krzysiu

Co wzamian za MTZ82 z ładowaczem?

Polecane posty

krzysiu    5

Witam chcę zmienić MTZ 82 z ładowaczem TUR 6 na nowy sprzęt w gre wchodzą tylko te marki mogą być inne modele:

- Agrofarm 100GS DT z inversorem elektrohydraulicznym

- Agrotron 410 podstawa wmiare

- MF 5435 lub 5445

- Fendt 308CI

- Clas Axos 330

- NH T5040 5050

Pracowałby z ładowaczem wyłącznie JFStoll odpowiednim do wybranego ciągnika, dodam jescze że do ciężkiej roboty mam Zetora 11441, do lżejszej DF Agroplus 87 a ten w ładowaczu ma podnieśc wycinak z kiszonką o masie 1,4t na wysokość ok.3m zregóły bedzie pracował ładując towary ponad 5tys ton rocznie i ciągał za sobą przyczepy, w razie awari lub niewyrobienia się 11441 żeby mógł choćby z biedą ale podnieść i ciągnąć obrotek 4x50 lub uprawowo siewny? dzięki za opinie, ja najbardziej jestem za Agofarm lub MF.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Obstawiał bym agrotrona, lub mf-a, fendt za drogi, a reszty nie znam, ale z tych prac które musiał by wykonywać jakoś nie za bardzo widzę agrofarma 100 bo przede wszystkim zalekki no i zależy od Ciebie jak przypadl Ci do gustu agroplus i ta kabina, ale 4x50 to naprawde awaryjnie jakby go tur dociążał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie myślałeś aby zostać przy Zetorze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a moim skromnym zdaniem Agrotron 410 bylby odpowiedni wiadomo masa odpowiednia plug tez by targna i oczywiscie trzeba miec na uwadze komfort pracy kabina duza i cicha a cena mysle ze tez do przyjecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Nie polecam Fendt-a 308CI do pracy z ładowaczem czołowym ze względu na brak elektrohydraulicznego rewersu oraz brak przełożeń pod obciążeniem. Ja zastanowiłbym się nad MF-em ze względu na przekładnię Dyna4 lub DF, najlepiej Agrotona. Duża jest różnica w cenie między Agrofarm-em 100 a Agrotonem 410? W Agrotonie masz 4 biegi pod obciążeniem, no i w razie awarii Zetora Agroton bez problemu powinien sobie poradzić z pługiem i zestawem uprawo-siewnym.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Skłaniam się na MF5445, Agrotron 410, Agrofarm 100 w kolejności który najlepszy wg mnie hih, jak powiedziałem tylko z tych firm mnie interesują Agrofarm byłby średnio wyposażony i cena przystępna, Agrotron droższy i lepiej wypasiony a MF to jeszcze drożej ale mega wypas

 

Acha i Korbanek to za 5445 na dzieńdobry chce 45tys EURO NETTO hmm raczej go nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

wiesz moim zdaniem to jesli masz juz jednego DF i bedzie sie on sprawowal dobrze to ja bym i drugiego sobie kupil(widomo jeden diler by serwisowal 2 ciagniki mozliwosc negocjacji lepszej ceny dla stalego klienta to sie liczy) w tym przypadku stawial bym na agrotrona jego zalety opisalem powyzej a co do MFa to moze mialby on ten mega wypas ciagnik moim zdaniem bardzo dobry ale ten Korbanek to juz mi tu nie pasuje kilku w mojej okolicy kupilo MFy od korbanka mowia ze ciagniki sa spoko ale diler do bani i zdzierus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Nie polecam Fendt-a 308CI do pracy z ładowaczem czołowym ze względu na brak elektrohydraulicznego rewersu oraz brak przełożeń pod obciążeniem. Ja zastanowiłbym się nad MF-em ze względu na przekładnię Dyna4 lub DF, najlepiej Agrotona. Duża jest różnica w cenie między Agrofarm-em 100 a Agrotonem 410? W Agrotonie masz 4 biegi pod obciążeniem, no i w razie awarii Zetora Agroton bez problemu powinien sobie poradzić z pługiem i zestawem uprawo-siewnym.

W Agrotronie masz 3 biegi pod obciążeniem a nie 4 no i drugi malutki feler to taki że te biegi pod obciążeniem zablokowane są przy jeździe w tył-a właśnie wtedy bardzo się przydają-ja przykładowo często zamiast kombinować z nawrotami po prostu jadę do tyłu-wtedy ruszam z jakiegoś niskiego biegu a potem stopniowo zwiększam szybkość-poważnie to całkiem praktyczna rzecz-tak że w takim wypadku MF ma ciekawszą skrzynię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Cześć Jarku dziś to jeszcze lukam na JD 6130 i R5080 ale muszę lepiej się z nimi zapoznać żeby coś kolwiek wiedzieć w tym temacie a fakt żeby Agrotron K410 miał skrzynie mojego Agroplusa to bajerek pełny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7    0

Co do agrofarma to pisało w którymś tygodniku rolniczym właśnie, że bardzo dobrze się sprawuje z ładowaczem czołowym :) A może new holland-a tylko z serii T6000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj