franko

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort

Polecane posty

jaro    166
Ci to odpowiednik serii 5020 (dlatego o nich nie wspominalem), znajdz serie 700 fendta w wyposazeniu jaki oferowal np. 6620se ;)

Znajdż serię 700 Fendt w cenie 6620 SE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzio    1

cyt jaro ; Tzn. o co Tobie chodziło-mógłbyś jakoś przystępniej wytłumaczyć ?

 

Sam się zagoniłem w kozi róg ;) .Przypuszczałem że JOHN DEREE sprzedaje dużo więcej ciągników , niż NEW HOLLAND .

sądziłem że JD sprzedaje więcej ze względu na bez awaryjność i solidne wykonanie myliłem się .ale to tylko przewaga około 30 nie wiem jak jest na dzień dzisiejszy

 

poszukałem w artykule by się upewnić

lista z rpt 03 2008 wygląda tak rejestracja ciągników z 2006 i 2007

 

1.ZETOR -2769szt ci co kupią Zetora -to chyba podtrzymują tradycję i ufają tej marce nadal

 

2.MTZ -1639szt ci co kupią MTZa - to chyba tylko patrzą na kasę albo poprostu brak kasy a robić cza hehe

 

3.NEW HOLLAND -1138szt ci co kupią NH - wolą narazić się na awarię jakiejś pierdółki i zaoszczędzić parę dych

 

4.JOHN DEREE -1093szt ci co kupią JD -a tu ci wolą dać parę dych i mieć mniejsze prawdopodobieństwo awarii tej pierdółki no i JD to jak mercedes hehe w swojej klasie

 

ja jestem bardziej za JD ale jak mnie nie będzie stać na niego to zostaje NH w najgorszym przypadku zetor pozdrowienia


moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.com/watch?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
dobra bedzie kolego (z pan to tak z żartem napisałem, nawet jesteś mniej wiecej w moim wieku :) wiec wiesz... mieszkasz też nie tak daleko)

wiem, ze pisales zartem, ale jak ktos inny czyta i nie skuma to bedzie sobie wyobrazal nie wiadomo co :)

 

Znajdż serię 700 Fendt w cenie 6620 SE :)

ech no myslalem ze nie musze tego dopisywac :D ale jaro sam sie chyba troche pogubiles, bo przypominam zaczelo sie od tego:

tak właściwie to dziwne że JD kompletnie nie zauważa w Polsce potencjału najtańszych modeli....

wiec mysle, ze mozna powiedziec, ze zauwaza szczegolnie gdy wezmiemy w/w fendta pod uwage :D

 

 

 

krol julian powiedzial (pisze z pamieci), ze jego marzeniem jest: najechanie sasiedniego panstwa i narzucenie mu swojej ideologii i mi tez przyswiecala taka mysl w tym aspekcie :)

http://www.youtube.com/watch?v=G3G1AkxLjAQ 3:33 :) :) ;):D

osoba ktora stworzyla postac krola juliana zasluguje na kontener wodki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie no @brzozak-wszystko zaczęło sie ab ovo ;)-gdzieś widziałem nawet serię 700 bez kabiny :D (Africa Edition :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

To i ja wyrażę swoją opinię, na początku we wniosku na prow był JD6630 premium i opryskiwacz tej firmy, ale przy tych wahaniach cenowych zrezygnowaliśmy z opryskiwacza JD, na rzecz amazona, który jest lepiej wyposażony, no i w opryskiwaczach wyspecjalizowany. Powstała nadwyżka coś ok 16 tyś, a ceny euro rosły, i zamiast JD będzie NH T6070 PowerComand z ładowaczem stoll. Jedyne czego nie ma NH względem JD to tego komputerka pokładowego który bardzo mi się podobał, z racji swoich funkcji. Ale sąsiadka z drugiej wsi też we wniosek wpisała JD takiego jak ja na wypasie, i teraz doszło że zrezygnowała z wypasu i w podstawowej wersji, płaci na dziś tyle netto co ja brutto, z tym że NH zamówiliśmy po dość dobrym kursie. I tu powstaje pytanie, co lepsze goły JD, czy wypasiony NH, i różnica w mocy o ile pamiętam ponad 10 kucy na rzecz hollanda.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Witam, dopiero wróciłem i odpowiadam na pytania które padły - ILE, myślę o kwocie około 220tyś max. netto na ciągnik, prace jakie będę wykonywał nim to orka, agregat, gruber, siew, transport rzadziej ale będzie.

Dziękuję również za liczne odpowiedzi i nadal zapraszam do wypowiedzenia się.

Do wypowiedzi kolegi kamieniak89 (I tu powstaje pytanie, co lepsze goły JD, czy wypasiony NH, i różnica w mocy o ile pamiętam ponad 10 kucy na rzecz hollanda) ja dołożę kolejne dla mnie realne a mianowicie zakup pół rocznego JD 6430 ale w wersji Premium z przebiegiem pomiędzy 400-600mth od pewnego sprzedawcy za cenę 220tyś netto. Wiem od dilera że za tą cenę to mi doposażą i NH 6020 ale czy to już warto.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

do takich prac lepszy bedzie ciagnik 6 cylindrowy. nh t6030 elite nawet z miekka osia powinienes dostac w tej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Ten przechodzony premium jest warty uwagi, bo np: jak mi dealer porównywał JD clasica do NH PowerComanda to go wyśmiałem, bo w Nh mam przedni Tuz Oś resorowaną, skrzynię z Ecoshiftem i inne pierdoły i w tej specyfikacj clasic nie dorównuje hollandowi, zresztą te clasiki to stare SE czyli jak to ktoś kiedyś napisał szajs edyszyn, bo dla mnie jak JD to tylko Premium no i nie golas, ale co zrobić jak jest taki kurs euro, na szczęście w porę zamówiliśmy Nh, także nie jest źle.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ile jeszcze ha bedziesz nim obrabial, z jakimi dokladnie maszynami i jaka masz ziemie, jakie uprawy?? w zasadzie powinienes podac wszystkie te szczegolu w pierwszym poscie, bo bez tego nie ma jak ocenic sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Uprawy to zboża i rzepak, ziemia kl 3 i 4a średnio zwięzłe, maszyny będą zakupione łącznie z ciągnikiem - pług V&N, agregat podorywkowy (prawdopodobnie mandam), Agregat uprawowy (prawd. expom).


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jesli plug 4 skibowy, agregat podorywkowy 3m na szerokich lapach, ciagnik nie ma pracowac w malych pomieszczeniach z turem to polecam 6 cylindrow ze wzgledu na uciag, stabilnosc.

dlaczego w ogole chciales ciagnik 4 cylindrowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Myślę że jest to raczej kwestia pieniędzy które trzeba dołożyć do 6 cylindrów, a raczej 220 to max jaką mogę wydać na ciągnik, a raczej nie chciałbym kupić gołej maszyny z 6-cioma cylindrami co było by w przypadku JD po tym wyższym kursie walut.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no to kup nh w 6 cylindrach, zmiescisz sie w zakladanej kwocie i jeszcze bedziesz mial wiekszy wypas niz w jd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

swoją drogą to bardzo ciekawa ta valtra, cena wegług mnie nawet bym powiedział że b.dobra i jeszcze można ztargować...

co do tematu, to franko@ zależy czy kupujesz za gotówke, czy na prow czy jeszcze jak... bo każdy grosz się liczy, a np różnica między valtrą (180 tyś brutto) a innym, (pisałeś 220netto, czyli 270 tyś) to już dla mnie porządna kasa, więc weź też pod uwage tą valtre lub jakiś używany jeśli wchodzi w gre... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Koledzy co do wyboru ilości cylindrów to już postanowione że pozostaję przy 4-ro cylindrowym. Dostrzegłem że kilku kolegów z forum pięknie sobie radzą np. forterrą 11441 z pługiem obracanym kverneladna (4), to tym bardziej i ja nie będę miał problemów jedynie decyzja co do marki i wyposażenia (o ile warto brać te dodatki).


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

w takim razie jeśli chcesz 4-cylindrowy (doradzam wg. tego co ty chcesz, wg. twojego gustu i potrzeb) to mój post powyżej jest raczje zbędny :D

 

jeśli czwórka, to ja bym Ci polecał nowego NH t6020 (wersje wybierzesz w zależności od tego ile bedziesz miał $$)

dlaczego NH:

-nowy to zawsze nowy, wiesz co masz i jesteś pierwszym właścicielem, jak zadbasz to tak bedzie Ci chodził

-masz gwarancje i jak sie coś zepsuje na początku to sie zabardzo nie martwisz

-jeśli bedzie to NH to bedziesz mógł sobie pozwolić na np. lepsze wyposażenie

 

pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

zależy to min. od paru czynników:

-kto i jak obsługuje ten ciagnik ( czy oszczędza, czy "dobija")

-jaki egzemplarz nam sie trafi

-jakie części zamienne, oleje itp. bedziemy stosować do niego...

 

ogólne twierdzenie że "ten" lub "ten" jest lepszy jest błędne, chyba że występuje jakaś wada fabryczna, która jest potwierdzona faktami, wtedy możemy takie coś wymienić np. w porównaniu ciągników...

 

Grzesiek0090@ co twoja wypowiedź wniosła do tematu??? pisz sensowniej, lub rozwijaj swoje zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

to podaj przykłady awarii w JD bo akurat też sie przymierzam i nie wiem co wybrać czy decydować na podstawie ceny, jakości czy też samego wyposażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

nibynikt@ czy ja napisałem że JD ma jakieś awarie, czytaj uważnie, bo takie "prowokacje" typu takiego jak ty napisałeś: "to podaj przykład" są troche denerwujące... ale bede uprzejmy :D prosze przykład awarii jaka może wystąpić w JD lub też innym ciągniku:

np.złapanie tzw. gumy :D wszystko sie moze zdażyć :D

 

jeśli też sie przymierzasz do zakupu to opisz troche swoją sytuacje, może pomożemy ;) ja z chęcią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

dla mnie sprawa jest prosta nie ma ciagnika idealnego kazdy sie psuje i kazdy ma awarie i tyle bez roznicy czy to JD czy NH czy tez inna marka

nie rozumiem gloryfikowania np JD jakie sie tu widzi stale widze wszystko majacy i nigdy sie nie psujacy to co niby w nich jest takiego poza ramowa konstrukcja bo znam kilka osob ktore maja JD i jakos na nich tego kosmicznego entuzjazmu nie widze dla mnie marka jak kazda inna nie mowie oczywiscie ze JD sa zle bron boze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

popieram słowa timasz@ jestem tego samego zdania... ;) też to opisałem w poprzednim poście, ty ujełeś to innymi słowami, ale morał ten sam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj