Skocz do zawartości
KIbul

Cos strzela podczas włączonego przedniego napędu

Polecane posty

KIbul    0

Mam problem proszę o pomoc

Gdy np. w czasie orki na śliskiej ziemi włączam przedni napęd w zetorze 7245 to co kilka minut coś sztrzela tak jakby przód zrywał, nie wiem czy to jest tak w każdym czy u mnie jest do naprawy przedni napęd???????

proszę o pomoc...

pati    10

Bardzo rozbudowany tytuł i opis tematu. :) Od razu wiadomo o co chodzi.

Wiadomość z agroFakt.pl

KIbul    0

Dzięki za odpowiedzi, ale i tak niestety jeszcze nic nie wiem.. :)

talek48    0

A załączasz ten naped wiskajac sprzeglo czy nie?

masz ciagnik od nowego czy niedawno go kupiles??

adikpl1    179

Najlepiej podnieś do góry przednią oś i na wyłączonym napędzie zakręć raz jednym raz drugim kołem. Może ci przekładnie planetarne w zwolnicach siadają. Sprawdź także przeguby czy nie mają luzów oraz poziom oleju w zwolnicach (po 0,5L) i przednim moście (4L)

KIbul    0

mam ciągnik od 2 lat i załanczam przód raczej ze sprzęgłem..

talek48    0
zobacz sobie tutaj bo to chyba takie same objawy jak u ciebie

ten link twoj mi nie dziala

seweryn20    587

Majątek pewnie. kolega dobrze ci radzi z podnoszeniem przodu. jeśli nic nie wyczujesz spuszczaj olej. jak znajdziesz wióry znaczy tu trzeba rozebrać

kuzaj63    25

Pocieszyć Cię ? W najlepszym przypadku jeśli poszła przednia zwolnica zamknie sie w kilku stówkach w najgorszym zbliżysz sie do 3000 pln!!!

Nikita_Bennet    100

Nie wiem jak w 7245 - do 10145 za przednią zwolnice kompletną z obudowami chcą 5000. Naprawdę droga sprawa. Dlatego sprawdz czy miałeś w tej zwolnicy olej a nie smar (o ile kupiłeś ten ciągnik jako używany).

KIbul    0

nie wie ktoś może jaki idzie olej do zetora 7245 do przedniego napędu proszę o pomoc i gdzie jest korek wlewy do mostu bo nie mogę znaleźdz proszę o pomoc?????????????????????????????????????/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez biel-piotr
      Witam od dłuższego czasu coś stuka i blokuje przedni naped w zetorze 7745 były rozbieranie zwolnice i wymienione łożyska i krzyżacki i uszczelnienia po obu stronach ale dalej coś stuka i blokuje aż ciągnikiem szarpie i zawsze na włączonym napędzie dodam że mam mechanizm samoblokujacy proszę powiedzie co moze powodować blokowanie i szarpanie ciągnikiem i jaki koszt naprawy i co trzeba wymienić
    • Przez wini
      Witam. Mam taki problem. Zaczęło się od dziwnego hałasu, prawdopodobnie z przedniego mostu. Postanowiłem sprawdzić działanie blokady przedniego mostu. W instrukcji napisane jest, aby podnieść przód do góry, włączyć napęd i bieg. Jedno koło zablokować i trzymając kręcić drugim do tyłu,i spróbować zakręcić nim do przodu.(powinno sie zablokowac). Po podniesieniu ciągnika, jednym kołem mogę nieprzerwanie kręcić do przodu,drugie w tym casie kręci się do tylu, a wal napędowy stoi w miejscu. I tu pytanie co mogło się stać, bo chyba tak nie powinno się dziać?
    • Przez pavlotal
      Witam. potrzebuje szybkiej a nawet natychmiastowej odpowiedzi. czy most przedni od zetora 6245 jest lzejszy i czyms sie rozni od mostu przedniego z zetora 7245. bo tak sie zasatnawiam na załozneniem do 7211 i znalzłem po dobrej cenie ale jest od 6245 i nie wiem czy bedzie pasował i czy on sie czym rozni. dziekuje za odp. pozdro
    • Przez gacomen5
      Proszę mi pomóc jak mam sie dobrać aby wymienić spręzyne, podejżewam zę jest pęknięta.
    • Przez olejnik
      Witam wszystkich forumowiczów.
      Zwracam się z prośba czy znacie może jakieś zaklady lub osoby ,które się zajmuja regeneracja ,bądz wymiana osi na regenrowana. najlepiej do 50km od kalisza lub ostrowa wlkp.
      Z góry dziekuje i pozdrawiam.