papuszka23

Strefa Euro [połączone]

Polecane posty

GSX    0

Najlepiej by było gdyby wymiana złotówki na Euro przebiegała po kursie : 1 zł na 2 euro hehe ;) wtedy można żyć godnie jakby przeciętny pracownik zarabiał np. 2400 euro ( i to w Polsce) troche nie realne aczkolwiek kto wie....


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@GSX - mam tylko pytanie czy zastanowiłeś sie gdzie ten pracownik miałby zarabiać te 2400 E ??


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

tak np.u kamieniarza bądź w biurze ;)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papuszka23    1
Najlepiej by było gdyby wymiana złotówki na Euro przebiegała po kursie : 1 zł na 2 euro hehe

 

 

Panowie badzmy realistami!!!!!!!!!!!!!!

Jak pisał @mav optymalny kurs zł na euro wynosi ok. 3.8 (przynajmniej tak mi sie wydaje)

tym bardziej że jakiś duński bank na podst. naszej gospodarki wycenił euro na 3.7zł więc to co teraz jest to czysta spekulacja, i myśle ze w maju moze czerwcu ceny walut wrócą do normy.

 

Bardzo dziękuje Wan ze liczne odpowiedzi!!!!!!!!!!!!


Szanujmy się jak bracia, liczmy się jak Żydzi...

Zdałem maturę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jakieś pytania- pisać na PW!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4
Zobaczcie Wielką Brytanię, dlaczego nie się do euro ? Bo wówczas utraci finansową niezależność.

 

Z tym, że WB jest dobrze rozwiniętym krajem, nie uzależnionym od innych państw U. Ich waluta jest stabilna, i euro nie ma na nią większego wpływu. Póki co ich większym problemem są Polacy, których na Wyspach jest jak mrówek(choć powoli się to zmienia). Powtórze sie,ale w Polsce jest znaczna ilość inwestorów z zagranicy, i teraz gdy w tamtych krajach kryzysł dał sie we znaki, u nas spadła ilość zamówień, zmniejszono produkcje itd.

 

Ja jestem zdania, że w Polsce nie występuje stricte kryzys gospodarczy, tylko kryzys który panuje na Zachodzie odbija sie na nas. Z tego względu, który został opisany wyżej.


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosak24h    0

Moim zdaniem euro mozemy wprowadzić do polski ale nie teraz po 1 mozemy wejść do euro jeżeli bd zarabiać min tyle co za granica (mniej wiecej) ,a nie chcecie euro ale nie myślice ze np. w niemczech min wypłata to 1000 € a w polsce 1000zł to jest rożnica a chleb podrożeje, i wtedy.. co jak wejdziemy bd zarabiać 1000€ min?? hahahha nie realne unia nam da walute ale przy aktualnym kursie czyli 350€ ??? pytam sie a wy nie wierzcie ze bd mieli 1:1 albo 1:2 tylko tyle po ile jest (jak by tak było to cała europa byłaby stratna(waluta euro) ) wiec tak jak mowie jeżeli dorownamy im to może być euro ale tak to głosujcie all na NIE!!

 

 

NIE!!!


ursus_logo.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie iwme co o tym ysleć nei mam zadania ale ot co teraz sie robi to mi sie nie podoba że euro spada, przez to swinie ścigną polacy dostana po d*pie a euro spada bo dopłaty będą naliczać nie czarujmy się to wszystko jest celowe żeby dokopać. Nie wme czy będzie lepiej czy gorzej jak u nas będzie euro. nie mam pojęcia


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny    0

euro w polscie nie jest dobrym pomyslem z kilku powodów:

-polska gospodarka, jak i znaczna cześc rolnictwa ogrodnictwa opiera sie na eksporcie,a co za tym idzie dzieki wlasnej walucie mozemy miec wplyw na ten ze eksport, ale warunkiem jest utzrymywanie niezbyt mocnego złotego(zeby nie doprowadzic do sytuacji z 2007/2008), wkoncu niby dlaczego wychopdzimy obronna reka z kryzysu przy braku konkretnych działan ze stronny rzadu ?

-w przypadku zmiany waluty obawiam sie ze ugodzi ona w najbiedniejszych z powodu mozliwego dorzenia towarów

-oddamy czesc wlasnej suwerennosci

-patrzac na wzrost gospodarczy w krajach euro wnIoske nasowa sie jeden nizszy wzrost pkb

- i sławne kredyty i obcych walutach, dobrze mocny zloty tani kredyt słaby zloty drogi kredyt czasami nawet duzo droższy, ale wkoncu biorac taki kredyt uprawiamy hazard? a ekipa rzadzaca bardziej przejmuje sie tym zeby kowalski mogł sobie pojechac na tanie wakacje, i mial mniejszy kredyt niz zeby wspomoc gospodarke.

 

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekH    2

Połączone

 

Jak uważacie, czy przyjęcie Euro wyszłoby nam na plus czy na minus?

Pytam, bo Komorowski obiecuje wprowadzenie Euro. Inni są raczej sceptyczni co do tego pomysłu. Powiem szczerze, że ja też. Abyśmy przypadkiem nie skończyli jak Grecy. Jaką macie opinię na ten temat?

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Są tego plusy i minusy, plusem byłoby to że np. w maszynach skończyła by się nagonka że jednego dnia maszyna kosztuje 200 tys. a za tydzień 220..., tak samo z handlarzami, kolejnym plusem byłoby brak uzależniania naszego kursu waluty z ukrainą, na przykładzie mieliśmy to ostatnio, waluta ukrainy w dół to i polski w dół bo jest blisko niej, minusem natomiast byłyby większe wahania w stosunku do dolara, czyli do ceny na stacjach paliw. Ogółem jak dla mnie byłoby na plus, zapewne z rok byłby problem a później by się unormowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dostrzegam więcej minusów - a przynajmniej na tą chwilę.

Własna waluta to możliwość kreowania polityki montetarnej która wspiera eksport. Niższa wartość złotówki oznazają tańsze nasze produkty za granicą. Przecież za pracę płacimy te same pieniądze. Jeżeli zł jest tańsz, to za mniejsze pieniądze uzyskujemy dany produkt który można sprzedać za granice.

Minus jest taki, że jak już pojdziemy np na wczasy - to więcej idzie nam tych złotówek. Ale czy tak często jeździmy za granicę? Tutaj ciekawa dyskusja w tym temacie http://www.forum-kredytowe.pl/f124/euro-w-polsce-90078.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

jakoś kraje skndynawskie nie mają euro i się im bardzo dobrze żyje tak samo wielka brytania jak nam wcisną euro to bedziemy stratni  francja i niemcy to wymysliły żeby przy zmianie waluty poukrywać pewne dziury budrzetowe a wciągając inne kraje pobudzają strefe euro ale na krótki okres a tym samym osłabiaja dolara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian912    86

a moje zdanie jest takie własne waluty były w Grecji Włoszech czy Hiszpanii i ludzią się dobrze żyło a zobaczcie jak wprowadzili euro momentalnie kryzys ludzią żyło się gorzej i wiem co mówię bo w Grecji i Włoszech mam rodzinę która jest tam już dużo lat.. Gdyby wprowadzili euro będzie zaokrąglenie cen w górę czyli będzie drożej i a zarobki nadal te same tak było w Grecji i Włoszech .. takie zdanie mam ja na ten temat i euro w Polsce mówie stanowcze nie dopóki zarobki nie będą takie jak np na zachodzie

Edytowano przez damian912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj