Skocz do zawartości
endrju00711

UWAGA OSZUST !

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

wiesiek63zmc    24

Uprzedziłeś mnie bo gdyby się kolega" uczciwy" odezwał miałem ochote  go zapytać o te zakupy po okazyjnej cenie Okazja dla mnie tj.15-20 % pózniej jest wykorzystanie czyjejś nieświadomości albo dużych kłopotów osobistych i jak to się ma do zwykłej ludzkiej uczciwości Choć prawnie dozwolone to  moralnie ???

szymon09875    106

Pokaż mi w którym miejscu wyśmialem go i ucieszyłem się z tego że nalał sobie kleju do skrzyni biegów ? Opisałem tą sytuacje właśnie po to aby uwrażliwić innych na takie okazje i może jak do kogoś tez jakiś przejezdny przyjdzie dajmy na to z olejem to sobie to przypomni i dwa razy sprawdzi zanim kupi lub chociaż użyje. Chwalisz sie tym że wykorzystałeś kogoś sytuacje bo potrzebowal pieniedzy a Ty jak sęp kupiłeś za połowe ceny i według ciebie to jest ok ? A dalej wyjeżdzasz z wyśmiewania sie z nie powodzen innych... 

zetorki12    1998

Popieram paweł885 , nikt normalny nie sprzedaje za bezcen , a nawet powiem więcej . Kupno czegoś za bezcen jest nieuczciwe i obrzydliwe . Endriu chyba w ten sposób sam siebie chyba próbuje "wybielić" . B)

Wiadomość z agroFakt.pl

janczar810    247

no sorry!! ale jakbyście Wy mieli okazje kupic dana maszyne za 50% ceny ponizej rynkowej wątpie że byście sie brzydzili jej kupna!!

Baa zapewne byście sprzedającemu uświadomili ile moze wołać np. chce 50tys a wy z czystej uczciwości dajecie mu 100tys bo tyle jest Według Was warta!!!

załóżmy ze dany sprzęt jest 5letni tj. zakupiony z dotacji unijnej czy to MR czy MGR i chce właściwą cene rynkową czyli de facto więcej aniżeli dał  pięć lat temu!!

Jak można nazwać takiego człowieka?

Czy kupno maszyn od komornika jest czym złym?

Czy moją zasługą jest fakt ze komornik licytuje daną osobe?

Bądźmy poważni 

pawel885    380

To nie o to chodzi - kolega endrju umoralniał ludzi , wytykał śmianie się z innych itp, zarzucał brak jedności wśród rolników.... Dlatego ciekawi niektórych co to za moralne okazje mu się trafiały

janczar810    247

siedząć z boku faktycznie wyskoczył jak Filip z konopi.

Osobiście jak czytam post Szymona nie widze nic złego w jego słowach

Piechu    43

Ciekawi mnie strasznie taka okazja kupna sprzętu za 50 procent wartości. Chyba nie jest aż tak bardzo ciężko się domyślić źródła pochodzenia takich urządzeń( no chyba ze jest likwidacja sklepu albo jakiś używany sprzęt z zagranicy gdzie ludzie wystawiają niepotrzebne rzeczy przed posesję). Ja sam mam okazję kupić czy pilarki czy to agregat prądotwórczy za śmieszne pieniądze ale odmawiam bo wiem ze.źródło jest na pewno mało legalne. Ostatnio był koleś z zestawem kluczy i w zamian chciał akumulator zużyty

pawel885    380
Napisano (edytowany)

To był jakiś cygan, sam z aku z kombajnu i stary alternator  dostałem lewarek 5T  :) użyłem go raz i działa. I to jest marketingowiec a nie złodziej , taki sam lewarek importuje firma xxx i sprzeda Ci za 300zł 

Edytowano przez pawel885

mikad    227

Dobra, a teraz przejdź się po obejściu i zobacz czego jeszcze brakuje.

jahooo    259

Ja przy takich okazjach biorę od gościa dowód osobisty do ręki i piszę umowę kupna/sprzedaży przy świadkach , którzy też sie podpisują. Strzeżonego Pan Bóg strzeże.  Czasem faktycznie ktoś potrzebuje coś opchnąć bo sytuacja zmusza, ale jak zaczyna ściemniac przy umowie, lepiej sobie darować. A cyganie u mnie na wsi mają max 10 minut, bo tyle zajmuje Policji przyjazd z posterunku i muszę przyznać, że w takich przypadkach nie odmawiają, jak się zadzwoni.

szymon09875    106

@janczar810 ja nie mowie ze jest to cos zlego bo sam kupilem wiosna zeszlego roku przyczepę d50 fakt ze sztywna ale z dokumentem oplacona stan bdb za 3 tyś tylko :o tyle cenil tyle dalem ale to nie o to chodzilo mi w tym poście tylko o to wlasnie co napisał Paweł :)
Z tymi cyganami to jest tez roznie. Ostatnio byli u mnie z agregatem prawotwórczym ale cenil jak w normalnym sklepie :o

endrju00711    11

Zapewniam żaden sprzedający "nie był pijakiem, nie był szalony i na pewno bez grosza przy duszy" a wręcz przeciwnie byli handlarzami z dużymi placami pełnymi sprzętów. Nie było konieczne "aż tak bardzo ciężko się domyślić źródła pochodzenia" na wszystko były dokumenty a kupno u takiego handlarza który sprzedaje 80 ciągników miesięcznie, ciągnika (claas eres 657atz z 2010r z przednim tuzem i womem) za 71000 brutto na pewno nie jest "nieuczciwe i niemoralne" , ostatni zakup z wtorku u handlarza pod Zgorzelcem to claas volto 1050 za 7400 "nie byłem sępem" a sprzedający był raczej normalny bo przy mnie sprzedał przyczepę samozbierającą krone za 70000 brutto gdzie kupujący był z podlaskiego i mówił że taką u siebie w okolicy oglądał za 125000,  Czasami warto przejechać 800 km aby zaoszczędzić kupę kasy. A tak przy okazji mówicie że jak ktoś sprzedaje tanio to jest nienormalny, to znaczy jak chcę za prasę john deera 550 7000 bo stoi juz dwa lata nie używana to jestem "nieuczciwy". Jakiś czas temu kupowałem u niemca rozrzutnik i powiedział mi takie coś "wy polacy to jesteście jacyś dziwni bo jak wymieniam sprzęt w gospodarstwie na nowy i zależy mi na tym aby się szybko pozbyć starego aby nie przeszkadzał to uważacie to za przekręt, ale jak kupiłem polską kartę sim i ogłosiłem na polskich portalach ogłoszeniowych to wszyscy byli zainteresowani kupnem ale każdemu było za daleko". Po resztę sprzętów przyjechali handlarze i jakiś czas później widziałem je na olx 100% drożej a i tak były tańsze niż w mojej okolicy podobne.

akmaly    185

Bajki wypisujesz. Handlarz musi zarobić a okazje są dla naiwnych. Nie znam osobiście żadnego handlarza maszyn ( a znam wielu ) który sprzedałby mi coś po kosztach. No chyba że dobry znajomy który też mi wszystkiego nie powie:).

zetorki12    1998

endrju  w czym ty właściwie widzisz problem ? Są czasami ogłoszenia z bardzo tanimi maszynami , więc wpłacaj zaliczę i nie zawracaj innym d..y , swoimi jakże głębokimi przemyśleniami . W większości przypadków dziwnie tanie rzeczy , to w 95% coś nie tak .

warchest    44

a w naramowicach co mieli tak duzo ciagnikow byly ogloszeni i ceny atrakcyjne i teraz zniknelo to to tez oszusci byli czy co bo ceny były takie ze to niemozliwe ?

krzysztofz14    14
Napisano (edytowany)

Ja nie pochwalam kupowania sprzętów za pół ceny szczególnie na licytacjach komorniczych,niekoniecznie w sądzie jest sprawiedliwość.Właśnie mnie najechał kiedyś taki pan komornik i sprzedał handlarzom bo tacy przeważnie jeżdzą na takie aukcje za pół darmo.Potem musiałem przepłacać tym cwaniakom {działy i takie tam} bo chciałem odkupić.

Edytowano przez krzysztofz14

pawel885    380

Na licytacje zawsze trzeba wysyłać jakiegoś swojego człowieka po cichu, 80% uczestników to mendy liczące na kasę za nie podbijanie ceny - zgadzają się np na 5 tys do podziału , zaczyna się licytacja i wtedy "swój" podbija pod cenę rynkową przedmiotu tak aby potencjalnemu kupcowi opłacało się to kupić . Wtedy masz od długu odliczone 15 tys a nie np 5 

andrzejoo7    5

co do aukcji komorniczych.niewiem może dziadkowie,bądz rodzice wam opowiadali jak było kiedyś.jeśli ktoś kupił od komornika i bardzo sie chwalił że tak tanio to albo mu to spalili albo rozjebali.sytuacje życiowe są różne,nie wiesz kiedy cię może takie coś spotkać...przynajmniej wtedy była jakaś solidarność między rolnikami.

ps nie rób drugiemu co tobie nie miłe

soltys48    345

są różne sytuacje w życiu ale wiem jedno na licytacje komorniczą się nie wybiorę w celu zakupów...........

jahooo    259

To jest 50/50 , że trafisz na jakąś niesprawiedliwość, ale co mnie jako kupującego to obchodzi. Od przestrzegania praworządności powinny być własciwe organy.

janczar810    247

Jak czytam co niektorych o wielkim złu zwanym licytacjami komorniczymi to tylko pozostaje isc do pobliskiego dilera maszyn i kupic wszystko co potrzebne -nowe!!!

Komornik musi byc i koniec. Ciekawi mnie jakbyście pisali jakby ktos wam wisi grubą kase a wiecie ze jezdzi mercedesem z roku obecnego.

Bamber310    4
Napisano (edytowany)

Ja tak samo sołtys48 i hańbię ludzi obojetnie kto to by nie był.
Mialem nie raz okazje z licytacji tanio kupic ale honor nie pozwala.

A kto jest SZACHRAJEM niech sam sobie odpowie..

Sądy nie zawsze sa sprawiedliwe macie to ma uwadze?

Edytowano przez Bamber310

janczar810    247
Napisano (edytowany)

Ja tak samo sołtys48 i hańbię ludzi obojetnie kto to by nie był.

Mialem nie raz okazje z licytacji tanio kupic ale honor nie pozwala.

A kto jest SZACHRAJEM niech sam sobie odpowie..

Sądy nie zawsze sa sprawiedliwe macie to ma uwadze?

Chyba nie wiesz co piszesz! Co to kupujacy od komornika jest szachrajem.

Edytowano przez janczar810

lukejro    155

U mnie też wszyscy zgodni, nie można kupować od komornika. Ale jak miejscowemu młynowi podwinęła się noga i przestał płacić za zboże to wszyscy latali po komornikach, a na zebraniu mało syndyka nie zjedli bo za słabo "likwiduje" majątek firmy a im przecież pieniądze są potrzebne.....

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez Eryko
      http://www.ziptuning.nl/pl/traktory/ spójrzcie na to.za prawie 4000zł mozna miec troche mocniejszy ciągnik.np Case Magnum 270,o mocy 312KM chipują do 406KM.tylko ciekawe jak to silniki znosza.
    • Przez DawidSakowski
      Panowie będę teraz mył kadłuby w c360 przed malowaniem, wcześniej przed remontem tam gdzie były wycieki olej tak zmieszał się z kurzem że zrobiły się takie warstwy że nie idzie żadnymi płynami do mycia silnika ani dimerem jedynie szpachelka a potem 2 razy powtarzam środek do mycia silników i myjka ale nadal to nie wiele zmywa i tu moje pytanie stosował ktoś z was sodę kaustyczną do mycia ?  Może wiecie z własnego doświadczenia jakie rozrobić proporcje tej sody ?