dudas83

Ceny usług Rolnych 2017

Polecane posty

Tomi1605    25
Dziś koszona kukurydza 1ha na dosc mokrym kawałku.Bizon rekord przystawka 4 rzędy z docinaczem. 300zł/h. 65arów kosił 2.5godz×300=750zł zapłaciłem.Więc w porównaniu do wcześniejszych postów o lexie na gasienicach to pewnie miałbym wszystko skoszone za połowę tej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

@warchest

Twoja sprawa, tylko wiesz - orać, żeby sobie pojeździć - nie widzę sensu. Sprzęt, paliwo, czas - wszystko kosztuje, więc niekiedy lepiej sobie w domu siedzieć ;) Za mniej jak 270zł/ha bym na pewno nie jechał.

@Tomi1605

Nakoszone chociaż coś? Czekać na mróz nie chciałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
19 godzin temu, MarcinPykuS napisał:

@warchest

Twoja sprawa, tylko wiesz - orać, żeby sobie pojeździć - nie widzę sensu. Sprzęt, paliwo, czas - wszystko kosztuje, więc niekiedy lepiej sobie w domu siedzieć ;) Za mniej jak 270zł/ha bym na pewno nie jechał.

@Tomi1605

Nakoszone chociaż coś? Czekać na mróz nie chciałeś?

zostaje i przy 200 zł ha jakbys bral  270 zł ha to u nas w terenie nigdy bys nic nie zaorał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Z orką to bardzo dużo jest czynników które mogą wpłynąć na cenę pole zakamienione , zaperzone , podmokłe , gliny itd . na takich glebach stawki muszą muszą być większe , ja dosyć często stosuję paliwo razy pięć i niedawno miałem orkę ziemia lekka trochę zaperzona ale mam kroje przy każdym korpusie więc perz nie dawał zbyt dużego obciążenia spaliłem 10 litry na ha DEUTZ DX 90 cztery skiby zagonowy pług , i wyszło mi po 220  za ha i myślę że to jest uczciwe naliczanie paliwo razy pięć 

A co do kolegi który pisał że amortyzacja pługa 10000 zł rocznie to co po 5 latach znika ?

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
20 godzin temu, Tomi1605 napisał:

Dziś koszona kukurydza 1ha na dosc mokrym kawałku.Bizon rekord przystawka 4 rzędy z docinaczem. 300zł/h. 65arów kosił 2.5godz×300=750zł zapłaciłem.Więc w porównaniu do wcześniejszych postów o lexie na gasienicach to pewnie miałbym wszystko skoszone za połowę tej ceny.

0,65 ha w 2,5h???O k**wa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Rekord to maszyna do zarabiania pieniędzy, ma renomę niczym claas mega a wydajność jak consul xD

Edytowano przez pawel885
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas19    2

 Orka 250 zł/godz bez wału 270 z wałem. Kombajn - zboża 320 bez sieczkarni, 340 z sieczkarnią. Kukurydza 350 a jak trzeba powyżej 150 metrów dojeżdżać aby wysypać to 400. Stawki za hektar negocjowalne w zależności od ilości hektarów i liczby pól. W przyszłym roku stawka za orkę 20 zł w górę

Edytowano przez bartas19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

@warchest

Spalisz pewnie 15l/ha, jak nie więcej (nie znam terenu). Koszt paliwa x3 to wychodzi te 200zł/ha, ale według mnie to za mało. Minimum x4, a i tak wszystko zależy od ukształtowania terenu, rodzaju ziemi, czy powierzchni. 

Lepiej niekiedy w domu siedzieć i sprzętu nie zużywać. Kwestia jak kto uważa, sprawa indywidualna.

@bartas19

Powiedz mi za to koszenie zboża - cena taka sama przy plonie 4t/ha, jak 8-9t/ha? A za dojazd kombajnem na pole (wiadomo - kwestia jak daleko, ile ha do zrobienie, więc niekiedy dojazdu można nie liczyć) ile od km? 8 - 10zł/km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas19    2

Dojazdu raczej nigdy nie licze chyba że już naprawdę trzeba daleko jechać na małą ilość hektarów. Staram sie tak planować aby za dużo nie jeździć, nie przejeżdżać w ciągu dnia roboczego. A stawka od ha taka sama nizależnie od plonu bo głównie jest to u nas między 6 a 8 ton z ha. Rzadko zdarza się aby ktoś w dzisiejszych czasach miał 4t zboża z ha. Tacy to już raczej ziemię posprzedawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

I dlatego też lekarze w Polsce zarabiają 2.5 tys na miesiąc xD powiesz że masz za dużo to skarbówka już zrobi z Tobą porządek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas19    2

Może źle to ująłem. W moim rejonie Ci którzy sprzątali po 4 tony to już ich dawno nie ma. Nie wiem jak w innych rejonach kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

plon 4 tony przy ekstensywnej uprawie często jest bardziej ekonomiczny niż 6-8 przy intensywnej a często przy intenstwnej uprawie uzyskuje się niższe plony

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Napisałeś to rozumiem bazując na własnych doświadczeniach z uprawą ?B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

He , he - ładnie żeś się wkopał . Taki czołowy rolnik na AF .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mam czego argumentować , sam się wyłożyłeś .B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nom . I musisz z tym żyć , ale nie martw się jak będziesz się uczył , to może jeszcze to nadrobisz .:D

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi1605    25
@warchest Nakosił 7200kg tym rekordem po zważeniu do suszarni a 35arów reszty pola oberwałem na drugi dzień ręcznie niestety.Miejscami gumowce wpadały pod łydkę,ale było tego po wykombajnowaniu na postoju 4tony więc jestem zadowlony bo narazie mrozów nie zapowiadają.Więc był prawie pełny zasyp suszarni.A stado saren 12 sztuk już jej nie wyjada i dziki też się wyniosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas19    2
1 godzinę temu, AleksanderX napisał:

plon 4 tony przy ekstensywnej uprawie często jest bardziej ekonomiczny niż 6-8 przy intensywnej a często przy intenstwnej uprawie uzyskuje się niższe plony

U nas Ci którzy tak myśleli to pod sklepem teraz siedzą bo są milionerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj