dudas83

Ceny usług Rolnych 2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Dzięki za info z tymi stawkami w ciężkich warunkach. No i ja podniosłem stawkę jak 2 ha kosiłem u jednego 4 godz. A u drugiego 1,5 ha w 5 godz, bo się zakopał i musieliśmy go podnosić i podkładać pod koła. Ja pier... takie usługi to lepiej wcale nie jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Za transport QQ (28 ton) tirem przewoźnik skasował 1 tys. zł. Kierunek Wipasz Koło.

Droga ~160 km (20 km na pole, 60 km na skup, powrót na bazę 80 km). Wyjechał z pola o 20 w czwartek, rozładowany był o 9 rano w piątek. Ale słyszałem tez że stali po 17 godzin w kolejce.

Co sądzicie o stawce? W okolicy płacą podobnie 800-1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Mi taka stawke dal bo tak sie ugadalem z nim 3tyg. Przed zbiorem qq a jak juz mlocili to 6zl sie zrobilo. I kombajn 40p od hektara ja dalem 350. Lidzie nie narzekali bo sie nie musieli martwic o zgranie tego w czasie bo kombajn i ciezarowka ze skupu a termin jak ustalil na dany dzien to byl i nie zbywal no chyba ze padalo to wtedy wiadomo sie przesowalo wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Witam.

Koledzy ile brać za talerzowanie po kukurydzy na ziarno.Jakie stawki u was.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

to zależy od sprzętu jak zwykła to koło 100 jak jakiś większy i coś lepszego to 125-175 zależnie od warunków i gleby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

talerzówka Agro Masz AT 30+case mx 120.pogoda wiadomo jaka jest,będzie z tego 25ha.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yogurt    1

No to i ja wtrace swoje "5 groszy".

Rozlewanie gnojowicy - beczkowoz 18m3: 200/h

Mulczowanie po kukurydzy 150km + 3m mulczer: 300/h

Uprawa bezplużna 30cm agregat 3/4m + 200km: 500/h

Uprawa onepass po kukurydzy (mulczowanie i uprawa na 25-30cm): 500/h (ok 1,5ha/h)

Do orki za mniej niż 300/ha nie wyjezdam. Pomimo, że orze na ok 30cm, może dlatego prawie nie orze uskugowo. :P

Uprawa płytka bierna (pozniwna,  przedsiewna etc). 140/ha

Zbiór zielonek 32m3 DIN plus 160km: 250/h

Ciągnik plus ramię wysiegnikowe 9m (głowica koszaca 120cm lub odmularka 80cm): 150/h

Ceny oczywiście z paliwem w kwocie netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256

Ehh Gdzie te czasy jak sąsiedzi w wolnej chwiki wpadali i po 140zl za ha orki brali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yogurt    1
8 godzin temu, daron64 napisał:

Ehh Gdzie te czasy jak sąsiedzi w wolnej chwiki wpadali i po 140zl za ha orki brali

Kolego jak dziś pamiętam... dzieciak byłem, jechakem rowerem po paliwo do poojcowej WSKi z10 złotymi w kieszenie i bańką 5l. Starczyło do pełna i jeszcze wzostawło na slodka bułkę. a dziś.... dziś to już przyszłość. czasy eie zmieniły, maszyny się zmieniły. tzn. maszyny mamy coraz lepsze, a czasu coraz mniej.

A wracając do tematu, nie napisałem jeszcze o transporcie... :P

Ciagnik 200km + przyczepa 26t. 170/h pracy + 50 postojowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
Dnia 17.11.2017 o 20:12, Lukasz82 napisał:

Jaka jest stawka za beczkę 6tys wywóz gnojowicy?

70zł beczka pola do 3km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75
12 godzin temu, daron64 napisał:

Ehh Gdzie te czasy jak sąsiedzi w wolnej chwiki wpadali i po 140zl za ha orki brali

może i były by dalej tylko są takie pola że można po urywać całe korpusy w pługu a za taki jeden korpus to można by teraz ze  2 pługi kupić spokojnie zwykłe , teraz rzadko kto ma polski pług a ceny części do zachodnich są wysokie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256

Kurcze to nie chodziło o wspomnienie komuny czy innych równie odległych czasów. Po prostu sąsiedzi (pracownicy u dzierżawcy) obrabiali dzierżawę, a w wolnej chwili sobie dorabiali na usługi i MF 260konnym z GB 5akibowym tyle brali po sąsiedzku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Za komuny to były czasy, kiedy we wsi był jeden ciągnik i zarabiało się od rana do wieczora i nie można było odpędzić się od małorolnych.

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Ojciec w 87 zarobil na prasowaniu kostka i kopaniu ziemniaków na nowego mtz 82 :o Teraz na opony może by starczylo xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

w moich stronach gleby lekkie 5,6 klasa i za godzinę orki 4x45 cm brałem 150 zl i orałem 1 ha i nikt więcej nie zapłaci,tak samo za talerzowanie talerzówka 3,15 m,sianie agregatem 2.5 m ta sama cena,robiłem to ciągnikiem 105 km ,spalal ok 9-10 l na godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    73
Dnia 17.11.2017 o 19:36, AlaCapone napisał:

Nikt normalnie myślący nie będzie się taplał się w błocie za free i ryzykował wyciąganie co krok. Ciągnikami też mają problemy z nadążeniem za sieczkarnią.

Dokładnie, zwolnice dostają po trybach paliwa ubywa a pola nie ubywa....Niektórzy biorą 400 zł od ha w QQ. Mnie to dziwi w kukurydzy koszenie wolniej ubywa ,kombajn z cięciem wiecej spali (przynajmniej u mnie). Tym bardziej że u nas działki po pół ha.  
W orce 250 zł trzeba wziąść.

Edytowano przez Paramonov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Od znajomego za orkę wziąłem tylko 280 zł/ha, ale brałem od niego słomę za free.

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
Dnia 27.11.2017 o 17:10, Yogurt napisał:

Kolego jak dziś pamiętam... dzieciak byłem, jechakem rowerem po paliwo do poojcowej WSKi z10 złotymi w kieszenie i bańką 5l. Starczyło do pełna i jeszcze wzostawło na slodka bułkę. a dziś.... dziś to już przyszłość. czasy eie zmieniły, maszyny się zmieniły. tzn. maszyny mamy coraz lepsze, a czasu coraz mniej.

A wracając do tematu, nie napisałem jeszcze o transporcie... :P

Ciagnik 200km + przyczepa 26t. 170/h pracy + 50 postojowa.

to ile masz lat  ?120 ?  bo ja nie pamiętam benzyny po 2 zł a żyję już trochę na tym świecie :D

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

widocznie mało masz lat sam pomietam jak zwykła była po 1,8,- a za mieszankę do jawki płaciłem po 2,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

Do komara płaciłem po 7 zeta za żółtą,a jak na lewo do wfm niebieską, to po 10 [kartki]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14
Jak cenić transport ciężkiego sprzętu (Spych, koparka) lawetą ciągnikiem zetor 8111, laweta właściciela sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jaki kilometraż? Jaka waga zestawu? Tylko transport, czy także przestój?

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14
Dwie trasy jedna na pusto 12km I z ładunkiem 12km, druga na pusto 20km i z ładunkiem 20km. Waga zestawu ok 16t bez przestojow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj