matingus

Cena cieląt 2017

Polecane posty

gregory81    157

babka ogolnie chciala po 1550 ale z racji ze sa mlode wytargowane na 1350. na 100% są po LM bo pokoazywała kwit po inseminacji. wg mnie to beda ekstra cielaki tylko ze w cholere trzeba w nie zainwestowac bo i mleko na start dobre trzeba kupic i zaszczepic, dlatego mam dylemat bo wychodza dosyc drogo.

 

A nie myślałeś żeby kupować żarłaki ??? Ja ostatnio zakupiłem z paszportów wynika że mają 4 miesiące fakt że są czarno białe ale w miarę układne. Dałem za nie po 1300 za sztukę ale już się nie bawię w jakieś mlekopany itp. Nie ukrywam że trzeba się trochę naszukać i najeździć ale coś za coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

A nie myślałeś żeby kupować żarłaki ??? Ja ostatnio zakupiłem z paszportów wynika że mają 4 miesiące fakt że są czarno białe ale w miarę układne. Dałem za nie po 1300 za sztukę ale już się nie bawię w jakieś mlekopany itp. Nie ukrywam że trzeba się trochę naszukać i najeździć ale coś za coś :)

pewnie że myślałem, nawet zjezdzilem troche kilometrow ale w naszym powiecie kaliskim czy pobliskim sieradzkim nie ma zbyt duzo tego towaru a jak sa to jakies "parchy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

pewnie że myślałem, nawet zjezdzilem troche kilometrow ale w naszym powiecie kaliskim czy pobliskim sieradzkim nie ma zbyt duzo tego towaru a jak sa to jakies "parchy".

 

To kolega z Wielkopolski :) no do nas do sierpeckiego przyjeżdżają  z wielkopolski wykupują nawet takie kilu dniowe po 500-700 zł tylko nie wiem czy to handlarze czy rolnicy każdy twierdzi że dla siebie. Tylko u nas to można kupić tak jak wspomniałem raczej czarno-białe coś się trafi lepszego to HF z jakiś mięsnym (tereny typowo mleczne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nowy rok, nowe ceny? 16 zł za mieszańce to niezła cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

To kolega z Wielkopolski :) no do nas do sierpeckiego przyjeżdżają  z wielkopolski wykupują nawet takie kilu dniowe po 500-700 zł tylko nie wiem czy to handlarze czy rolnicy każdy twierdzi że dla siebie. Tylko u nas to można kupić tak jak wspomniałem raczej czarno-białe coś się trafi lepszego to HF z jakiś mięsnym (tereny typowo mleczne)

no z wielkopolskie :) u nas tez same typowe HF a w tym okresie nie chce kupowac cielakow wozonych przez handlarzy ktore w zimnie jada do mnie 300 km tylko cos blizej no i akurat trafiły się ładne no ale jednak wydają mi się drogie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Nowy rok, nowe ceny? 16 zł za mieszańce to niezła cena.

 

Wystawiłem na olx to w ciągu 2 godz były sprzedane.

Miałem też byczka MO to 5 min po wystawieniu ogłoszenia od razu tel i prosze już zdjąc ogłoszenie :) Też po 16zł

U nas w okolicy po tyle chodzą ostatnio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za MO czy SM to spokojnie wystawiałem po 17 zł do uzgodnienia, ale mieszańce to po 14 zł. Na razie nie mam co sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

MO mam pierwszy raz to jeszcze się w cenach dobrze nie orientuję, ale i tak jest dobrze. Do tej pory handlarzom sprzedawałem a ci to najlepiej za darmo by chcieli :wacko: Więcej żadnego na podwórko nie wpuszczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

no z wielkopolskie :) u nas tez same typowe HF a w tym okresie nie chce kupowac cielakow wozonych przez handlarzy ktore w zimnie jada do mnie 300 km tylko cos blizej no i akurat trafiły się ładne no ale jednak wydają mi się drogie. 

 

Masz rację. Ja osobiście też staram się omijać pośredników. Staram się kupować od rolników poco Komuś dawać zarobić :) Dzisiaj znalazłem w moich stronach ponoć żarłaki 7 szt ale sobie daruję je z racji pogody. Tak jak się chodzi po oborach rolnicy różnie mają zdarza się że przy -10 u rolnika w oborze jest +15 według mnie tak jak u nas jest teraz 12 na - przewiezienie ich przez 1,5 godziny to za zimno. Później zamiast przyrastać to będę się woził z biegunkami i kaszlem. A Te HF-y to pewnie od nas :)

Edytowano przez gregory81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Za średniego wychodzi 15.50 zł także nie jest źle :)

PS : Wiecie może jaka jest cena odsadków mięsnych ?

 

15,5,- za mieszańca to też tak mało nie jest i jeszcze pewnie bez faktury......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

nie wiem jak SM rosną ale widziałem inne włochy to po 2 latach max 550-600kg

No bez faktury

 

dolicz do tych 15,5 7% i wychodzi prawie 16,6 za tyle to mam dobrze odpojonego MO/SM co dawał przyrosty w pierwszych 90 dniach od zakupu na poziomie 1kg/doba,także żadna rewelacja rzekłbym,że dość drogo ale tyle się ceni ile jest w stanie dać kupujący-życzę powodzenia w sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

też chodzą mi po głowie te włoskie sm , w jakich kilach przywożą takie cielaki ?

 

wszystko zależy od dostawcy.....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magma1    0

Ile cenić za jałóweczki jedna czarno biała ponad 4 miesięczna po byku Hf i krowie Rw druga czerwono biała z biała głową po krowie simental i byku hf  ale wyglada jak czysty simental? niestety nie wiem ile ważą bo nie posiadam wagi. Z góry dziekuje za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj