alo

klepanie kosy?

Polecane posty

alo    0

morze mi ktoś powiedzieć jak się klepie kosę z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Kładziesz kose na kowadło i tłuczesz się młotkiem około 2 godzin i tyle :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alo    0

nie działa

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

A to aż tak strasznie jest powyginana że naostrzenie nie wystarczy??


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alo    0

wcale nie wiem jak to się robi nawet teorii nie znam

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

sądząc po dziale to chyba chodzi o kose w kombajnie :) Ale autor jest jakis zakołowany :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alo    0

chodzi mi o kosę ręczną klepaną na babce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

jesli tak to nie ten dział :) no co jest w tym trudnego??? kolega GSX ci powiedział co i jak :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie od zawsze kosę klepie dziadek kładzie kosę na np: kowadło i stukasz młotkiem trzeba to robić dość starannie i równo nie każdy potrafi dobrze poklepać kosy :).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

moją kose tez trzeba juz wyklepać bo troche sie pokrzywiła. ile kosztuje nowe ostrze??


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alo    0

ok 30-40 zł zależy od dlugości

połączone

 

mogę prosić o omówienie czynności krok po kroku przy klepaniu kosy

 

 

nie pisz posta pod postem

Edytowano przez zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Klepanie kosy to dość trudne zajęcie i myślę ze suche tłumaczenie co i jak nie poskutkuje. To oczywiste że za pierwszym razem zostaną fale więc nie należy sie zrażać tylko klepać aż będzie równo. Radzę próbować na starych, nieużywanych ostrzach. Do wiosny będziesz mógł startować w zawodach :) Tyle wiem z roli obserwatora.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas tylko dziadek umie, te nowe ostrza ciężko się klepie. Są dużo trardze od starszych, a co do jakości koszenia to dużo odbiegają.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
jesli tak to nie ten dział :) no co jest w tym trudnego??? kolega GSX ci powiedział co i jak :)

Dział rzeczywiście był zły, ale dla ciebie klepanie kosy jest łatwe? Na 1 rzut oka może jest i łatwe, ale tu się rodzi następne pytanie czy potrafisz to robić? Bo to nie jest łatwe żeby równo kose wyklepać.

Do @alo. Coś czuje że nawet jak ktoś idealnie opisze jak klepać kosę to i tak nie będziesz potrafił tego robić. To by musiał ktoś pokazać itp. Wszystkiego samemu nauczyć się nie da. Popytaj się może dziadka lub jakiegoś starszego człowieka. Kiedyś wszystko koszono zwykłą kosą więc może znajdziesz kogoś dobrze klepiącego kosy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

do tego musi być dobry,równy młotek i tzw babka czy jakoś tak,ja tego nie umiem robić i szybko ta robota by mnie wyprowadziła z równowagi eeh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
Do @alo. Coś czuje że nawet jak ktoś idealnie opisze jak klepać kosę to i tak nie będziesz potrafił tego robić. To by musiał ktoś pokazać itp. Wszystkiego samemu nauczyć się nie da.

Zgadzam sie że teoria nic nie da(choć nie zawsze) musi cie ktoś tego nauczyć. Mój ojciec umie klepać kose , ja nie umiem i nawet mnie zabardzo nieobchodzi jak to sie dokłanie robi.


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kosy nie się nie klepie, ale klepie się babkę. Zrób tak połóż kosę na babce tak aby ostrze było ok 1 mm nad babką i niezbyt twardym młotkiem stukaj w babkę tuż przy ostrzu. Mniej więcej raz na pięć uderzeń przypadkowo zawadzisz młotkiem za ostrze kosy. Jeżeli trafisz w ostrze dalej niż ok 0,5 mm od krawędzi ostrza to kosę "porybisz", a wyprostować taką kosę to wyższa szkoła jazdy. To że kosa Ci się pogięła to dlatego że dostała młotkiem więcej niż 0,5 mm od krawędzi. Nową kosę lekko naostrz na mokro na piaskowcu lub pilnikiem. Szlifierka zniszczy kosę bezpowrotnie. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

O kurka wodna. Jeżeli tak ma być jak to wyżej opisałeś to amator ma nikłe szanse żeby dobrze wyklepać kosę. No i z drugiej strony napisałeś coś ciekawego. Ja od dłuższego czasu kłócę się z ojcem co zrobić z kosa która jest tempa. Ojciec ostrzy ją boschem uparcie mimo że to nic dobrego nie przynosi. Więc muszę zaprosić dziadka żeby "zaopiekował" się kosą. Sam wykosił wiele ha i trochę się kosy naklepał więc potrafi to robić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli się wie to nie jest trudne. Chodzi o to aby klepać sam brzeg ostrza, a na to jedyna rada to klepać babkę a przypadkowe niecelne uderzenia trafiają w kosę. Moj wynik to dwa razy w babkę a raz w kosę. Spokojnie sobie poradzisz. Druga sprawa to ustawienie kosy w kosisku. Najlepiej wyklepana kosa nie będzie dobrze kosić jak nie będzie dobrze ustawiona dla każdego kosiarza inaczej (zależy od wzrostu). Jeżeli weźmiesz kosę od ojca a różnicie się wzrostem to raczej ręce pozrywasz niż skosisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alo    0

jak widać trzeba mieć spokojną rękę do klepania, a jaki młotek do tego i którą stroną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terror    0

kose udeżasz najdalej 4mm od brzegu i delikatne ale to naprawde DELIKATNIE ją "wyciągasz". Wprew pozorom waląc mocno wcale nie zrobisz szybko tylko zmasakrujesz ostrze. Młotek leciutki jak masz płaską babkę to walisz tym ostrzejszym końcem młotka. Potem dość dobrze trzeba osełką naostrzyć. Najlepiej jak by ci ktoś pokazał bo tak z opisu to na 100% żle zrobisz. Ostrzenie kosy bez klepania nie daje takiego efektu jak powinno i mija sie z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alo    0

Dziękuje teraz to przynajmniej teorie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj