franko

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort

Polecane posty

franko    1

Hmmmm do serwisu NH mam 15km jak by co, jutro zadzwonię albo i może przejadę się do sprzedawcy i dowiem się co mogę otrzymać za 220. W moim przypadku w co warto doposażyć ciągnik? A może obejdzie się bez dodatków i brać T6020Plus za 170 netto.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ciagnik bierzesz raz i kilka/kilkanascie lat ma posluzyc, pozniej raczej nie bedziesz go doposazal, a mozesz codziennie sie wkurzac ze czegos nie masz co bywa bardzo praktyczne.

- opcje amortyzacji, zalezne od tego jak daleko i jakimi drogami sie musisz poruszac, w polu oczywiscie tez sie przydaje,

- sterowanie elektrohydrauliczne zaworow hydrauliki zewnetrznej (o ile w plusie sa dostepne) super precyzja i komfort obslugi,

- hydraulika, tu tez zalezy z jakimi maszynami bedziesz pracowal,

- os supersteer, uklad kierowniczy fast steer,

- itd. generalnie wiekszosc rzeczy musisz sam ocenic, ale jak bedziesz mial cennik przed soba to latwiej to przychodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Tak jak mówiłem jutro dowiem się i napiszę, tylko męczy mnie jeszcze ten używany JD w wersji premium, 400mth to ciągnik prawie nowy, ściągnięty jest z serwisu z Anglii, jest po przeglądzie, wygląd zewnętrzny idealny, w środku też extra, no i wszystko co potrzeba ma. Jestem też ciekawy czy aby nie będzie z taką maszyną problemów z serwisowaniem w Polsce, do serwisu JD mam jakieś 70km.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

no troche żle wyraziłem sie w poprzednim poście... a więc tak mam 40 ha ziemi oraz hodowlę trzody ciągnik będzie pracował na pewno z ładowaczem oraz w polu jako głowny koń pociągowy, czyli ciągnik uniwersalny. I jakie wasze spostrzeżenia ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1
Hmmmm do serwisu NH mam 15km jak by co, jutro zadzwonię albo i może przejadę się do sprzedawcy i dowiem się co mogę otrzymać za 220. W moim przypadku w co warto doposażyć ciągnik? A może obejdzie się bez dodatków i brać T6020Plus za 170 netto.

 

Ja bym wybrał NH T 6020 Plus i do niego dokupił jakieś maszyny jak by mi zostawało kasy. Taki ciągniczek kosztował 205 tyś brutto do końca lutego a od marca 4 % w góre ale i tak pewnie jest tańszy od JD. Mój ojciec tez wybrał NH tylko model T 6030 Plus silnik 6 cylindrów, 117 KM i będzie kosztował 215 tyś brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
aha chyba ze tak, sorry istotnie interesowalem sie tylko elita ;)

 

@brzozak może się już zdążyłeś zorientować czy elita np.T6050 może posiadać bezstopniówke oraz jaką ma moc :D z góry dziękuje za odpowiedź

 

@EDIT

aha i która seria jest najbardziej udana Plus Elite czy Delta ??


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to wiec tak troche tych JD u mnie w okolicy jest i jeszcze nie slyszalem zeby nikt kto posiada JD nie mial awarii a jakie to awarie to ja dokladnie nie wiem bo nikt ci prawdy nie powie co sie stalo u niego w ciagniku ale napewno nie jest to zlapanie gumy jak to pisze kolega oczywiscie nie bede mowil ze NH jest bez awaryjny bo u mnie tez awarie mialem nie bede ukrywac ale napewno jak teraz mial bym kupowac ciagnik i mialbym wybierac pomiedzy JD a NH w tej samej mocy to napewno bylby to NH ;) roznica cenowa jest ogromna no i o spalaniu to juz w ogóle nie bede mowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Grzesiu no ja jestem z tych samych okolic co ty , ale mam nieco odmienne zdanie co do awaryjności JD chociażby z tego względu ,że w mojej wiosce jest ich 6 wraz z moim i narazie wszystkie chodzą bez awaryjnie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
To znaczy według Ciebie jakie jest spalanie w jednym i w drugim ciągniku?

Tak się Robert pytasz jak byś nie wiedział że NH pali w ciężkich pracach połowę tego co JD a w lekkich to tylko jedną trzecią -a moderator niby <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
@brzozak może się już zdążyłeś zorientować czy elita np.T6050 może posiadać bezstopniówke oraz jaką ma moc <_< z góry dziękuje za odpowiedź

 

@EDIT

aha i która seria jest najbardziej udana Plus Elite czy Delta ??

na razie glucho na ten temat, ale pytalem sie jakies 2 tygodnie temu wiec moglo sie cos zmienic

 

co do wersji:

to delta nawet nie wiem na czym polega,

plus od elity glownie rozni sie silnikiem, ja tam wole nowoczesniejszy silnik CR 4V, ale to dlatego ze jesli moge mniej truc srodowisko to takie cus wybieram :)

osiagi 4V porownywalne, tzn jest sprawniejsza, ale tez moze lyknac z 1% paliwa wiecej :) generalnie w ciagnikach rolniczych nie ma jakis bardzo odczuwalnych roznic.

no i tyle ze w elicie sa mocne 4 cylindrowki, a w plusie tylko do 6020.

opcje wyposazenia zdaje sie moga miec takie same, ale nie dam sobie -niech kazdy wstawi co mu pasuje- w talary pociachac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak się Robert pytasz jak byś nie wiedział że NH pali w ciężkich pracach połowę tego co JD a w lekkich to tylko jedną trzecią -a moderator niby <_<

ooo jaki cwaniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

a czy czasem pomiędzy NH a JD moce nie są podawane w innych normach ? A ta pełna rama mocno odciąza podzespoły podczas pracy z ładowaczem ? Czy też lepiej do ładowacza miekką oś wybrać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
na razie glucho na ten temat, ale pytalem sie jakies 2 tygodnie temu wiec moglo sie cos zmienic

 

co do wersji:

to delta nawet nie wiem na czym polega,

plus od elity glownie rozni sie silnikiem, ja tam wole nowoczesniejszy silnik CR 4V, ale to dlatego ze jesli moge mniej truc srodowisko to takie cus wybieram :)

osiagi 4V porownywalne, tzn jest sprawniejsza, ale tez moze lyknac z 1% paliwa wiecej <_< generalnie w ciagnikach rolniczych nie ma jakis bardzo odczuwalnych roznic.

no i tyle ze w elicie sa mocne 4 cylindrowki, a w plusie tylko do 6020.

opcje wyposazenia zdaje sie moga miec takie same, ale nie dam sobie -niech kazdy wstawi co mu pasuje- w talary pociachac :)

 

aha dzięki za info muszę odwiedzić lokalnych dilerów i popytać co i za ile :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
ooo jaki cwaniak

No-i jeszcze jaki <_<-naprawdę uważasz że jeżeli masz NH to masz monopol na wiedzę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
A ta pełna rama mocno odciąza podzespoły podczas pracy z ładowaczem ? Czy też lepiej do ładowacza miekką oś wybrać ?

jedno z drugim nie ma wiele wspolnego <_< tzn miekka os z rama, jak masz dodatkowe $$$ to bierz z miekka osia, jak nie to bez.

rama nic nie odciaza tylko usztywnia polaczenia calego ukladu napedowego, na wskutek czego masz pewnosc, ze bledy polozenia nie zepsuja kostrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No-i jeszcze jaki <_<-naprawdę uważasz że jeżeli masz NH to masz monopol na wiedzę ?

W monopol to kiedys tam gralem^^

Chlopaku sluchaj to nie chodzi o to ze ja mam jakiegos NH mi chodzi o to ze roznica w spalaniu jest bardzo duza np w wozie paszowym Zetor 5320 pali mi niecale 5l a znajomy miesza JD 5720 i pali mu 7l na jedno mieszanie wiec tu jest juz spora roznica w kasie. a jeszcze ci powiem ze NH pali mniej niz zetor wiec ty tu podsmiechujek nie strugaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zaraz dostaniesz % jak nie porownasz konkretnie tego o czym pisales na poczatku, ma to byc porownanie nh i jd, a nie jd i duzo slabszego zetora!!!!!!!!

pomysl czlowieku co piszesz nastepnym razem, teraz masz sie wykazac i przejzec testy, porownac silniki ich parametry oraz technologie, jak nie dostajesz % za posty bez uzasadnienia!!!!!!! zrozumiales??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Aż 5 litrów, to mi w paszowozie C-360 pali 4 litry i to w jakim -12 m3.

@Grzesiek0090 -A jak to wygląda np. w pługu na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Grzesiek0090-zacznijmy od tego chłopaka-jeżeli jesteś w moim wieku lub nieco starszy tzn.jeżeli masz ok. 40 lat to spoko-niech będzie owe "chłopaku"-jak rozumiem w Twoim przypadku to taka forma grzecznościowa jest ?<_<.Druga sprawa-u Ciebie Zetor 5320 a u kolegi JD 5720 tak ?-no to super się składa-akurat wyobraź sobie że mam JD 5720 i Zetora-tyle że 7211(było nie było podobne co nie ?)-ten przykład który podałeś świadczy jedynie o tym że-o ile są to takie same wozy paszowe-wóz ten ma zapotrzebowanie mocy o wiele mniejsze niż JD może dać na wałku-stąd przepał-podczep tego Zetora do bron trójek w których chodzi C-330 i zrób zdziwioną minę że Zetor tyle pali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Witam, no no widzę ostra rozmowa na łamach forum, ale to zawsze wpłynie na rozwój tematu aby tylko nie tracić wątku jaki napisałem na początku (ups ot i do rymu). Pytałem się kolegów co do problemów z serwisowaniem JD z Anglii, to może ja odpowiem bo dzwoniłem do serwisu. Podczas rozmowy spotkałem się z bardzo miłą obsługą, co do gwarancji która przysługuje na ten ciągnik to nadal jest ważna tylko trzeba w serwisie wcześniej podać numer seryjny maszyny po to aby oni stwierdzili rok produkcji. Gdyby ciągnik nie posiadał sprężarki również mogą ją założyć oczywiście już za dopłatą.

Myślę że problem z wyborem marki chyba mam zakończony, jedynie teraz nasuwa się pytanie który?, hmmm ten używany ciągnik ma atrakcyjną cenę z pełnym prawie wyposażeniem (bez nawigacji i skrzyni AP), nowy Premium to już inna kasa bo na dzień dzisiejszy jakieś 60tyś więcej, a w wersji Comfort cena taka jak używanego lecz za to nowy golas.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż 5 litrów, to mi w paszowozie C-360 pali 4 litry i to w jakim -12 m3.

@Grzesiek0090 -A jak to wygląda np. w pługu na ha?

Robetr ale ty robisz sianokiszonkie w baloty czy na pryzme?? ja robie w bele i polska sipma to wiesz zeby dobrze pociac bele to musi troche pochodzic no a to wiaze sie z wiekszym spalaniem. a co do orki to jeszcze nie sprawdzalem ale wkoncu kiedys sie zbiore i to sprawdze <_<

 

 

Ps. brzozak2 Terroryzowac %% to ty mozesz Swoich Starych =d

i juz daj mi te %% niech ci ulzy bo narescie kisiel w porach bedziesz mial hehe joke^^ Turlaj Babci Beret !!!

 

 

edit @brzozak2:

kurna jeszcze zapomnialem wlepic % i nie moge uzytkownika teraz zbanowac, musi poczekac do jutra :)

Edytowano przez brzozak2
daje nawet 2, jeden za niedostosowanie sie do zalecen, a 2 za obrazliwe teksty, moze 3 miechy odpoczynku ci cos uswiadomi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@Grzesiek to Cię zaskoczę bo robię prasą zmiennokomorową i wóz paszowy musi jednak jeszcze dłużej pochodzić żeby ją rozciąć, dodatkowo prasa nie ma noży. Ale wróćmy do tematu bo zboczyliśmy z wątku <_<

 

@Grzesiek0090 nie rzucaj tekstami bo będziesz miał z tego tytułu nieprzyjemności!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robetr ale ty robisz sianokiszonkie w baloty czy na pryzme?? ja robie w bele i polska sipma to wiesz zeby dobrze pociac bele to musi troche pochodzic no a to wiaze sie z wiekszym spalaniem. a co do orki to jeszcze nie sprawdzalem ale wkoncu kiedys sie zbiore i to sprawdze :)

 

 

Ps. brzozak2 Terroryzowac %% to ty mozesz Swoich Starych =d

i juz daj mi te %% niech ci ulzy bo narescie kisiel w porach bedziesz mial hehe joke^^ Turlaj Babci Beret !!!

 

 

edit @brzozak2:

kurna jeszcze zapomnialem wlepic % i nie moge uzytkownika teraz zbanowac, musi poczekac do jutra <_<

 

A ty (ZAPUŚCIE) jeden mozesz mi po siusiaku zrobic jak chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

napisz jeszcze cos to bede mogl cie wywalic na zawsze :) w zasadzie to juz poruszylem ta sprawe na forum modow, ale niestety moze to nastapic dopiero jutro przez moja pomylke <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj