zbig

Kubota M7040N- Opinie

Polecane posty

Helmex    0

na przodzie 16- 280/70 na tyle 24-32/85 (12.4- 24) na tyle zamałe moj traktor to jest z pierwszej dostawy do polski w tych dostawach co są teraz za juz 28 (przynajmniej mam tak napisane w instrukcji) ale i cena nowa czyli ponad 150tys :D

 

Dzis dorobiłem do 100 mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helmex    0

jak juz mowiłem wczesniej to nie licze ile pali ale kiedys na wolnym czasie ppolicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

ile taki sprzęt stoi ???????????????????? ;)

Na dzień dzisiejszy cena katalogowa wynosi 133 tyś netto. Należy dodać że Kubota daje na wszystkie ciągniki serii M 3 lata pełnej, fabrycznej gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidzi    6

Kubota M7040N cena 134 tys netto brutto okolo 160 tys traktor dla miliarderów

jesteś w wielkim błędzie kolego jeżeli myślisz że to traktor dla miliarderów bo to spalanie jakie ma ten ciągnik to ok 3,5 litra przy pracy z opryskiwaczem sadowniczym to przekładając na liczbe pracy w godzinach na pracę przez cały rok zaoszczędza się sporą kaskę

A ciągnika nie kupuję się rok czy dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

'fidzi' kolega ma od 2 lat 7040n i srednie spalanie to 5l na godzine zegarową w opryskiwaczu 1000l przystawka wentylatorowa 35 tys m szesciennych powietrza na min .W orce 3 skiby 7-10l/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kubota ma w tej chwili promocję na model M7040N.

Wybierz model sadowniczy M7040N, a gratis dostaniesz materiały do pierwszego przeglądu. Olej Kubota do silnika, skrzyni biegów i mostów oraz wszystkie niezbędne filtry otrzymasz całkowicie gratis. To nie wszystko: damy Ci też fotel pneumatyczny Grammer zupełnie za darmo.

 

Pamiętaj, że masz czas tylko do końca czerwca. Skorzystaj z tej wyjątkowej promocji i poznaj japońską jakość! O szczegóły pytaj Dilerów Kubota. Listę punktów sprzedaży ciągników rolniczych marki Kubota w całej Polsce znajdziesz na www.traktorykubota.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

Tak nawiasem Kioti produkuje traktory na licencji Kuboty

A kto koledze takiego newsa sprzedał?? Kioti nie ma nic wspólnego z Kubotą, nie licząc pierwszej literki nazwy :)

Pozdrawiam :)

Edytowano przez KIRK80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbig    0

Kioti DK451C produkowany na licencji Kuboty proszę spytac dilera.

Edytowano przez zbig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Nie możliwe.Kubota nie sprzedała licencji żadnej firmie

Powiedz mi jaki miała by w tym interes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W niczym nie podobny do Kuboty, nawet parametry takie jak pojemność silnika, skrzynia biegów, hydraulika itp są inne, więc jak może być licencja?

 

Kioti sam z siebie jest dobrą marką więc dealer się nie popisał, wypadł żałośnie po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuboty M7040N (sadowniczy) nie takie dobre jak większość uważa u mnie w regionie przybyły ostatnio 2 sztuki z podnośnikami z przodu i WOM przedni 540 obr./min. Oby dwa egzemplarze po paru godzinach pracy z rozdrabniaczem do gałęzi z przodu uległy awari a mianowicie sprzęgła przedniego WOM. Po wymianie sprzęgieł w obu egzęplarzach na nowe znów to samo teraz mają założyć przekładnie na 1000 obr. podobno leprze i się nie psują tylko że teraz nie będą wykorzystane bo rozdrabniacze potrzebują 540 obr. (jak nie będą używać to się na pewno nie popsują). Jedna jest z instalacją pneumatyczną to sprężarka leje olejem i cały bok zalany jak u starej 30tki. Za ciągniki dali coś koło 200 tyś.zł, ja jak bym taką kasę wyłożył to też bym go chwalił i mówił że to jest drobna usterka w nowym ciągniku (na dotarciu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hin    6

Tak przedni wom jak i sprężarka nie pochodzą od Kuboty. Nie mniej to duży minus że dystrybutor daje ciała przy wyborze dostawców dodatkowego wyposażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale są w KUBOCIE która kosztowała prawie 200 tyś a poza tym ktoś jak wyda takom kasę to spodziewa się najwyższej jakości w całym traktorze a nie tylko w niektórych podzespołach i ciekawe czy na tym koniec czy jeszcze coś wyjdzie w pracy bo jak na razie to można powiedzieć że traktor prawie nie pracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Sprzęgła rewersu może szlak trafić. Jest on sterowany premitywna linką. Gdyby była elektronika sterownik zadbał by o odpowiednie przełączanie np wyhamowanie traktora. Jeśli ktoś będzie nie ostroznie sę z tym obchodził. Można to zniszczyć. W galerii są wstawione foty dwóch kubot 9540. Użytkownik af, który je naprawiał twierdzi, że konstrukcja jest zbyt delikatna w porównaniu do konkurencji. Chodziło chyba o łozyska, które się rozsypały. W jednym przypadku wymieniono je na czas w innym uszkodzeniu uległo całe sprzęgło. Maszyna jest tak sprawna jak sprawny jest każdy jej element. co z tego, że wom nie jest kuboty skoro ciągnik przez tą awarje nie nadaje się do pracy. Producent szczyci się, że produkują te ciągniki w ramach jednego koncernu w japoni. A prawda jest taka, że schemat produkcjji jest taki jak u innych i pchają tam rózne podzespoły o dróżnych dostawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej to bulwersuje że za dodatkowe wyposażenie każą sobie słono płacić a zakładają niewiadomego pochodzenia tanią tandetę która się zaraz psuje i ten podzespół już do końca żywotności traktora prawdopodobnie konstrukcyjnie taki zostanie a po gwarancji za naprawę tego bubla będą żądać kupę kasy lub pozostanie to zepsute

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dealerzy w polsce, czy tam generalny importer w niemczech, nie wiem gdzie to zakładają. Staraja się jak najwięcej zarobić. Marka ta nie przoduje na rynku pod wzgledem ilosci sprzedanych sztuk, więc zysków szuka się w innych miejscach. Takie marki jak jd czy mf też kożystają z nie firmowych womów i tuzów. jednak sa to części wyższej jakości i uszkodzenia zdażają się o wiele zadziej. Zważywszy, że sprzedaż tych marek jest dużo większa procentowo wychodzi to naprawde nie wielki odsetek. No cóż takimi numerami kubota opini o trwałości i niezawodności sobie nie zbuduje. Narazie jadą na kredycie zaufania, że to japońskie itd. Jednak nikt nie będzie wnikał czy popsuł sie element dostawcy zewnętrznego tylko rozchodziło się będzie, że popsuła się kubota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Jednak tym razem muszę się zgodzić z @hubertuss'em - łańcuch jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hin    6

Przedni wom w 7040N to zuidberg także raczej markowy.

Jeżeli okaże się że faktycznie często są z nim problemy w rozdrabniaczu, sadownicy będą bardzo wnerwieni

A w tym roku sporo 7040N trafi do sadownictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez kubaguzik
      co myslicie o marce kubota wasze wrazenia plusy i minusy tych ciagników
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj