grzesss

rejestracja świn

Polecane posty

grzesss    0

Witam zamierzam kupić 20 prosiaków i nie wiem jak to jest z papierkowa robota, tzn. chciałbym zarejestrować je w ARiMR ale nie mam zarejestrowanego gospodarstwa rolnego. Wie ktoś jakie trzeba złożyć wnioski itd. i ile to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukesz    1

Wydaje mi się ze rejestracja gospodarstwa jest bezpłatna dostaniesz książkę rejestru i musisz na takim druku wypełnić dane swoje nr gospodarstwa i podpis i wypełnić książkę a jakie dokumenty do rejestracji gos. To już musisz pytać w agencji reasumując musisz najpierw zarejestrować gospodarstwo a potem świnki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Odświeżam temat. Jaki może upłynąć maksymalny termin od narodzin prosiaka do zgłoszenia go do agencji. Czy za niewyrobienie się w danym czasie są jakieś konsekwencje? Czekam na prędką odpowiedź ;)


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zgłoszenie zwiększenia lub zmniejszenia liczebności stada masz 30 dni. Najważniejsze jest by zgłosić zwierzę przed jego sprzedażą. Ja ostatnio wziąłem się za uporządkowanie zdarzeń w IRZ w stosunku do księgi stada. Tak się złożyło, że zgłaszałem urodzenie i sprzedaż sprzed ponad roku - żadnych konsekwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

No i to się nazywa prędka odpowiedź dzięki @Wielkopolanin ;) Jutro 12 sztuk do rejestracji :P


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja muszę to wyprostować. Ale poczekam az minie termin składania wniosków o dopłaty. Może będą mniejsze kolejki. Trzeba pozgłaszać urodzenie świń które dawno zostały zjedzone ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Andrzej2110 - obszarówka pracuje swoim tempem a dział rejestracji zwierząt swoim, jedyną przeszkodą będzie tłok na korytarzu, ale dłużej niż zwykle nie powinieneś czekać ;)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie zgodzę się z tobą bo ludzie za jednym zamachem chcą załatwić 2 sprawy. Jedno stoi w kolejce z wnioskiem a drugie do wyprostowania księgi ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

To mówisz że obstawiają na dwa fronty? A tak dla formalności to księgi powinny być wyprostowane na początku roku bo coś mi się zdaje ale CROSS COMPLIANCE weszło z dniem 1 stycznia ;)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A mój znajomy dawno powinien otrzymać z agencji częściowo wypełniony wniosek i mapki. Do dziś nie dostał.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Z księgą u mnie już pożądek. Małe info odnośe kar gdy w przypadku kontroli byle jakiego programu okarze się że chociarz jedna świnka okaże się niezarejestrowana to będą kłopoty. I troche po za tematem każdy rolnik nie zależnie od tego czy posiada opryskiwacz musi przejść kurs chemizatora. Tak jak się zapisuje jakie, gdzie, ile l/ha kiedy stosowało się oprysk to samo dotyczy nawozów ;)


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

To żeby kupić prosiaki i potem je sprzedać do ubojni to trzeba mieć nr. gosp. i stada? Jak ja nie jestem rolnikiem to da się to zrobić jakoś? Trzeba mieć ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Nie trzeba mieć ziemi. Musisz wystąpić do agencji o nadanie nr gospodarstwa i numeru siedziby stada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Na forum ktoś kiedyś pisał że trzeba mieć min. jeden hektar ziemi. Teraz to już sam nie wiem. Na 100% nie trzeba? Jak się do nich zwrócić o przyznanie numeru? Mógłbyś mi przybliżyć calą sytuacje tego? Najpierw bedzie nr. gosp czy stada czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Nie jestem pewien w 100% ale przy rejestracji musisz podać nr działki na której zwierzęta będą utrzymywane ale ona nie musi być twoja.

Co do przyznania numeru to trzeba wypełnić wniosek w ARiMR o przyznanie nr gospodarstwa a potem nr siedziby stada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

A będziesz może za jakiś czas w ARiMR? Jakbyś był to spytaj tam kogoś o to. A jak się do nich zwrócić o ten wniosek który przyznaje nr. gosp.? CZy mógłbym dostać wniosek o przyznanie gosp. czy jakoś lepiej moze podpowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Sorry ale jakoś mnie tam nie ciągnie żeby się zapytać czy bez ziemi moge mieć nr. gosp. i stada. Zapytaj może Tate lub kogoś innego może wiedzą. Szkoda mojego czasu i ich jak nie będę mógł dostać tych numerów więc wolałbym się tu upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Powiem tak jak ci się nie chce to nikt nie bedzie za ciebie tego załatwiał.

Wszystkie podmioty skupujące, ubojnie mają nr siedziby stada a zapewne ziemi nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Ok. Czyli jest szansa że zdobędę te numery. Powiedz jeszcze jak się do nich zwrócić o to. Prostu z mostu, że właśnie i jak zapytać że chciałbym złożyć wniosek o przyznanie nr. gosp. i stada czy jakoś inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Panowie jak to dokladnie jest z ta rejestracja. Jezeli kupuje prosiaki z numerem innego gospodarstwa to z tym samym numerem pozniej je sprzedaje i wyrejestrowuje? czy sprzedaje je ze swoim numerem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

co się urodzi u Ciebie ma Twój nr stada i ten kolczyk pozostaniej w jego uchu do końca życia świnki.

Jak kupisz świnkę od kogoś kto ma zarejestrowane stado i świnki są w ewidencji i mają kolczyki to te kolczyki pozostają aż do końca życia świnki czyli ty w swoim rejestrze masz świnki z tym numerem które ktoś im nadał po narodzinach.

 

Obejrzyj zresztą złoszenie przemieszczenia świń, popatrz jakie są tam pola i będziesz wszystko wiedział.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

To teraz sie daje kolczyki? NIe tatuuje się już? Te kolczyki to się w ARiMR dostaje czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@dentka17 masz do wyboru albo tatuaż lub kolczyki,w Agencji przyznają tylko pulę numerów kolczyka,a pózniej tylko wybierasz daną firmę która wykona Twoję zamówienie.I pozostaję czekać na odbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

ania25@ nie wiesz może czy dostałbym nr. stada i gosp. bez posiadania hektara ziemi? Da sie to załatwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj