Zaloguj się, aby obserwować  
kaziu6011

plukanie rurociagu powietrznego

Polecane posty

kaziu6011    1

witam ja mam taki maly problem posiadam dojarnie przewodowa i doiłem jalowke kana i na moje nieszczescie jalowka przewrocila kane i mleko poszlo do rurociagu powietrznego i teraz chcialbym to wyplukac,czy pompa wytwarzajaca podcisnienie nie zaciagnie wody z rurociagu i nie zaleje jej?? dojarnia jest firmy SAC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczek    0

Nawet w instrukcji obsługi pisze ze co jakis czas rurociąg nalezy płukac, wiec nie ma obawy zalania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Miałem podobny przypadek w pracy... W dojarce przewodowej de lavala. To było podczas rannego doju... Musieliśmy płukać wszystkie rury... Tak było zatkane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie było kiedyś tak ze tak zaszła rura powietrzna mlekiem że trzeba było odkręcić i przepchnąć najpierw drutem 12mm a potem wodo umyć.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu6011    1

No tak wszystko ładnie pięknie jak posiada się owa instrukcje @skoczek, a co do zapchanych rur mlekiem ta dojarnie kopiliśmy od pierwszego użytkownika on założył nowa ale chyba od nowości nie płukał rur powietrznych bo w środku to myjka ciśnieniowa myliśmy tak były zasyfiałe. A wracając do instrukcji to ten gość co montował dojarnia powiedział ze weźmie sobie zrobi kserokopie instrukcji i do dziś dnia przysyła ja z powrotem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja przewodówki jeszcze nie płukałem, ale kiedyś, gdy doiliśmy jeszcze dojarką konwiową płukałem rury powietrzne roztworem sody kaustycznej, w czasie pracy dojarki, a później przemywałem czystą wodą pod ciśnieniem. Tyle, że w konwiowej raczej ciężko było zalać kompresor, bo był u góry, nad zbiornikiem, a w przewodówce... sam nie wiem, czy całą wodę wyłapałby zbiornik i nie zalałoby kompresora. Może ktoś napisze do ogólnej wiadomości jak się płucze rury przewodówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Poprzez płukanie rurociągu powietrza nie zalejesz pompy podciśnienia, gdyż w zbiorniku pod pompą ( De LAVAL) jest zawór pływakowy, który zamknie wlot do pompy w chwili podniesienia się poziomu wody napływającej z rurociągu. Jednorazowo można wessać do rurociągu przez kolejne kurki stan. 10-15 l wody,i

każdorazowe opróżnienie zbiornika.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

Dokładnie robię w ten sam sposób ten zbiornik przed po pmą ma około 15 litrów pojemności zasysam przez kurki wiadro wody i wyłączam pompę wylewam tą wodę która się zebrała w zbiorniku i od nowa.

Ostatnio słyszałem że inni rolnicy używają octu - niby lepiej oczyszcza rury ale jeszcze nie praktykowałem tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid4x4    0

A do mnie przyjeżdża facet aby dać atest na dojarkę to on czyści i płucze rury powietrzne i wogóle cały przegląd dojarki robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu6011    1

@dawiad4x4 no to masz porządnego gościa ze takie coś ci robi bo u mnie jest tak że przyjedzie zbada kasę weźmie i jedzie i tyle po nim mam zysku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj