marcin974

Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
19Damian89    0

Pawuls myslalem o kupnie gospodarstwa i kredycie blisko miloin zlotych przeliczalem kilka razy oplacalnosc opierajac sie o dane z doswiadczenia kuzyna i jego biznes planu .. wychodzilo na plus ze dalo by rade .. ale nie mam wyksztalcenia rolniczego i pewnie takiego krtedytu bym nie dostal.

 

tak ja mam samochod i dla mnie to nie bedzie problem z dojazdem gdzie kolwiek ale moja dziewczyna go nie ma i jej nie ciagnie do keirownicy.. a tez musze sie liczyc z tym ze zostal jej rok szkoly i ma ja skonczyc i jakos do niej dotrzec prawda.. a za 150tys to ja nawet kawalerki bym pewnie nie kupil w toruniu.. i w okolicy, a u niej w miesicie jest za 100tys mieszkanie 3 pokojowe w nowym budownictwie wiec raczej domku nie kupie za taka kase..

 

meczyc nie meczyc mieszkaniem w bloku mieszkam tu cale zycie prawie i jakos sie nie mecze teraz gdy pracuje to tylko mozna powiedziec ze przychodze spac do domu bo pracuje po 11 godzin.. a co do mieszkanie z nia to wiesz moze to nie to samo ale juz mielismy okazje jakby pomieszkac razem gdy raz u niej siedzialem tydzien bo jej rodzicow nie bylo a pozniej u mnie dwa tygodnie bo moi pojechali na wczasy jakies ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Dom to możesz sam zbudować. Masz pewnie tam jakieś oszczędności, twoja jak i jej rodzina mogą wam pomóc i 3-5 lat i masz dom.

To że mieszkałeś przez tydzień u niej a później ona u ciebie to była tylko taka przygoda. Spróbuj zamieszkać przez rok czy nawet pół. To może być prawdziwy test. Twoja dziewczyna kończy studia czy szkołę średnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

U mnie sama działka budowlana o pow. 2000 m kosztuje 100-140 tys. zł. Do tego wybudowanie domu kolejne 250-300 tys. Więc z pozwoleniami, przyłączami itp. trzeba liczyć jakieś 500 000 zł za dom. A mieszkanie w bloku, co prawda tylko 50 m kupuje się za 200-250 tys. zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

no widzisz 50m ponad 200tys a ja tam widzialem 72m za 135tys.

 

a co do pomcy rodziny to i tak pomoc bedzie jak podpisza mi kredyt a w rodzinie nie mam nikogo kto by sie znal na budowlance wiec i tak bym musial wziasc firme do budowania domu a dzialki nie sa takie tanie chyba ze gdzies na totalnym odludziu bo nawet przy malych miasteczkach trzeba dac sporo kasy za dzialke.

 

Ona konczy szkole srednia wiem ze to nie to samo co miesiac czy pol roku czy rok .. ale to jest tak samo jak bysmy dopiero zamieszkali po slubie. a wrazie co to na nieruchomosci nigdy nie strace wrecz odwrotnie moge zyskac jak za 20lat splace i bede mogl to sprzedac za wieksze piniadze chociasz nie mam takiego zamiaru bo mysle ze bedzie nam dobrze sie ze soba mieszkalo ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ile działka? Tyle to kosztuje działka pod Warszawą a nie gdzieś pod Toruniem. Wybudowanie domu drewnianego pod klucz kosztuje ok. 1300-1600 zł za m2. Za 30tys. możesz już dostać działkę w mniejszej miejscowości. Oczywiście nie w centrum tylko gdzieś na obrzeżach miasta.

Dziewczyna jeszcze nie ma 20 lat a już z nią planujesz wspólne życie i kredyt? Czyś ty oszalał? I to chyba ty miałeś z nią wcześniej jakieś kłopoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Tyle działki kosztują na obrzeżach 7 tys. miasteczka lub 8 km od 80 tys. miasta. Do Warszawy mamy jakieś 210 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A co w tym złego że nie ma 20 lat moja siostra stryjeczna poznała swojego męża mając 15 ślub w wieku 18 i i są szczęśliwym maużeństwem od prawie 10 lat do maja juz praktycznie gotowy dom 140m2. ja sam mam nażeczoną z którą jestem od 3,5 roku teraz ma 19 a więc nie trudno policzyć, więć wiek nie znacz wiele. a wspólne plany cementują związek i mówie tu o sprawach poważnych a nie o tym gdzie to pojedziemy na impreze czy też jakie buty ma sobie dziewczyna kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale nie mówię że nie da się ale ten wiek jest bardziej narażony na niepowodzenia. Ja znam przykłady gdzie w młodym wieku się pobrali i szybko rozwiedli. Jedna 19-latka już na weselu zdradziła męża. Z tym trzeba ostrożnie. Jeśli zamierza dziewczyna jeszcze iść na studia to mogą mieć jeszcze mniejsze szanse.

 

PL01 Ja mam do Warszawy 100 km i miasta ponad 100tys. niecałe 30 km i za 30tys. złotych można spokojnie kupić działkę. Nawet w samym mieście trafiają się oferty po 20 tys. a miasto jest powiatowe i ma 20 tys. mieszkańców więc nie wiem skąd takie ceny u was. Oczywiście są i u nas większe ceny ale aż tak dużo takich ofert to nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja mieszkam 50 km od warszawy w wąskim pasie między Kampinoskim parkiem a wisłą ( po drugiej stronie wisły na przeciwko Czerwińsk) ogólnie wiocha jak każda inna w naszej okolicy a ceny ziemi wachają się od 3do 25 zł za metr i jest ograniczenie że najmniejsza nowo powstająca działka musi mieć 3000m

 

A tak nawiązując do tej 19 co to na weselu zdradziła męża to myśle tak czy ma 16czy 27 to jak ma być jak ku..wa to i tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

 

A tak nawiązując do tej 19 co to na weselu zdradziła męża to myśle tak czy ma 16czy 27 to jak ma być jak ku..wa to i tak będzie.

 

 

Zgodzę się z tym :) tak samo jest ze związkiem jak ma byc dobrze to i wiek nie przeszkadza .

 

W mojej miejscowosci za ar działki cena dochodzi do 4 tys zł ale juz troszkę się uspokoiło i wychamowuje :) najmniejsza działka musi miec 20 arów ... w ciągu dwóch lat na przeciwko mnie powstało 7 nowych domów - wszystko górnicy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Problemu sa zawsze w kazdym zwiazku mniejsze czy wieksze grunt to aby je rozwiazac aby byli wszyscy szczesliwi .. co do jej studiow to nie bedzie studiowala wiec nie bedzie zadnego problemu..

 

Domek budowac jeszcze drewniany?? chyba nie .. lepiej juz kupic jakis zadbany domek i zamieszkac w nim lub jakis w gorszym stanie i go elegancko wyremontowac. cen dzialek nie znam ale za 30tys to ja juz mam ladny samochod i za to co bym wydal na wybudowanie domu to bym kupil domek sobie juz i go urzadzil pewnie :D .. i mniej nerwow by mnie to kosztowalo napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktos pytal o dobry tekst na rozpoczecie rozmowy;

 

pier***isz sie czy trzeba z toba pochodzic??

 

i to nie jest zart :D

 

 

a co do tego mieszkania i kredytu to mysle ze warto nawet jak sie z dziewczyna rozejdziesz to latwiej splacic kredyt za kawalera czyli w wieku 20lat niz z zona i dzieckiem na karku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

ktos pytal o dobry tekst na rozpoczecie rozmowy;

 

pier***isz sie czy trzeba z toba pochodzic??

 

 

 

jedno pytanie : Działa ??? :B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Problemu sa zawsze w kazdym zwiazku mniejsze czy wieksze grunt to aby je rozwiazac aby byli wszyscy szczesliwi .. co do jej studiow to nie bedzie studiowala wiec nie bedzie zadnego problemu..

 

Domek budowac jeszcze drewniany?? chyba nie .. lepiej juz kupic jakis zadbany domek i zamieszkac w nim lub jakis w gorszym stanie i go elegancko wyremontowac. cen dzialek nie znam ale za 30tys to ja juz mam ladny samochod i za to co bym wydal na wybudowanie domu to bym kupil domek sobie juz i go urzadzil pewnie :D .. i mniej nerwow by mnie to kosztowalo napewno

 

Dlatego poszukaj czegoś w okolicy bo możesz trafić na dobrą okazję. Nie śpiesz się z kredytem na mieszkanie bo może ci się coś fajnego trafić i będziesz żałował. Drewniane domki nie są złe. Przyjeżdża ci firma, sama go buduje i oddaje ci tylko klucze. Fakt, trochę jest biegania po urzędach no ale coś za coś. Policzyłeś sobie ile bankowi zapłacisz odsetek po tych 20 latach? Bo pewnie coś koło 50tys.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Sa kredyty preferencyjne dla mlodych ludzi na kupno mieszkania bo kiedys o tym czytalem. a splacajac go przed 20lat mozna powiedziec ze go tak nie oddczuje w kieszeni splacajac go .. i bede mogl zyc normalnie z kredytem co mysle ze nie jest takie zle..

 

a co do tego tekstu to jesli sa w grupie to zaczna sie smiac gorzej jak trafisz na jakies laski bez poczucia humoru albo po ciezkim dniu i dostaniesz w twarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edek18    0

Jasne ja bym taki tekst usłyszała to chyba bym se klękła na poczekaniu :D

No ale sa ludzie i ludziska na jedną byś podziałał,a druga by Ci prasła w pysk :)

Edzia przyszła na chwile ze swoimi trzema groszami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

To niech Edzia jeszcze z nami zostanie i pogada.

 

To fakt, jest program "Rodzina na swoim". Szkoda że jeszcze nie pracuję a sam bym kupił sobie jeszcze jedno mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

No Ja niewiem moze jestem zbyt nie smiały ale bym z takim tekstem do obcej dziewczyny nie wystartował :) z resztą wydaję mi się ze to brak szacunku i traktowanie dziewczyn na imprezie stereotypowo :D

 

He he albo tekst zaczerpnięty z skeczu Kabaretu KSM : czesc , masz jakies ładniejsze kolezanki :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez Migotka
      Hej jestem ciekawa czy na przełomie  tylu lat zawiązały się tu pary i powstały jakieś  związki między użytkownikami z  agrofoto?  Sprzed  ponad 10 laty pamiętam ,że było tu wielu ciekawych ludzi ... Jak się u Was potoczyło życie ?  Nie było mnie tu wiele,wiele lat...
      z kilkoma osobami do dziś utrzymuje kontakty a jak to jest z Wami ? Czy może tę grupe przejęły już małolaty ? Pozdrawiam 🙂
    • Przez bergman31
      Już w najbliższą niedzielę 31 marca 2024 roku o 21:20  w TVP1 pokazane zostaną wizytówki rolników kandydujących do 11 edycji programu Rolnik szuka żony.
      https://www.facebook.com/100068842099677/posts/pfbid0cmEG3uYipVmh5j7CKx9xVcTAvyg1s4gNy4PNBRZXXxQ5jzPjzsYio44uA9iw4osel/?app=fbl
       
    • Przez bergman31
      Zaczynamy 10 serię.
      Kto według Was znajdzie się w programie?
    • Przez krzychuUrsus360
      Tak jak w temacie jak myslicie czy jest szansa żebym jakąś kobietę tutaj znalazł z gospodarstwem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj