endrju00711

UWAGA OSZUST !

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiesiek63zmc    1049

Uprzedziłeś mnie bo gdyby się kolega" uczciwy" odezwał miałem ochote  go zapytać o te zakupy po okazyjnej cenie Okazja dla mnie tj.15-20 % pózniej jest wykorzystanie czyjejś nieświadomości albo dużych kłopotów osobistych i jak to się ma do zwykłej ludzkiej uczciwości Choć prawnie dozwolone to  moralnie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

Pokaż mi w którym miejscu wyśmialem go i ucieszyłem się z tego że nalał sobie kleju do skrzyni biegów ? Opisałem tą sytuacje właśnie po to aby uwrażliwić innych na takie okazje i może jak do kogoś tez jakiś przejezdny przyjdzie dajmy na to z olejem to sobie to przypomni i dwa razy sprawdzi zanim kupi lub chociaż użyje. Chwalisz sie tym że wykorzystałeś kogoś sytuacje bo potrzebowal pieniedzy a Ty jak sęp kupiłeś za połowe ceny i według ciebie to jest ok ? A dalej wyjeżdzasz z wyśmiewania sie z nie powodzen innych... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Popieram paweł885 , nikt normalny nie sprzedaje za bezcen , a nawet powiem więcej . Kupno czegoś za bezcen jest nieuczciwe i obrzydliwe . Endriu chyba w ten sposób sam siebie chyba próbuje "wybielić" . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

no sorry!! ale jakbyście Wy mieli okazje kupic dana maszyne za 50% ceny ponizej rynkowej wątpie że byście sie brzydzili jej kupna!!

Baa zapewne byście sprzedającemu uświadomili ile moze wołać np. chce 50tys a wy z czystej uczciwości dajecie mu 100tys bo tyle jest Według Was warta!!!

 

załóżmy ze dany sprzęt jest 5letni tj. zakupiony z dotacji unijnej czy to MR czy MGR i chce właściwą cene rynkową czyli de facto więcej aniżeli dał  pięć lat temu!!

Jak można nazwać takiego człowieka?

 

 

Czy kupno maszyn od komornika jest czym złym?

Czy moją zasługą jest fakt ze komornik licytuje daną osobe?

 

Bądźmy poważni 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To nie o to chodzi - kolega endrju umoralniał ludzi , wytykał śmianie się z innych itp, zarzucał brak jedności wśród rolników.... Dlatego ciekawi niektórych co to za moralne okazje mu się trafiały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

siedząć z boku faktycznie wyskoczył jak Filip z konopi.

Osobiście jak czytam post Szymona nie widze nic złego w jego słowach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Ciekawi mnie strasznie taka okazja kupna sprzętu za 50 procent wartości. Chyba nie jest aż tak bardzo ciężko się domyślić źródła pochodzenia takich urządzeń( no chyba ze jest likwidacja sklepu albo jakiś używany sprzęt z zagranicy gdzie ludzie wystawiają niepotrzebne rzeczy przed posesję). Ja sam mam okazję kupić czy pilarki czy to agregat prądotwórczy za śmieszne pieniądze ale odmawiam bo wiem ze.źródło jest na pewno mało legalne. Ostatnio był koleś z zestawem kluczy i w zamian chciał akumulator zużyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To był jakiś cygan, sam z aku z kombajnu i stary alternator  dostałem lewarek 5T  :) użyłem go raz i działa. I to jest marketingowiec a nie złodziej , taki sam lewarek importuje firma xxx i sprzeda Ci za 300zł 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Dobra, a teraz przejdź się po obejściu i zobacz czego jeszcze brakuje.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Ja przy takich okazjach biorę od gościa dowód osobisty do ręki i piszę umowę kupna/sprzedaży przy świadkach , którzy też sie podpisują. Strzeżonego Pan Bóg strzeże.  Czasem faktycznie ktoś potrzebuje coś opchnąć bo sytuacja zmusza, ale jak zaczyna ściemniac przy umowie, lepiej sobie darować. A cyganie u mnie na wsi mają max 10 minut, bo tyle zajmuje Policji przyjazd z posterunku i muszę przyznać, że w takich przypadkach nie odmawiają, jak się zadzwoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

@janczar810 ja nie mowie ze jest to cos zlego bo sam kupilem wiosna zeszlego roku przyczepę d50 fakt ze sztywna ale z dokumentem oplacona stan bdb za 3 tyś tylko :o tyle cenil tyle dalem ale to nie o to chodzilo mi w tym poście tylko o to wlasnie co napisał Paweł :)
Z tymi cyganami to jest tez roznie. Ostatnio byli u mnie z agregatem prawotwórczym ale cenil jak w normalnym sklepie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Zapewniam żaden sprzedający "nie był pijakiem, nie był szalony i na pewno bez grosza przy duszy" a wręcz przeciwnie byli handlarzami z dużymi placami pełnymi sprzętów. Nie było konieczne "aż tak bardzo ciężko się domyślić źródła pochodzenia" na wszystko były dokumenty a kupno u takiego handlarza który sprzedaje 80 ciągników miesięcznie, ciągnika (claas eres 657atz z 2010r z przednim tuzem i womem) za 71000 brutto na pewno nie jest "nieuczciwe i niemoralne" , ostatni zakup z wtorku u handlarza pod Zgorzelcem to claas volto 1050 za 7400 "nie byłem sępem" a sprzedający był raczej normalny bo przy mnie sprzedał przyczepę samozbierającą krone za 70000 brutto gdzie kupujący był z podlaskiego i mówił że taką u siebie w okolicy oglądał za 125000,  Czasami warto przejechać 800 km aby zaoszczędzić kupę kasy. A tak przy okazji mówicie że jak ktoś sprzedaje tanio to jest nienormalny, to znaczy jak chcę za prasę john deera 550 7000 bo stoi juz dwa lata nie używana to jestem "nieuczciwy". Jakiś czas temu kupowałem u niemca rozrzutnik i powiedział mi takie coś "wy polacy to jesteście jacyś dziwni bo jak wymieniam sprzęt w gospodarstwie na nowy i zależy mi na tym aby się szybko pozbyć starego aby nie przeszkadzał to uważacie to za przekręt, ale jak kupiłem polską kartę sim i ogłosiłem na polskich portalach ogłoszeniowych to wszyscy byli zainteresowani kupnem ale każdemu było za daleko". Po resztę sprzętów przyjechali handlarze i jakiś czas później widziałem je na olx 100% drożej a i tak były tańsze niż w mojej okolicy podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Bajki wypisujesz. Handlarz musi zarobić a okazje są dla naiwnych. Nie znam osobiście żadnego handlarza maszyn ( a znam wielu ) który sprzedałby mi coś po kosztach. No chyba że dobry znajomy który też mi wszystkiego nie powie:).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

endrju  w czym ty właściwie widzisz problem ? Są czasami ogłoszenia z bardzo tanimi maszynami , więc wpłacaj zaliczę i nie zawracaj innym d..y , swoimi jakże głębokimi przemyśleniami . W większości przypadków dziwnie tanie rzeczy , to w 95% coś nie tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a w naramowicach co mieli tak duzo ciagnikow byly ogloszeni i ceny atrakcyjne i teraz zniknelo to to tez oszusci byli czy co bo ceny były takie ze to niemozliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Ja nie pochwalam kupowania sprzętów za pół ceny szczególnie na licytacjach komorniczych,niekoniecznie w sądzie jest sprawiedliwość.Właśnie mnie najechał kiedyś taki pan komornik i sprzedał handlarzom bo tacy przeważnie jeżdzą na takie aukcje za pół darmo.Potem musiałem przepłacać tym cwaniakom {działy i takie tam} bo chciałem odkupić.

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Na licytacje zawsze trzeba wysyłać jakiegoś swojego człowieka po cichu, 80% uczestników to mendy liczące na kasę za nie podbijanie ceny - zgadzają się np na 5 tys do podziału , zaczyna się licytacja i wtedy "swój" podbija pod cenę rynkową przedmiotu tak aby potencjalnemu kupcowi opłacało się to kupić . Wtedy masz od długu odliczone 15 tys a nie np 5 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejoo7    6

co do aukcji komorniczych.niewiem może dziadkowie,bądz rodzice wam opowiadali jak było kiedyś.jeśli ktoś kupił od komornika i bardzo sie chwalił że tak tanio to albo mu to spalili albo rozjebali.sytuacje życiowe są różne,nie wiesz kiedy cię może takie coś spotkać...przynajmniej wtedy była jakaś solidarność między rolnikami.

ps nie rób drugiemu co tobie nie miłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

są różne sytuacje w życiu ale wiem jedno na licytacje komorniczą się nie wybiorę w celu zakupów...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

To jest 50/50 , że trafisz na jakąś niesprawiedliwość, ale co mnie jako kupującego to obchodzi. Od przestrzegania praworządności powinny być własciwe organy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Jak czytam co niektorych o wielkim złu zwanym licytacjami komorniczymi to tylko pozostaje isc do pobliskiego dilera maszyn i kupic wszystko co potrzebne -nowe!!!

Komornik musi byc i koniec. Ciekawi mnie jakbyście pisali jakby ktos wam wisi grubą kase a wiecie ze jezdzi mercedesem z roku obecnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Ja tak samo sołtys48 i hańbię ludzi obojetnie kto to by nie był.
Mialem nie raz okazje z licytacji tanio kupic ale honor nie pozwala.

A kto jest SZACHRAJEM niech sam sobie odpowie..

Sądy nie zawsze sa sprawiedliwe macie to ma uwadze?

Edytowano przez Bamber310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Ja tak samo sołtys48 i hańbię ludzi obojetnie kto to by nie był.

Mialem nie raz okazje z licytacji tanio kupic ale honor nie pozwala.

A kto jest SZACHRAJEM niech sam sobie odpowie..

Sądy nie zawsze sa sprawiedliwe macie to ma uwadze?

Chyba nie wiesz co piszesz! Co to kupujacy od komornika jest szachrajem.

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

U mnie też wszyscy zgodni, nie można kupować od komornika. Ale jak miejscowemu młynowi podwinęła się noga i przestał płacić za zboże to wszyscy latali po komornikach, a na zebraniu mało syndyka nie zjedli bo za słabo "likwiduje" majątek firmy a im przecież pieniądze są potrzebne.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj