franko

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort

Polecane posty

franko    1

Witam, mam do wyboru dwa modele ciągników NH6020 Plus i JD 6430 Comfort. Cena ciągników przed skokiem Euro była prawie identyczna. Obecnie JD jest o prawie 50tyś droższy. Ciągnik ten będzie używany do prac głównych w gospodarstwie. Pomijając obecną różnicę cen proszę kolegów o wypowiedzenie się który z nich warty jest zakupu.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

obydwa sa warte zakupu, tylko ze odpowiednikiem jd 6430 jest 6040 (ale pisze z pamieci), jak mozesz 50 tysi zaoszczedzic to czemu nie, albo wez nh w elicie z amortyzacja osi i kabiny, sterowaniem hydrauliki zewnetrznej elktrohydraulicznie i gitara :)

w jd nawet podlokietnika nie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Nh T6040 jest 4 cylindrowym ciągnikiem??


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Cztero cylindrowe kończą się w tej serii na modelu T6020 a już od modelu T6030 to 6 cylindrów.

Może teraz to napiszę że jeszcze mam na myśli jeden ciągnik ze stajni JD a mianowicie JD6430 ale premium, jest to ciągnik pół roczny 400mth, wyposażenie jego to miękka oś przednia, skrzynia AQ Plus, HMS, w tej samej kwocie co nowego JD 6430 Comfort.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

@Brzozak ale koledze chodzi o serie T6000plus,a tam T6010, 6020 to czterocylindrowce, T6030, 6050, 6070 to sześciocylindrowce, a Ty piszesz o serii Elite gdzie wszystkie modele są czterocylindrowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Jeszcze raz może napiszę że interesują mnie modele z serii Plus a w tej serii nie ma modelu 4 cylindrów 6040 i 6060. Te modele występują ale w Elit. Ale jeszcze dokładnie to sprawdzę jutro u dilera.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz27    0

Witam moglibyście mi wytłumaczyć czym się charakteryzuje seria Elite, Delta i Plus jakie mają wyposażenia, silniki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Wystarczy wejsc na stronę NH i tam wszystko jest tylko trzeba troche checi...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

franko@ skoro rozważasz kwestie zakupu, to raczej ten JD powinien "konkurować" z 6030 plus, lub 6040 elite... zależyy ile masz do wydania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

te 2 modele (t6020 plus i 6430 comfort) pod wzgledem zaawansowania technicznego najlepiej sobie odpowiadaja, bo:

nh t6030 - 6 cylindrow

nh t6040 elite - silnik CR 4V

 

takze chyba najlepiej zostac przy tym co na poczatku, a to ze w cenie jd mozna dostac elite z dodatkowym wyposazeniem to osobna kwestia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzio    1

ja mam podobny problem mam blisko dilera NH jak i JD tylko, mnie akurat interesują NH 6050plus i 6530 comfort ^_^

 

jd jak wiadomo ma dużo mniej awarii licząc po ilości sprzedaży nh i jd choć w nh sa częściej zauważalne awarie pomimo mniejszej sprzedaży :)

 

np; u nas w okolicy są 3 jd i 2 nh z tego co już wiem po tych 2 latach to z jd nic a nh 135 konny już na serwisie i nawet jakiś czas po serwisie właściciel mówił że znowu ma problemy z przednim napędem ale tera licząc cenny jd dużo droższy więc na jedno wychodzi za solidniejszy ciągnik cza bulić a, dodam byłem akurat u dilera i przyjechał 80 nh na silniku wycieków masa mtz mi się od razu przypomniał ,ale miał ze 5 latek lub mniej TL chyba ,a ja mam już dość tych wycieków więc jd jakoś się jeszcze nie spotkałem z wyciekami nawet w tych starszych :)

 

ale tera to w ogóle się boje prow, pakować w takie kredyty tym bardziej nie wiadomo jak będzie później jak wejdziemy w strefę euro :)

np; po przejściu na euro będę musiał za 1 zl zapłacić 4,80 euro jakoś tak chyba będzie to wyglądać jak kredyt w złotówkach

chyba że w euro wezmę , bo i tak wejdziemy prędzej czy później no i nie jestem na wacie jeszcze a wyliczałem że około 12000zl

mi się zwraca, to już inny temat

doradźcie co zrobić, albo na razie wzionąć kilka maszyn na próbę np; sadzarkę obsypnik, siewnik, zboża .a za rok ciągnik pług i agregat tak chyba bezpieczniej , sam już nie wiem no i kryzys choć ja uważam że nas rolników to się nie tyczy no może nie wszystkich zależy jaka produkcja

a i ostatnie pytanie ważne ; zapewne jest jakiś limit na tym prow i czy czasem nie zabraknie np za rok lub dwa kasy jest to możliwe ?? pozdrawiam :D


moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.com/watch?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
w nh sa częściej zauważalne awarie pomimo mniejszej sprzedaży :)

to nieprawda tzn. nh sprzedaje duzo duzo wiecej ciagnikow w polsce niz jd!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dużo,dużo oznacza ok.250 ciągników rocznie-nie licząc tych JD sprzedawanych z RP dpo krajów WNP (w tej dyscyplinie NH chyba wymięka przy JD)-u mnie w okolicy sprzedaż JD i NH ma się jak 60:40 a ilość awarii odpowiednio jak 20:80 (oczywiście dane nieoficjalne ale wiarygodne :))-żeby nie było-awaryjność tzw.pierdółkowata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no jak dla mnie to duzo, duzo te 250 ciagnikow, no a na pewno nie mniej co moj poprzednik pisal :) :)

o awaryjnosci nie pisalem, bo to troche sprawa indywidualna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Niech będzie-ale musisz brzozak przyznać że gdyby NH nie nadrabiał serią TDD to te wyniki wyglądałyby inaczej-tak właściwie to dziwne że JD kompletnie nie zauważa w Polsce potencjału najtańszych modeli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tzn. o co Tobie chodziło-mógłbyś jakoś przystępniej wytłumaczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1
te 2 modele (t6020 plus i 6430 comfort) pod wzgledem zaawansowania technicznego najlepiej sobie odpowiadaja, bo:

nh t6030 - 6 cylindrow

nh t6040 elite - silnik CR 4V

 

takze chyba najlepiej zostac przy tym co na poczatku, a to ze w cenie jd mozna dostac elite z dodatkowym wyposazeniem to osobna kwestia ;)

nom racja panie brzozak... tylko zależy co ten ciągnik ma robić... jaką funkcje w gospodarstwie... bo jako pomocniczy to lepszy byłby (moim zdaniem) NH, a jak do cięzkiej pracy lepszy JD, i na dodatek troche silniejszy...

 

NH w wersji elite również ma CR... i troche wiecej mocy z tego co sie orientuje...

 

Autor tematu nie napisał ile ma do wydania na ten ciągnik... :D to by dużo nam pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jak juz to kolego brzozak ;)

masz racje ze mozna porownac parametry i to moze byc dodatkowym atutem dla ktoregos z w/w ciagnikow w zaleznosci w czym dokladnie maja chodzic, takze czekamy na ruch autora tematu :D

Niech będzie-ale musisz brzozak przyznać że gdyby NH nie nadrabiał serią TDD to te wyniki wyglądałyby inaczej-tak właściwie to dziwne że JD kompletnie nie zauważa w Polsce potencjału najtańszych modeli....

e no zauwaza (wersje ciagnikow se, komfort, w porownaniu do fendta to istny archaizm), bez przesady tylko nie robi zupelnych golasow i chyba w ten sposob chce ugruntowac swoja pozycje na rynku. natomiast nh sprzedaje bardzo duzo ciagnikow, gro z nich to taniutkie tdd takze na samej produkcji chyba nie zbija kokosow, ale zauwaz, ze te ciagniki trzeba pozniej obslugiwac, a przy setkach sztuk to powazne $$$ wchodza w gre, a i ludzie maja zatrudnienie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Eee tam nawet SE w porównaniu z Ci to całkiem tak blado nie wypada ;)-moim zdaniem (tu zgadzam się z Tobą i gdzieś już o tym pisałem) JD chce uszczknąć spory kawałek tortu pt.Polska :D bo uważają ten rynek za najbardziej obiecujący w środkowej Europie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Ci to odpowiednik serii 5020 (dlatego o nich nie wspominalem), znajdz serie 700 fendta w wyposazeniu jaki oferowal np. 6620se ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

dobra bedzie kolego (z pan to tak z żartem napisałem, nawet jesteś mniejwiecej w moim wieku :D wiec wiesz... mieszkasz też nie tak daleko)

 

właśnie dobrze że NH robi takie tańsze ciągniki, bo wiadomo że polski rolnik to nie to samo co na zachodzie inne $$$, JD jest już bardziej dla bogatszych, bo nawet w podstawowej wersji jest dość drogi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj