garek

Kredyty i Leasingi W walucie obcej

Polecane posty

sambao    2

Jeżeli rząd chce wejść do strefy erm2 to kurs euro nie może się zmienić chyba o 15% od momentu wejścia. Także na spadki złotego bym nie liczył. Drogie Euro sprzyja rolnictwu.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

pewnie stąd ze bardziej opłacalny staje się eksport polskich towarów do ue

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
Jeżeli rząd chce wejść do strefy erm2 to kurs euro nie może się zmienić chyba o 15% od momentu wejścia. Także na spadki złotego bym nie liczył. Drogie Euro sprzyja rolnictwu.

 

W życiu

jeżeli kupujesz ciągnik po który sprzedawany jest po cenie euro to sobie policz ile zapłacisz np.

-gdy euro jest po 3,20

-gdy euro jest po 4,50

 

A cena ciągnika kształtuje się żby było łatwo 100 000 euro ....


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

A co ty chcesz importować. Wiem że na pewno ci chodzi o maszyny ale zwróć uwagę że one nie poszły tak wysoko do góry jak Euro. A pozatym nikt wam nie każe kupować JD Fendt kupcie sobie zetorka.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
A co ty chcesz importować. Wiem że na pewno ci chodzi o maszyny ale zwróć uwagę że one nie poszły tak wysoko do góry jak Euro.

 

To może tak dotację otrzymujemy w Euro lecz Agencja liczy na jakimś tam kursem.... zupełnie zaniżonym

cene za produkty np. pszenice liczą w euro chyba 120 euro/tona

 

Wiele dupereli jest naliczane w euro np. środki ochrony roślin zaa odry nie oferowane przez polskich producentów tak owych używek....

 

Być może się mylę ;)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
W życiu

jeżeli kupujesz ciągnik po który sprzedawany jest po cenie euro to sobie policz ile zapłacisz np.

-gdy euro jest po 3,20

-gdy euro jest po 4,50

 

A cena ciągnika kształtuje się żby było łatwo 100 000 euro ....

dostajesz dopłaty w euro i one są przeliczane na zł wiec policz kiedy wiecej dostaniesz czy przy kursie 3.20 czy po 4.50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

patrz post wyrzej @qazi


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

kurs euro nie byl zaniżony i był taki jaki był w dniu 30 wrzesnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

nie znam profilu twojej produkcji,ale z tego co ty piszesz to tlko dopłaty dla ciebie są najważniejsze,liczysz ile dostaniesz i to dopiero za rok,policz ile wydasz i to już teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dopłaty nie są najważniejsze bo to tylko niewielka część naszych przychodów, ale na spadku euro zabardzo nie zyskuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

ciekawie prawisz

czyzbys nie kupował srodków ochrony? nawozow? nie inwestujesz w maszyny?

to jak do diaska ty gospodarzysz?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nawozy kupuje się, środków ochrony za wiele niema bo nie potrzebne przy 2/3 użytków zielonych sprzęt i poważniejsze inwestycje szczerze mówiąc już zrobione, a teraz tylko czekamy na wzrost eksportu produktów mleczarskich spowodowanego wysokim kursem Euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

no ale sprzet trzeba wymieniac co chwile, wiec co roku jakas maszyne powinno się kupić - nie mowie ze nową, ale nawet jak używke kupujesz to placisz w Euro

srodki ochrony to akurat u mnie w gospodarstwie idzie tego tałatajstwa od cholery i ciut ciut.

Poza trawnikiem przy domu nie mam ani kawałeczka użytków zielonych, a żeby osiągnąć plon to trzeba sypac i to ostro - jakos srednio w to wierze ze ceny płodów pojda do góry ze wzgledu na kurs


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

wiem ze trzeba raz na jakiś czas jakiś sprzęt kupić i to robimy, np miesiąc temu następny ciągniczek zawitał do nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

i co kurs euro nie miał wpływu?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

szczerze mówiąc to nie bardzo, chociaż jakby był wyższy w dniu naliczania dopłat pewnie był by inny ciągnik albo przynajmniej mniej zastanawiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie a ja tam za bardzo nie rozpaczam ze euro drogie bynajmiej nie opłaca sie importowac wiepszowiny do Polski podejzewam ze jezeli euro było by tanie dzis cena za swinie była by 3zł i do smiech by mi nie było a wracajac do maszyn to nie dramatyzujcie z tym euro zaprzyjazniony sprzedawca ze składnicy powiedzał mi tak strzymaj sie z kupnem maszyn do maja bo teraz duzo ludzi bierze na prow i ceny sie trzymaja i mowił ze by nie ten prow to by mieli biede ze strach wiec mysle ze maszyny potanieja


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

co z tego ze ci diler zejdzie 5% jak euro poszło ok 40 do góry? a przeciez diler płaci w euro, jedyne co ich ratuje to to co maja akurat teraz na placu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

A wiesz jakie marze sobie narzucaja jak ci na czes potrafi opuscic 10tys zł na ciągniku


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

wiem, sam handluje troszke to wiem <_<

co to 10 tys jest duzo jesli ciagnik kosztuje 200tys? to tylko 5% :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A ja jestem za cena euro ponad 5zł. Według mnie więcej na tym korzystamy niz tracimy <_<.

 

A z mocih informacji wiem że przy cenie transakcyjne na ciągnikiach marża potrafi przekroczyć 30%, a poniżej 10% marzy nikt ci ciągnika nie sprzeda :).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Znowu ktoś mnie zrobił w konia. OKazało się że ten kurs który mam wpisany do umowy za franka 3,183 nie ma żadnego znaczenia. I tak Siemens Finanse przeliczył mi go po 3,07. Bo dla nich ważna jest data przelania pieniędzy z ich konta na konto dostawcy sprzętu. Ale jak by franek w tym czasie podrożał to juz nie działa. I tak zawsze jesteśmy na straconej pozycji. Porąbane to wszystko. (mam nadzieje że przyśłecie paczke do wiezienia bo pare tekstóę pusciłem przez tą słuchawke) <_<


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj