dudas83

Ceny usług Rolnych 2017

Polecane posty

kuba9449    36

W poprzednim temacie wszyscy pisali, żeby za orkę brać minimum 300 za godzinę :) ja osobiście liczę 200/h brutto i w zależności od terenu w tym czasie zrobię od 0,5 do 1ha zestawem kverneland 3*50 i JD 100KM. Licząc za hektar można się przejechać bo znam przypadki gdzie ciągnik 200KM miał co robić z pługiem 4*50.

Za ładowarkę u nas można wziąć maksymalnie 100/h niestety, bo konkurencja duża. Po 140 to biorą koparki 30 tonowe.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Każdy z nas może żądać dowolną kwotę za wykonaną usługę. Inna sprawa, czy na takową zgodzi się zlecający usługę, ale zawsze można negocjować ceny. Osobiście wykonując daną usługę, chcę na niej zarobić. Jeśli komuś nie odpowiada nie zatrzymuję. :D

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

To jest najważniejsze :D po co robić jak ma sie na tym nie zarobić :) co innego przy pomocy sąsiedzkiej gdzie jeden drugiemu pomoże to juz można liczyć po kosztach :) przynajmniej ja tak praktykuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tylko to nie jest usługa tylko pomoc sąsiedzka. :D

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

1. Orka 25 cm, gleba sredia. MTZ 82+ 3x40 Awemak- zagon. Cena 150 zł/ godz będzie uczciwie?

2. Czy u Was przewoźnicy wożąc QQ mokra Tirem na skup żądają opłaty za stanie w kolejce? U mnie jeden woła 800zł/za transport 27 ton, 2x60km. Chyba trochę sporo zwłaszcza że z kilometra liczą 3 zł.

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Trzeba się liczyć, że każdy chce dniówkę zarobić. Mi kiedyś za 100 metrów skasował 300zł. drogę powrotną przejechał na wstecznym.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Kierowca ktory wozi mi ziemniaki bierze 3zl/km ale nie stoi w kolejce a z tego co mowia to z qq stoja nawet po 18godzin


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
8 godzin temu, adamson330 napisał:

1. Orka 25 cm, gleba sredia. MTZ 82+ 3x40 Awemak- zagon. Cena 150 zł/ godz będzie uczciwie?

 

cena wg mnie ok-sam biorę podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

O tym tez słyszałem ze biorą za stanie w kolejce. Tylko z tego co widzę często wykorzystują ten czas i robią pauzę....

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015
21 godzin temu, adamson330 napisał:

1. Orka 25 cm, gleba sredia. MTZ 82+ 3x40 Awemak- zagon. Cena 150 zł/ godz będzie uczciwie?

2. Czy u Was przewoźnicy wożąc QQ mokra Tirem na skup żądają opłaty za stanie w kolejce? U mnie jeden woła 800zł/za transport 27 ton, 2x60km. Chyba trochę sporo zwłaszcza że z kilometra liczą 3 zł.

A ile godzin to orze jeden hektar na średnio zwięzłej glebie o regularnych kształtach?

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Dobra dobra a jak jadą na port ze zbożem i kierowcy stoją kilka dni to jest dobrze  tylko jak  rolnik potrzebuje przewozu to walą ceny z kosmosu bo wiedzą ,że jak  bedzie musiał to i tak wezmie  np ja potrzebuje wywozu buraczka bo w  przyczepie się pogieła rama i  nie ma czy  wozić to jeden za 3km  chce 350zł a drugi powiedział że za tyle to nawet z domu nie wyjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ja liczę 170 zł mth ciagnika 125km i przyczepy 25m3 skorupowej tonazowo po 20t mogę wozić 

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

A propos orki

Jesli fajny kawałek to coś ok. 1,5 godz

@ soltys48

Wilk syty i owca cała powinna być :D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A propos osiowego w kolejce z QQ

Wszyscy piszecie  ze jest, ale jakie to są stawki? 20, 50 zł/godz?

Ten sam przewoźnik za kurs 2*45 km ze zbożem brał 500 zł. Jam mam do skupu 25 km ale on musi dojechać 20 km. Jednego dnia podstawia auto po południu , ładujemy bez niego, rano jedziemy z nim na skup i o 9 możne 10 już po wszystkim.

Teraz za kurs z QQ 2*60 km krzyknoł 800zł.

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Kupcie zestaw to zaczniecie liczyc, ja wydaje rocznie 10tys na uslugi transportowe i kupno zestawu mi sie nie kalkuluje


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tak to jest, jak się nie siedziało za kółkiem i nie chce zrozumieć wydatków z tym związanych. Nie stać, nie najmujesz - proste.

  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja za transport 2 x 30 ton po 15km w jedna strone placilem 150zl czyli za 60km zrobionych. Ladowal tyle bo bocznymi drogami jezdzil takze bez obaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

3zł/km to powszechna stawka, do tego bez faktury.... Znajomy co ma dużą firmę transportową twierdzi że to właśnie bogatsi rolnicy popsuli stawki, mieli trochę grosza i kupowali 2-3 stare ciężarówki, za kółko wsadzali braci, szwagrów i szukali roboty, spedytorzy dawali im grosze bo wiedzieli że nie mają roboty, a potem do starych przewoźników wyskoczyli z tą ceną bo po co przepłacać skoro za 3 zł jeżdżą . I to by się zgadzało, u nas w okolicy gdzie większa gospodara to po 2-3 tiry mają. Busy już poniżej złotówki jeżdżą... To jest Polska, otworzysz w małym mieście np aptekę, ludzie zobaczą że masz zysk to zaraz powstanie 5 aptek i każda ledwie na siebie zarabia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jesteśmy na forum rolniczym więc wypowiem się jako rolnik. Gdy kiedyś przyjechał przewoźnik co jeździ dla cedrobu po kukurydzę mokrą to się pytamy ile płaci ci cedrob za kursa do mnie. On mówi 30 zł/t. To ja mu na to: ok, więc będę miał dla ciebie robotę, przewieziesz mi 100 ton zboża do sąsiada cedrobu.

On do mnie : ok, nie ma sprawy, ale płacisz po 40 zł/t jedziemy.

Takie sprawy najlepiej sobie załatwiać przed sezonem, spisać jakąś umowę na umówioną stawkę i przypuszczalny okres. Bo w sezonie, jest spijanie śmietanki. Teraz jest sezon kukurydzy to wszystkie patelnie pełną parą, a jak jest okazja jeszcze na boku wyrwać to się z ceną nie krępują nic a nic bo wiedzą że i tak rolnik zapłaci. Skoro musi przewieźć a wszystkie  patenie są zajęte to nie ma wyjścia i tak zapłaci.

 

Spotkaliście z czymś takim że jak mokro w polu i trzeba kosić na bliźniakach to większa stawka za koszenie kukurydzy? Bo paliwa idzie dużo więcej, to ciągłe kombinowanie, cofanie i rycie swoje odgrywa w spalaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jak dla mnie to normalne że stawka w górę jak mokro na polu i nie dość że przez rycie się,  więcej na hektar spali to i hektarów mniej w sezonie wytniesz a i maszyna dostaje po tyłku bardziej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
Dnia 15.11.2017 o 22:25, damianzbr napisał:

 

 

Spotkaliście z czymś takim że jak mokro w polu i trzeba kosić na bliźniakach to większa stawka za koszenie kukurydzy? Bo paliwa idzie dużo więcej, to ciągłe kombinowanie, cofanie i rycie swoje odgrywa w spalaniu.

Znajomy za koszenie qq w bardzo ciężkich warunkach podniósł się na 600,-/ha-wsześniej brał 400,-/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nikt normalnie myślący nie będzie się taplał się w błocie za free i ryzykował wyciąganie co krok. Ciągnikami też mają problemy z nadążeniem za sieczkarnią.

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj