Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Same Dorado 56 clasic -Dolna rura wydechowa

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam wszytkich
Chciałbym sie dowiedziec jak sens ma montowanie bocznej rury wydechowej przy schodkach i czy to nie jest niebezpieczne (iskry itp.)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja mam same rollera 70 juz 7 lat z rura wydechowa z boku i nic sie nie zapalilo jest to ciagnik ktory pracuje z prasa okolo 150 godzin rocznie wiec jak bylo by to niebezpieczne to juz bym o tym wiedzial a co do sensu montowaniatej rury przy schodkach to odpowiedz jest prosta poprostu jesli byla by ona momtowana przy masce to ograniczala by widocznosc dodatkowo rura wydechowa umieszczona pod kabina zmiejsza chalas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzieki bo właśnie zamierzamy taki kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

Wydech pod kabiną może ma plusy ja podam narazie minusy które zauwarzyłem:

-przy wożeniu paszy do obory pech chce że spaliny wylatują w stronę krów wskutek czego bardzo się odciągają

-przy odkrywaniu pryzmy, otwieraniu drzwi obory ciągnik pracuje a trzeba pare razy wejść i wyjść z ciągnika a spaliny lecą w stronę kierowcy jak wsiada.

Plusy to:

-lepsz widoczność nic nie przeszkadza :) .

U siebie w R2 mam tłumnik pod kabiną, alę teraz dopłacił bym za montowany na słupku kabiny z powodu szalejących krów.

@paatryczek1900 jeśli u ciebie ciągnik nie będzie pracował przy zwierzętach to może być standardowy pod kabiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To jest ciągnik do wywozenia gnoju z głębokiej sciółki więc i tak są spaliny w środku .Ale głownie chodziło mi o iskry ale już sie dowiedziałem ze nie ma z tym problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

Najnepszym sposobem żeby się zabezpieczyś przed iskrami z tłumnika to stosować paliwo dobrej jakości. Powiem ci że jak dwa lata temu we żniwa w

MTZ-cie miałem słaabej jakości paliwo to strach było jeździć po polu bo walił iskrami przy każdym mocnieszym dodaniu gazu od tamtej pory paliwo tylko dobrej jakości i nie ma takich problemów :) .

 

A może napiszesz jakie wyposażenie chcesz wziąść do Same i jaki ładowacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Znaczy się same już stoi na placu w iczeka na wpłate piniędzy i się pytali jaki czy może zamontować zwykły wydech i dlatego ten problem :) Z dodatkowego wyposażenia wzieliśmy tylko skrętne błotniki a tur to stoll 8 hdp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

Bardzo dobrze, że wzieliście skrętne błotniki nie będą wam ograniczać skrętu a stoll 8 to też dobre rozwiązanie.

Mówię tak gdyż oblądałem R2.66 to ciągnik o takich samych wymiarach co Twój tylko ma dodatkowo turbo i miał ograniczony skręt przez te błotniki (wykręcone ograniczniki) wlaściciel miał zamontować je na ramie ale to będzie niezbyt dobrze wyglądać. A jeśli chodzi o ładowacz to miał stoll 10 i mówi, że ma trochę za długą ramę teraz by wziął stoll 8.

Jeśli byś mógł to napisz ile kosztował ciągnik, a ile ładowacz i po jakim kursie euro ci policzyli i kiedy. Z góry dziękuję i życzę udanej eksploatacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To wiec tak ciagnik kosztowal 23 tysiace euro a stoll 7 tysiace a policzyli nam po 4.40 netto to wszystko bierzemy z prow i jeszcze beczke i rorzutnik a tata sie tak dobrze potargowal ze dostal jeszcze gratis brony ciezkie za zlotowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

Według mnie cena za ciągnik wynegocjonowana jest dobra tylko szkoda że kurs euro taki wysoki. Ale jak otrzymacie zwrot z Agencji to cena za zestaw wyjdzie bardzo miła. Jak będziesz chciał to napiszę Ci ilu letni za te pieniąszki byś kupił chyba że masz w domu gazetkę RPT to są tam ceny ciągników.

Ja jak u dilera w garwolinie pytałem o cenę lamborghini

R2.56 to powiedział mi około 24500 euro netto

R2.66 jak dobże pamiętam to coś około 26000 euro netto

R2.76 cena 27500euro netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A taka dobra cena jest tyko dlatego że dowiedzieliśmy się (znaczy się napisałem emila:) ) że u zachodnich dilerów ciągnik jest tańsz i to o duże piniądze !

w polsce ciągnik ten kosztuje 23 tys. euro netto a w niemczech nie u jednego lecz u kilku cena średnia wynosi około 26 tys. netto euro z stollem ale i tak duzo z nas zdieraj polscy dilerzy :angry: no ale dali brony cięzkie :) A ilu letni ciągnik bym mógł kupić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

Podam Ci ceny Lamborghini cena może ciut mniejsza niż Same a może to samo

Ciągnik podobny do waszego 3 cylindry bez turbiny skrzynia 20x10 Są to ceny orientacyjne i myśle że mogły by być teraz wyższe gdyż euro jest drogie, nowe ciągniki drogie to i ceny używanych idą w góre.

2008-100500zł

2007-90100zł

2006-81500zł

2005-74000zł

2004-67500zł

2003-61700zł

2002-56500zł

2001-51800zł

Natomiast za ciągnik z turbiną około 5tyś więcej na starszych rocznikach 4tyś.

A z tym że u nas w kraju dilerzy ściągają z nas jak mogą to masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My tylko dlatego kupiliśmy Same bo jestesmy ograniczeni poniewac ciągnik nie może miec więcej niz 2 m i 45 cm tak jest wysokosc bram na głębokiej sciółce i mogliśmy żadnego znalezś o takich wymiarach :D A używane to trzeba dobrze trafić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

Muślę, że wybur jest słuszny że to same i z takim ładowaczem a za używany w dobrym stanie z ładowaczem to trzeba swoja zapłacić.

Ciągnik który ma mniej niż 2,4 to NH seri T4000 ale jak ten ciągnik by się spisywał z ładowaczem to nie wiem. Ja sam postawiłem na Lamborghini R2 i jestem zadowolony. Tylko przy załadunku obornika załorzę mu obciążenie na tylny TUZ mam balast od tur1 a jak zdążę to zrobię większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26
Witam wszytkich

Chciałbym sie dowiedziec jak sens ma montowanie bocznej rury wydechowej przy schodkach i czy to nie jest niebezpieczne (iskry itp.)?

 

sens jest taki że ciągnik jest tańszy o przeszło 1000zł

jednak jest kilka minusów dla których wziąłem montowany w słupku

u mnie głównie to że spaliny leciały by na jagodniki lub ludzi pracujących (podczas prac z warzywami) ciągnik jest także cichszy - na zewnątrz - bynajmniej ja tak myśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Więc głownie chodzi wszytkim o spaliny a nie o iskry a to dobrze :)Ja akurat nie robie takich robót więc mi nie będa przeskadzać tak więc nie mam się o co martwić chyba że mi je wiatr zawieje do kabiny jak będa drzwi otwarte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutek    1

Macie może chłopaki gdzieś te wydechy na zdjęciach, bo jakoś nie bardzo to widze... wydech pod kabiną? Sam mam propozyjce zakupu dorado 66 clasic.

 

pozdr

Pawel;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W tym tygodniu powinśmy jechac po ciągnik to wstawie te zdjęcia dokładne tutaj <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutek    1

Dzięki widać dobrze. Naocznie jeszcze nigdy czegos takiego nie widziałem, do czego sie to stosuje ? Obnizanie wysokości, praca np w lesie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

chyba szczególnie do pracy w sadzie, aby nie ograniczać widoczności i gałęzie nie zaczepiały się za komin oraz spaliny nie leciały na owoce np. w sadach na jabłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Już mam ciągnik i jedyna wade jaką zauwarzyłem rury wydechowej to to ze głośniej chodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to trzeba dopłacać za rurę do góry? podobno jest bez dopłaty? osobiście oglądałem 76tke i ten tłumik jest wyprofilowany tak że uważam ze nawet mniej może wpaść spalkin do kabiny przez otwarte dzwi niż z tłumika do góry, bo rura dmucha obok koła lekko do tyłu, dzwine uczucie to było jak stałem obok i poczułem jak spaliny dmuchają po spodniach :P

Jakie iskry - to nie c 330 :P ha ha w mf 255 jeszcze nigdy iskra mi nie polceiała a co dopiero w takim samiku he he

 

co do czucia spalin to w r3 (ta sama kabina) na wyłączonym nadmuchu i przy otwartych dzwiach w pochmurną pogodę na postoju czuć czasami spaliny w kabinie ale tylko i wyłącznie bez włączonego wentylatora, a bez wentylatora czy klimy nie wytrzymasz w kabinie a powietrze masz zasysanez tyłu, a będziesz miał otwieraną przednią szybę i z tłumikiem nisko nie powinno być głośniej jak otworzysz przednią szybę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za rure u góry trzeba dopłacic jesli się nie myle 1000 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorski    0

Tak tak do rury jest dopłata le mi się wydaje rura przy schodkach jest ok mi nie przeszkadza chyba ze spaliny krowom przeszkadzają mój traktor jest do opryskiwacza. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mamjuzdosc
      Witam, Jaki powinien być luz zaworowy w silniku Deutz 1000.6 AT 130KM, traktor Same Antares II 130 Turbo?
      Nie znalazłem nigdzie konkretnych informacji na ten temat. Pozdrawiam.
    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z ciagnikem same Explorer 60 88r mam spory luz na pedale sprzęgła przez co rewers wchodzi ciezkawo z lekkim zgrzytem wie ktoś może jak podregulowac pedał lub co innego zrobić? 
       
    • Przez gogo500
      witam posiadam ciagnik same laser 90 i mianowicie co uzupełnie olej w silniku do stanu max pojezdze pare dni i oleju  nie  ma ciagnik  nie kopci a zauwazułem ze zwieksza sie stan w tylnich zwolnicach co moze sie dziac??
    • Przez Kargul652
      Witam. Mam problem z ciągnikiem same iron 150s a mianowicie sam w czasie jazdy, pracy przy wyłączonym napędzie i blokadach, z balastem i bez, oś sama podnosi się i opuszcza,co to może być za przyczyna? 
    • Przez ziom00263
      Witam, czy posiada ktoś z was rurociąg podziemny ciśnieniowy z rur PCV do wody, która zasila deszczownie? Jeśli tak to prosił bym o opinie, na co warto zwrócić uwagę przy budowie takiej sieci, jakieś rady. Zamierzam w tym miesiącu zacząć budowę, rurociągu z rur pcv fi 110, na odcinku 1900 metrów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj