Zaloguj się, aby obserwować  
marcin974

Pronary pierwszej generacji w 2009r

Polecane posty

marcin974    30

Witam.

Miałem okazje oglądać Pronary 1025A i 82SA z 2009r, bardzo zaskoczyły wzmiankami jakie w nich zaszły, najbardziej zaimponował mi 1025A, miał on bowiem podnośnik z dwoma pionowymi tłokami -monoblok tak jak w 82SA, i całą hydraulikę boscha, kolejną przeróbką w obu tych modelach były wychylne przednie błotniki, juz nie dotykają ramy ciągnika, fajne tez radyjko mają i przy obu modelach w podnośnikach zastosowano zastosowano zaworek którym ustawia sie szybkość podnoszenia tylnego TUZu, (prawie jak EHR :) )

82SA stojący z turem miał przeniesioną butlę powietrza, jedyne co mnie zdziwiło to to ze był brak sterowania podnośnikiem z zewnątrz traktora, przecież to tylko kawałek płaskownika, a możne ze względu na bezpieczeństwo?

 

Z przodu jak i z tyłu zostały zamontowane halogeny firmy wessem...

 

 

Jakby jeszcze ktos zauważył jakis zmiany to zapraszam do udzielania sie w temacie :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

A silnik niech sobie bedzie ten co jest, twardy jest, co najwyzej wydech mogłby byc inny :)

 

 

 

A masz może zdjęcia tych Pronarów? Pewnie podrożały ze względu na te ulepszenia.

Nie nie mam zdjec, z wyglądu to to samo, wygrabienie w masce koło tłumika ma, liczniki tez fajne

ten 1025A lacze ma tak jak miał 520 ale protektor wysoki bardzo ma...

 

Podrożeć to myslę ze nie podrożały, nie powinny, jest taki postęp techniczny w mechanizacji ze one jak najbardziej powinny być ulepszane by nie zostawać w tyle...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liloboot    0

ja nie dawno byłem w NARWI i ten sam podnośnik pokazywali mi 1025 II A i mówili że tego pierwszej generacji nie bendą robili więc albo mnie wprowadzili w błąd albo nie wiem co jest grane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Hmm nie wiem jaki jest w II generacji, w 2008r. zauważyłem ten podnośnik juz w belarusie 1025 a w tym juz jest w pronarze 1025A...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

Ciekawe czy chociaż trochę kabinę wyciszyli od razu by się milej pracowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Wuja ma z 2003r my mamy z 2004r. róznica w wyciszeniu jest, oglądałemnowsze to jeszcze wiecej mat wyciszających miały, takze myslę ze teraz powinien byc bardzo dobrze wyciszony, chociaż w naszym tez nie jest źle :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

ja zauwazyłem za kokpitem a przed silnikiem, wuja mówił ze pod podłogą tez są ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal96    0

Kiedyś jak sprzątałem w Pronarze to właśnie wyjąłem wycieraczki i potem jest ta taka mata i już pod nią normalnie kabina ;]

czyli te maty wyciszające to są te pod wycieraczkami taa ?


Sprzedam części do sieczkarni New Holland !

Kontakt na PW lub GG 364354

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

A za zbiornikiem ileju hydauliki to jak jest wyciszone? ten kokpit jest od wewnatrz oklejony czy cos dookoła zbiornika wsadzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Nie wiem, mogę Ci powiedzieć dokładnie jak jest w moim bo zaglądałem tam,

@Michał, patrząc od kabiny tak jest ale te nowe maty chyba są pod kabiną podklejone ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

Hehe zagatka. Ciekawi mnie to też. Chciałbym jakoś wyciszyć u siebie. Ale jak jest wszystko po zamykane to nawet jest spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

I ma nawet klimę :) Po mojemu to jest jakiś powypadkowy składak. Ciągnik jest z 2005 roku, tylne błotniki są szerokie, takie jak w 1025, wszystko świeci się jak psu na wiosnę, więc było kupowane wszystko nowe... A jeśli chodzi o skrzynię to pewnie 9 się rozsypała i ktoś wsadził synchro... Podsumowując jest to powypadkowy ciągnik, takie jest moje zdanie :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Skrzynia może być 9 tylko ktoś napisał ze niby zsynchronizowana... Ciągnik mogł dostać niezle w dupe np w lesie i mieć połamana karoserie dlatego nowe błotniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

tak samo jak 1025A ma zsynchronizowaną... ta dźwignia 1-4 tak, ale ta druga ze wstecznym i polowymi to nie...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

na poprzedniej stronie ktoś pytał o podłogę, otóż jest ona grubsza ale nie pod kabiną tylko w środku :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj