matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Gość ozzborn   
Gość ozzborn

nie masz miejsca ? czy cos innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706

mieszkam w środku wsi dookoła sami przyjemni sąsiedzi, niby drugie gospodarstwo mam przez drogę i ta działka patrzy już tylko na las  ale tam mam plany dom stawiać ...i co robić płytę 500m od obory??

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

a co w przypadku tych co trzymaja bydło miesne całym rokiem na pastwiskach ? też płyta musi byc ? O.o

 

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie siejcie paniki . Póki co , to nie wiadomo co "elitom" do łba wpadnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725
24 minuty temu, soltys48 napisał:

Wrócę na etat i tyle, ja po prostu nie mam warunków na postawienie płyty obornikowej

A teraz gdzie niby trzymasz obornik? 

Pozatym nigdzie nie jest nakazane że musi to być beton itd. Wystarczy by nie bylo przesiakania do gleby. Może być np. warstwa nieprzepuszczalna typu glina, folia, przysypana piaskiem by nie uszkodzić jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706

teraz od tych co są na płytkiej ściółce łyżką łąduje na przyczepą i na pryzmę  na pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@zetorki12 dobrze mówi. Jeszcze nic nie zostało zatwierdzone a panika jakby już było przyklepane. Z glifosatem tak samo. Na af nawet pojawił się temat czy robić zapas bo nie można się obejść bez glifosatu siejąc tym panikę a tu wiadomość że można przez kolejne 5 lat stosować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9911

No dobra folia ale co z gnojowka ? Przecież wkolo tej folii będzie jedno bloto wiec szanbo konieczne i tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tym rzecz . To samo ze zbiornikami na paliwo . Nie ma co tak na zapas się martwić , bo najczęściej to albo na zapowiedziach się kończy , albo jakoś da się obejść durne przepisy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Pojemność plyty i szamba jest uzalezniona od wieku, rodzaju, liczby zwierząt. Najgorsza jest ewidencja i rozdysponowanie czystego azotu na hektary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

a co powiesz jak w moich stronach sa wielkie tuczarnie swin (tucz kontraktowy) i czesto jest tak ze kilka tys swin a hektarów 10-30 i co z tą gnojowicą zrobic przy takich wymogach ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

a jak sasiad specjalnie nie podpisze bo mu smierdzi przez te chlewnie ? :D

JanuszTracz

ty sie najpierw polskich znaków naucz :D

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Umowa i tak dla picu tylko.za tych nowoczesnych niech lepiej dopilnuja.jak wy***ie obornik na pryzmę na polu to jakby lawa z wulkanu się rozlała. A ja tam to pier**le. Nic nie będę dolewał.przyjedzie  kontrola to zlikwiduje i przy okazji napierdole weterynarza i wsadze go  w gnój ryjem

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
23 godziny temu, ahten napisał:

Zapraszam do zapoznania sie:

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/rsw-zakaz-uboju-rytualnego-spowoduje-silny-spadek-cen-zywca,75151.html

 

Pis znowu chce wprowadzic i przeglosować ustawę o ZAKAZIE UBOJU Rytualnego, trzeba bedzie znowu pozegnac sie z rynkami zagranicznymi, tak jak to było kilka lat temu, gdzie po przegłosowaniu, głownie przez posłów PIS, zakazu uboju rytualnego, ceny bydła spadły o okolo 20%.

 

 

Nie wiem  poco  piszesz  takie Bzdury  wtedy  Było  głosowaniem za  Przywrócenie uboju  rytualnego  a nie  za wprowadzeniem Zakazu. Platforma  i  PSL  Mieli większość  i  Mogli  go wtedy  przywrócić  ale tego nie zrobili.

11 godzin temu, Bugii napisał:

No to z tych kilku miesięcy dobrej ceny zakażą uboju, ceny spadną o 1-2zł na kilogramie i jeszcze do tego cały kraj włączają na OSN i trzeba będzie spełniać  http://www.aplikon.com/obszary-szczegolnego-narazenia-(osn)/  Następne obciążenia dla hodowców 

 

Nikt  uboju nie zakaże  to tylko taki  chwyt   PR.  Oto  żeby  włączyć  cały Kraj w OSN  apeluje  Szanowna UE.  Na pewno     ,, Słońce  Peru,, Nie  pozwoli skrzywdzić  swojego Kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U mnie zrobili 10 lat temu płyte na obornik a teraz okazało się,że jest za mała chociaż podobna ilość szt jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
Przed chwilą, leszek1000 napisał:

U mnie zrobili 10 lat temu płyte na obornik a teraz okazało się,że jest za mała chociaż podobna ilość szt jest.

okazuje sie że nie jest teraz potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, ozzborn napisał:

a co w przypadku tych co trzymaja bydło miesne całym rokiem na pastwiskach ? też płyta musi byc ? O.o

 

Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Tak samo  jak ci  co trzymają  na głębokiej ściółce  płyta  nie  potrzebna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj