podobnie z amortyzacją.

 

Choć mogę się mylić...

 

Za to w twojej Kubocie Halmex prawdopodobnie nie ma wtrysku common rail

 

 

 

 

to sobie poczytaj lepiej to nie jest 62 km tylko 74 wiec jak nie wiesz to nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

Czemu się tak złościsz. Napisałem, że prawdopodobnie nie ma. Jeżeli możesz mi pokazać, gdzie jest napisane, ze ten model ma common rail, to będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

W USA moc podawana jest na WOMie tam jest to najwazniejszy prametr silnika moc traktora moze sie roznic od normy mocy w jakej jest podana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

W USA moc podawana jest na WOMie tam jest to najwazniejszy prametr silnika moc traktora moze sie roznic od normy mocy w jakej jest podana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helmex    0

nie złoszcsze sie tylko mnie wkuza jak ktos mowi o czyms o czym nie wie ja mam kubote i jestem z niej zadowolony i ja chyba znam lepiej od ciebie parametry mojego ciągnika

a pozatym nie zamienił bym go na zadnegoo fenda

jak bedziesz widział kubote ijakiegos włoskiego ogrodnika to popatrz do srodka i zobaczysz ruznice w wielkosci kabiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

Helmex

Ja przecież nic nie zarzucałem Kubocie, wręcz uważam, że w swojej klasie, to jedne z ciekawszych ciągników (nawet sam zamierzam kupić). Wyraziłem tylko swoją wątpliwość co do rodzaju wtrysku w Twoim ciągniku i powiem szczerze, że bardziej byś mnie przekonał umieszczając linka gdzie jest napisane, że model m7040n ma CR, bo to by był jakiś konkret, a nie mam więc wiem lepiej.

Napisz też konkretnie, czemu nie zamieniłbyś na Fendta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helmex    0

nie zamienił bym na fenda bo fend to koszyczana marka tak jak np mercedes a naprawde to ... a dane technicze zaraz wrzycam na galerie dział kubota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkubota9    0
Napisz też konkretnie, czemu nie zamieniłbyś na Fendta?

Ja miałem doczynienia z Fendtem bo facet taki u mnie na wsi ma i musze powiedzieć, że chciałem go porównać do mojej Kuboty to w niczym jej nie dorównywał np.: jak nim jechałem to wydawało mi sie ze silnik jest tak jakby taki zamulony powoli nabierał obrotów i nie wiedziałem czy mu jest ciężko czy tak juz ma facet powiedział ze "czasami tak ma" no ja juz w to nie wnikałem następną próbe robiłem nim na polu gościu orał pod rzepak ziemia 4, 5 klasa a ciągnik ma ciężko z czwórkami no po prostu myślałem że ze śmiechu pękne ja na ciągnik 80 konny to poraszka i jeszcze jadna sprawa jak dojeżdzałem do końca to za mało miejsca przeznaczyłem na zakręcanie i sie nie wyrobiłem musiałem na 2 razy zakręcać bo skręt porównywalnie do Kuboty mały niestety nie wiem jaki to model tego Fendta bo facet kupił go po wypadku i ma maske jakiegoś innego i moze to po tym wypadku stracił na sile ale niewiem i od tamtego czasu jakoś przestałem patrzeć na Fendta jako na dobry ciągnik moze inne takie nie są ale nie moge sprawdzić bo to jedyna taka maszyna w wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

To dlaczego Fentd wysoko ceni swoje traktory i jako pierwszy zastosowal przekladnie bezstopniowe ,amortyzacje osi we wszystkich modelach ciągników.I jako jeden z pierwszych razem z New Holland bedzie mial w ofercie traktory hybrydowe i na wodór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helmex    0

czekawe dlaczego nikt niema fenda u usa tylko JD. kubota Cat i ine a fenda nie a myslisz ze resorowana os jest dobra?/? to soe przejedz jakim s takim traktorem po dałach z ciezka maszyna i zobaczysz a wiesz jaka jest zywotnosc silnika fenda?? bo kuboty przecietnie 27 tys motogodzin ja mam 60 i mam na niej dopiero 4.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez kubaguzik
      co myslicie o marce kubota wasze wrazenia plusy i minusy tych ciagników
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj