matingus

Cena cieląt 2017

Polecane posty

przemek28_28    2095

Nieraz zdarzają sie naprawdę duże cielęta i krowa wcale nie musi byc jakaś wielka. U kuzyna kiedys sie wycielila jałówka i cielak miał dokładnie po zważeniu 68 kg wiec według mnie duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czemu ja takich cielaków nie znajduje

Myślę, że z czasem znajdziesz, chyba że Ci zależy to na paszporcie takie będą. Teraz wszystko jest możliwe. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

wczoraj kupione  1,5  tygodniowe 10 byczkow HF plus 3 jalowki LM srednia cena 795 zl co prawda koszt cielakow w granicach 600-650 zl ale doliczajac koszt paliwa , cene autostrady i prowizja kupujacego z podlasia( bo ja z wielkopolski i unas handlarze  kosmiczne ceny za cielaki chca) to tyle wyszlo. 13 sztuk od 11 rolnikow prosto z obo

Kupowłeś w okolicach Zambrowa.

Edytowano przez hassi37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Jakaś masakra, mam byczka HF, ma trochę ponad tydzień. Nie ma chętnego nawet za 600zł - 580zł. Cholerne dopłaty, w kwietniu ludzie płacą jak opętani, a potem zastój :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

10 maja poszedł by za 850 z pocałowaniem tyłka nawet. Powinni to jakoś inaczej wykombinować, np podawać na wniosku od kiedy masz zwierzę i jeśli ponad miesiąc to zgłaszasz. Idzie to jakoś stworzyć, a tak jak jest teraz to tylko handlarze się chapią, ci od cielaków w maju a skupujący do ubojni teraz, a rolnik z dopłaty nic nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w kwietniu to wszyscy brali nawet i handlarze dobrze płacili. Za dobrego i 800 zł dawał,  przyszedł lipiec i nagle mówi, że max 500 zł. Co te dopłaty robią z ludźmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

No właśnie co te dopłaty robią z ludźmi... zachłanność ludzka nie zna granic a jak się kończy dobry czas to płacz. przed dopłatami brało się hfy jak leci do max 500zł, przyszły dopłaty to ludziska pogłupieli i krzyczeli 800 bo dopłatę na niego pan weźmiesz. Sprzedający też na tym pociągneli więc co tu płakać? Na szczęście wszystko biorę od znajomych co im dopłaty do głowy nie uderzyły, cena stała czy to grudzień czy maj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Bo nie kupisz w stalej cenie cielaka z obory? W kwietniu - maju nie szlo kuoic cielaka starszego niz 3-4 dni a ceny takie na podlasiu ze nie oplacalo mi się jechać kupować dla siebie a teraz telefony czy po 500 za dwutygodniowe nie chce przyjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

dawno pisałem ,ze teraz jest czas dla nas hodowców opasówki.............wcześniej parodia trza by było dokładać do interesu a tak teraz cóś zostanie może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

No zostanie kupa obornika

 

no jasne, hehehe wprowadzaja OSN to ta kupa obornika bedzie musiala lezec na plycie , ale co tam kokosy na bykach zarabiamy ze te pare groszy na jej budowe przeciez rolnicy nie placacy podatkow podobno na pewno znajdom :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

K...a ludzie przestańcie hodować. Ja pier...... ciagle tylko narzekanie to po jakiego ch... prowadzicie gospodarstwa? Dać w dzierżawę brać po 1,5-2 tys za ha i śmiać sie, ewentualnie iść do jakieś tam roboty i tak jak wszyscy myślą odbierac z 2,5 za przyjście 4 za prace. Polska to kraj narzekaczy ciagle złe i dokładanie, tylko jak ktoś utrzymuje sie tylko z gospodarstwa to z czego dokłada??? Większość to jak mój wuja dokłada a robi tylko w gospodarstwie a jak chciałem wydzierżawić to nagle sie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

To nie trzymaj ani jednego, sprzedaj gospodarstwo i nie bedziesz miał problemow. Nie mowię ze są mega opłacalne ale tak naprawdę całe rolnictwo na to cierpi a od narzekania nie przybędzie nic. Ja sieje jeszcze kwiaty i jak zaczynałem to miałem kilogram ponad 20 zł czyli z hektara na czysto zostawało jakieś 12-13 tysięcy ale przez całe zawirowania z Rosja cena spadła na 12 i z hektara zostaje około 5-6 i mam wybór siać albo nie siać wogole i narzekać ze cena spadła.

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Jak kwiatki sa tak oplacalne to masz z czego dolozyc do rolnictwa. Bo jaka inna roslina ci da 6 tys zl na "czysto" z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Jak kwiatki sa tak oplacalne to masz z czego dolozyc do rolnictwa. Bo jaka inna roslina ci da 6 tys zl na "czysto" z ha

 

 Popieram cie ronikw w calej rozciaglosci jak ktos zarabia z ha na czysto 6 tys to moze balowac i miec w nosie cenny bykow, u nas gleby slabe ze na niektorych kawalkach w czerwcu zyto wypala  i masz puste"gniazda" i jedynym wyjsciem jest skosic te kawalki w maju i dac bykom jako  kiszonke  inaczej w porywach w suchych latach zbierzesz z "urodzajnych" gleb klasy VIz srednio 3 tony z hektara cenych nasion zyta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Kwiaty to nie jest taki miód jak sie wydaje. Zapierd.... 3 razy z dziabka bo nie ma na to oprysku. Ja aktualnie sieje tylko 60 arów bo na więcej nie ma zbytu, zaczynałem od 2ha, w zeszłym roku nie miałem nic bo wszystko zaatakowała choroba, a i kasa z zasiewu 2015 dostałem w marcu 2017. I cen byków nie mam w nosie bo mam ich około 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

No to nie mow ze takie kokosy z gospodarstwa, wez tak jak z pol miliona kredytu postaw obore na 120 bykow i przy tej cenie cos odloz, ci sie moga madrowac co poszli na gotowe, dziadek im wszystko postawil i jeszcze maja z dwoch emerytow w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj