matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janczar810    302

Watpie aby zakazali uboju ,zbyt duze pieniadze wchodza w gre i za sporo maja do stracenia ci pOSŁY. 

Tylko sam sie dziwie jak tak glupi pomysl przyszedl im do glowy- przychodzi tylko jedno wytlumaczenie ktos cos kupił/sprzedal cos staniala/zdrozalo  i ktos zarobil/stracil miliony!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Duże pieniądze to oni teraz z vatu i paliw  walą a z uboju to dla nich pryszcz, dlatego poświęcą polską wieś w imię obrony biednych zwierzątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

Ja mam nadzieje ze to tylko gadanie o tym uboju i zwierzetach futrrkowych... Skoro raz zakaz uboju zostal uznany za niekonstytucyjny to chyba tym razem nie bedzie inaczej. Jednak gdy o tym glosno moga przegłosować cos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Ma każdy bydla w uj 2 auta dziennie spokojnie zbierają gdzie normalnie żeby jedno zebrać muszą nagonic 2x tyle drogi. zostało im miejsca na 2 więc jutro mają być. Jak dobry mieszaniec do 750 kg max 8.5 brutto, ogólnie byczki piękne nie brzuchate i dupki napakowane heh jeden chyba bardziej hf bo kościsty  w plecach ładny, ale za to dupka jakby prześcieradło na kiju powiesił zobaczymy...

jednego z rana postaram się zważyć, puszczać od razu pierwszego czy później ? Dwa zostawię na po świętach najwyżej Sylwester będzie o suchym pysku jak zjadą


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
8 godzin temu, grzesiek88 napisał:

Duże pieniądze to oni teraz z vatu i paliw  walą a z uboju to dla nich pryszcz, dlatego poświęcą polską wieś w imię obrony biednych zwierzątek

Chodzi mi o GPW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cena dziś krowa Max 5.6 netto byk mięsny 7.4 netto( ale czysta rasa) ceny w Urbanek i DabPol

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Mieszance 8 szt 691-785 brutto 7.7-8.5zł brutto 6% potrącenia. Szału nie ma, ale przynajmniej waga 100%. 

Tak jak ktoś mówił z oka można się przejechać, jeden średniak krótki ale mega szeroki oceniał na 700-720 a dał 785 dwa razy z wagi zganiali bo nie wierzyl. Spisane w oborze każdy ocena i cena, a na wadze który dał lepiej to poprawił nie mam zarzutów Agromir. Resztę mówił żeby dawać,  a jak nie to może w marcu coś ruszy 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
19 godzin temu, pedro2 napisał:

Ma każdy bydla w uj 2 auta dziennie spokojnie zbierają gdzie normalnie żeby jedno zebrać muszą nagonic 2x tyle drogi. zostało im miejsca na 2 więc jutro mają być. Jak dobry mieszaniec do 750 kg max 8.5 brutto, ogólnie byczki piękne nie brzuchate i dupki napakowane heh jeden chyba bardziej hf bo kościsty  w plecach ładny, ale za to dupka jakby prześcieradło na kiju powiesił zobaczymy...

jednego z rana postaram się zważyć, puszczać od razu pierwszego czy później ? Dwa zostawię na po świętach najwyżej Sylwester będzie o suchym pysku jak zjadą

Te które mam zważone zawsze idą później nigdy pierwsze , czasem drugi, czasem ostatni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2111    20

Poszła jałówka MM 613 kg po 7,50zł wszystko brutto Łódzkie. Miał pełne auto, ludzie sprzedają na potęgę przed świętami z tego co mówił. I tak jak ktoś już pisał ceny zazwyczaj podskakują pomiędzy nowym rokiem a trzema królami, brakuje wtedy bydła bo ludzie nie chcą obór wietrzyć i z tego co kierowca mówił średni 20 gr dokładają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

w czwartek poszły 2 szt. MM 810 i 850 kg po 8,1  - waga i cena brutto  2 tygodnie temu byłoby 40-50 gr więcej , u nas bydła nie ma zbyt dużo ale i tak ceny poleciały

pow. lubelski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124
Dnia 15.12.2017 o 09:40, radekz200 napisał:

w dabpol byki wczoraj 8,6 brutto przez dzien by tyle polecialy

a oni mają dobrą wagę? ważyłeś przed oddaniem na swojej?

Wczoraj poszło 7 szt mieszańców łączna waga 5380 kg , po 8,6 brutto, dwie jałówki mm po 600 kg po 7 zł.

Ja jak oddaje to ważymy albo na mojej albo całkowitą samochodu u sąsiada. Bo już tyle znam tych przypadków z wagą, że głowa boli. Ale wiadomo potem skąd się biorą te super ceny czasami.

Edytowano przez olkosio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie co był to rano miał pełen samochód i mówi że na dziś ma 3 transporty a to lokalny odbiorca nie firma nie wiadomo jaka więc wszyscy sprzedaja na to wychodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13
5 godzin temu, nikolas29 napisał:

kto ci tyle dał za jalowke??????????? kamil2111

A co za dużo ? ja wczoraj sprzedałem jałówkę 639 kg po 7,70 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
2 godziny temu, kamil2111 napisał:

nikolas29 - Kierowca z Tychowa, Jałówka okrągła, niska na nogach. 

fiołek czy romek który kierowca? a byka jak placa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    113

szukal bydla w tamtym roku w mojej okolicy jezdzil z naganiaczem ,ja nie sprzedałem bo cena mi nie odpowiadala,ale jak bral od znajomego to placil mu z vatem na miejscu,kreca się w mojej okolicy bo widze ich auto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj