garek

Kredyty i Leasingi W walucie obcej

Polecane posty

garek    155

Jak sobie z tym radzić żeby nie doprowadzić gospodarstwa do upadku.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to zależy jaką umowę podpisałeś i czy jest możliwość przewalutowania kredytu bądź leasingu, al teraz to już na to trochę za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Teraz jest czas na branie kredytu w walucie obcej - tania złotówka.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Hmm może czas dobry bo złotówka tania ale jak nie pójdzie w górę wtedy trochę bida nastąpi :) :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kredyt jak i leasing bierze się w walucie, w której się zarabia, w innym przypadku jest to spekulacja - czyli działanie mające na celu osiągnięcie zysku obarczone niestety ryzykiem (w uwzględniając fakt, iż kurs złotego kształtowany jest w największym stopniu w Londynie, taka zabawa kończy się często guzem - patrz opcje); stąd też uwzględniając prowadzoną przez NBP politykę inflacyjną, zadłużanie się w niżej oprocentowanej walucie obcej nie jest już tak opłacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

wziąłem TD5050 w leasing ze franku przeliczone mam po 3,1834. Liczyłem że to spadnei ale teraz widze że nie bardzo ma to chęć spadać :). To czysta spekulacja. Mój znajomy wziłą kombanj za 550 tys w lipcu w jenach. Od tego czasu jen podrożał o 100 % i nagle okzuje się że raty wzrosły dwukrotnie szok. Kwota która ma na dzis do spłacenia wynosi ponad 1000 000 pln. Tak się mozę skończyć szukanie oszczędności.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

jak sie nie znasz to po co sie pchasz?

3.18 to bardzo dobry kurs za franka, jak brałem kredyt na mieszkanie to wziałem po 2.3 :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No to na szybkiego-kto chce mieszkać w chałupie Yacentego ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

dajesz 160tys franków i bierz :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zawsze zadziwiały mnie dwie rzeczy-dlaczego wszyscy chcą mieszkać na kupie w mieście-no i dlaczego ten luksus (z owej kupy wynikający :) ) musi aż tyle kosztować-super willa na wsi kosztuje ułamek kawalerki w mieście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Jaro ten ułamek kawalerki i z tą willą trochę przesadziłeś wiesz wilii nie postawisz za np. 500 000 pln aczkolwiek ładna chatka będzie stała :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No dobra-ładna chatka na wsi kontra kawalerka z aneksem kuchenno-wucetowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3020

teraz to nie czas na przewalutowanie.placz i plac,czekajac na lepsze czasy.jak nie do czekasz to poinformuj o licytacji

u nas szkola rolnicza ma 280 ha,50 krow dojnych,plus uslugi a jezdza dwudziestoletnimi ursusami i bizonami,najdrozsza ich maszyna to nowa kosiarka dyskowa,maja kase a nie mysla o nowych maszynach bo dyrektor dobrze wie ze prosperity trwa chwile a kredyt trzeba splacac latami

przy parudziesieciu ha uzywanie tak drogiego sprzetu ,nie ma zadnego sensu,sam sobie jestes winien

jaro ty nie wiesz chyba jakie sa relacje cen miedzy wsia a miastem[przynajmniej u nas].w okolicy buduja domki po 500-700 tys,a mieszkanie w kiepskiej dzielnicy krakowa jest od 4 tys m2.sasiadka sprzedaje dom z lat 30 ,po remoncie, dzialka 5 ar 80 m2. z poddaszem za 280 tys i ma kupcow


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

jaro doskonale wie jakie są relacje-tyle że pyta się dlaczemu ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

to yacenty masz troche tych franków do spłacenia. Ale i tak dobrze że nie wziąłeś w jenach :). Po to był by dopiero pogrom. Znam trzech rolników którzy wzieli w jenach. I jeden już się kończy nie wiadomo czy da rade przetrwać :) kupił 3 nh i jeszcze sprzet towarzyszący. Za około 1 000 000 pln. szok. Najgorsze że miał brać te maszyny na PROF a teraz nie wiadomo jak to rozliczyć jak maszyny są dwa razy więcej warte. Kto da taką wycene. Przerąbany temat


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ja na szczescie juz nie mam 160 do spłaty :) bo kredyt spłacam już prawie 3 lata :) ale za taka cene mogłbym pchnąć to mieszkanie.

jaro pytasz sie czemu kupiłem mieszkanie w centrum duzego miasta?

1. bo nie stac mnie było na domek w centrum wroclawia - wydatek minimum 1.5mln zł bo sama działka jak znajdziesz to trza dac z mln

2. bo miałem dosc dojezdzania do pracy - z obrzezy wrocławia gdzie były tanie domki do centrum ok 1-1.5godz a ode mnie ok 2godz.

teraz mieszkam w centrum miasta i do pracy mam 6-10min autem, 7min na rowerze i 20min spacerkiem.

Mieszkanie mam w rewelacyjnym punkcie miasta, wszystko mam pod reką więc nawet dając srednio wysokie ceny wynajmu nie musze sie zbytnio martwic.

jeszcze zeby frank spadł tak na 2.6-2.7 i byłoby GIT, no ale poki co trzeba płacic po 3.2 i nie ma ze boli

 

Głupotą jest brac kredyt w jakiejkolwiek walucie na styku możliwosci. Mnie franki przekonały bo raty miałem duzo tansze, przez chwile nawet rata we frankach stanowiła 60% tego co rata w złotówkach.

 

Zobaczymy co bedzie dalej - jednak krótkoterminowego kredytu (3-5lat) nie wziałbym w walucie obcej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
to yacenty masz troche tych franków do spłacenia. Ale i tak dobrze że nie wziąłeś w jenach :). Po to był by dopiero pogrom. Znam trzech rolników którzy wzieli w jenach. I jeden już się kończy nie wiadomo czy da rade przetrwać :) kupił 3 nh i jeszcze sprzet towarzyszący. Za około 1 000 000 pln. szok. Najgorsze że miał brać te maszyny na PROF a teraz nie wiadomo jak to rozliczyć jak maszyny są dwa razy więcej warte. Kto da taką wycene. Przerąbany temat

 

No nie za wesoła ta cała sytuacja ale z drógiej strony może pola tobie przybyć :)

 

@ Yacenty kredyt krótko terminowy to jest kredyt do roku czasu spłaty :D


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

mam gdzieś taki sposób powiększania gospodarki. Zresztąmoja sytacja też nie jest taka ciekawa. Mam 250 tys kredytu młody rolnik, 250 tys kredytu z linii KZ. Kredyt na kombajn około 150 tys , I te pare franków. Więc ciężo siębędzie powiększać :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@garek, a kredytem to sie chwalisz, czy narzekasz ;) .

 

A w wędzarni leży odłożone wiecej niz tego kredytu :D.

 

A dla mnie kredyty (zaciagane w walucie jakiej zarabiam) to jeden ze sposobów na powiększanie i modernizowanie gospodarki.

Jak wszystko w zyciu i zaciagać kredyty trzeba z głową - ryzyko nalezy wkalkulowac w kredyt i dlatego nie nalezy zaciągac kredytów na styk (obliczanie dochodów w optymalnym wariancie), tylko z duzym marginesem. Jednak kalkulacje kalkulacjami. a życie zyciem.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@yacenty-rewelacyjne miejsce tzn. ?-Wrocław mi osobiście kojarzy się z korkami i z Kubami Rozpruwaczami tzn. tramwajami ;)-a znajomków mam na Reja-daleko masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

jaro, rewelacyjne bo mam 7-10 minut do rynku, 20 minut na Polibude, 5-6 min autem do pracy.

Co więcej potrzeba do szczescia? Market, kino, kosciól, szkoła przedszkole tuz pod nosem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Market, kino, kosciól, szkoła przedszkole tuz pod nosem-a za jakiś czas będzie pewnie ta kolejność z lejtka odwrócona ,temat "Pytanie dla uwodzicieli "zakończony a admin uziemiony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

kiedy to nastąpi nie wiem, ale warto miec takie rzeczy na uwadze


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3020

moi dziadkowie kupowali kiedys ziemie od takich ludzi ktorzy po wojnie wyjechali na ziemie odzyskane.mieli ciekawy adres wroclaw rynek 2\4.ciekawe czy tam jeszcze mieszkaja[ lub ich potomkowie]

bierzcie pod uwage ze zloty napewno sie umocni i raty kredytu spadna.od lipca bedzie takze mozna splacac raty kupiona w kantorze waluta-znajac zycie kurs w kantorach wzrosnie.teraz banki na roznicy kursow zarabiaja do 20 gr.kryzys potrwa mak. 2 lata[jak twierdza fachowcy] wiec jakos przebiedujemy-tym bardziej ze doswiadczenia z prosperity tez mamy krotkie


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

jRok temu nikt nie mówił o kryzysie a dzisiaj jak jest to mówią że potrwa dwa lata. Jakoś nie wierze w ten bełkot doradców finansowych.;)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj