grzesss

rejestracja świn

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@dentka17 nie będe tu powtarzać,cofnij się na pierwszą stronę tego tematu,było zadawane takie pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Ania ale ty na poprzedniej stronie nie masz posta. User lukaczmarek coś wspominał. Ale jesteś na 100% pewna że dostane owe numery? Jak się do nich zwrócić o to? Są do tego przeznaczone specjalne okienka z urzędnikiem czy obojętnie do którego pójdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Słuchaj jeśli chcesz hodować trzode chlewną,to musisz miec numer gospodarstwa i siedziby stada nadany.Idziesz do Agencji do stanowisk zajmujących się trzodą i składasz wniosek o nadanie numeru gosp.i siedziby stada.I to cała filozofia.A to czy zostanie Ci nadany to już od nich zależy,ja prorocznią nie jestem,żeby Ci to określić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Właśnie o to mi chodzi czy mi nadadzą ten numer czy nie dlatego tutaj pytam bo może ktoś już takie coś próbował robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Na targ jak się jedzie to na 10-20 sprzedajacych prosiaki to może 2-ch ma z kulczykami i rejestrowane.

Za dużo kłopotu jest z tą rejestracją .Każdy woli kupić bez kulczyków albo nie rejestrować.Bo potem takie łatwiej sprzedać i mniej kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Na targ jak się jedzie to na 10-20 sprzedajacych prosiaki to może 2-ch ma z kulczykami i rejestrowane.

Za dużo kłopotu jest z tą rejestracją .Każdy woli kupić bez kulczyków albo nie rejestrować.Bo potem takie łatwiej sprzedać i mniej kłopotów.

do czasu kontroli z PIWETu czy ARiMR i wtedy zaczynają się schody i tłumaczenia że to teściowej świnki itp.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palos85    0

Cześć wam wszystkim ja chciałbym się spytać czy jak mam starą oborę i chciałbym kupić prosięta to czy nie będzie problemu z ich rejstracją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
zalezy jakie swinie kupisz,jak do starej obory to tylko stare bo mozesz miec problemy. :ph34r:

@tedizetor56 co ma piernik do wiatraka,od kiedy w Agencji pytają się czy świinie będą w starej oborze,nowej czy tez na dworzu?

Ich obchodzi tylko żeby stado miało numer siedziby stada i nadany nr gospodarstwa,a reszta to już nie ich sparawa ,gdzie one będą trzymane.I nie ma z tym problemu do zarejestrowania.

A co muszę zrobić żebym mógł mieć małe prosięta?

Co masz zrobić,w jakim sensie?np.mozesz kupic prosięta,trzymać lochy na małe itd,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

zalezy jakie swinie kupisz,jak do starej obory to tylko stare bo mozesz miec problemy. :ph34r:

O czym ty wogóle mówisz??

 

@Palos85 kupując prosięta musisz wziąć wszystkie dane od sprzedającego oraz świadectwo że stado jest wolne od Choroby Aujeszkiego i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

to byl zart.po 8 latach w uni maja ludzie takie problemy. @ania25 jest jeszcze dobrostan zwirzat.

Edytowano przez tedizetor56

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palos85    0

Chciał bym się jeszcze spytać o prosięta bo mam 6 sztuk dostałem je w prezencie i chciałbym je zarejstrować a to są moje pierwsze świnki i nie wiem co muszę zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Mam nr gospodarstwa oraz stada, a nie posiadam ziemi ani żadnej dzierżawy. Bez problemu dostałem i mam od początku jak weszliśmy do uni. Fakt że jestem hodowcą bydła, a teraz chcę rozpocząć hodowle macior czy muszę wystąpić o jakieś nowe numery.(Czy nr stada bydła i nr stada trzody to to samo) proszę o odpowiedz ludzi co maja te zierzęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a jak to z ta rejestracja jest jezeli ktos z rodziny chce odkupic swiniaka zeby miec np na swieta swieze miesko? Jak to uwzglednic w ksiedze rejestracji zeby bylo dobrze jak np kontrol wpadnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a jezeli kontrol wpadnie to maja oni wglad kiedy byla dokonana rejestracja i wyrejestrowanie tucznikow?? bo ostanio rodzice sie zapomnieli i nie zarejestrowali a juz sprzedali tuczniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

Witam, mam pytanie, jak to jest ze swiniami. Kupilem wczoraj 8 prosiat i teraz wystarczy ze rolnik od ktorego je kupilem dostarczy do agencji zgloszenie przmieszczenia swin aby znalazly sie rowniez w mojej Ksiedze Rejestracji ( tej ktora prowadzi agencja). Czy ja musze tez dostaczyc taki wniosek, ze mi przybylo swin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek175    1

to zalezy jak sie umowiliscie bo moze on albo ty ale ale musisz miec pokolczykowane prosieta i musisz miec od tego goscia co kupiłes swiadectwo bo imaczej to moszecie miec problemy bo numer kolczyka co ma prosiak to jest tego gospodaza co kupiłes i swinia ma je do konca zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

W moim regionie 90% rolników nie rejestruje prosiąt bo potem takich nikt nie chce kupić za dużo problemu i roboty papierkowej

Ludzie którzy kupują potem świnie pytaja o takie bez papierów.

Duże firmy takie jak BASO, BARCZYK itd to owszem tylko i wyłacznie z papierami .Ale mniejsze masarnie indywidualni kupcy szukają świń bez rejestracji.

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

do dobrze masz bo u nas praktycznie nie ma możliwości sprzedaży ani prosiąt ani tuczników bez papierów

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek175    1

panowie kwestia czasu jak wszystkie swinki bedo pokolczukowne lub tatułowane

zrobia to tak jak z bydłem ze bez tego nic sie nie sprzeda

 

panowie kwestia czasu jak wszystkie swinki bedo pokolczukowne lub tatułowane

zrobia to tak jak z bydłem ze bez tego nic sie nie sprzeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj