matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

mesi    20

Kiedys sąsiad miał do nich oddawac byki , ale ktos mu odradzil ze niby słabo wypłacalni jak jest teraz nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widać takiego jego hf ze mają wybojowosc blisko 60% ciekawe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

A czy food service w rawie maja już uboinie bydła , jak pierwszy raz brali odemnie swinie , to cos kierowca mowil , że maja stawiac ja bydła nie mam ale ślyszałem od kierowcy i tak z ciekawosci pytam 

Edytowano przez mesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

W tamtym roku chyba w grudniu to bylo , mowil że maja nie długo zaczynac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
4 godziny temu, zkordalski napisał:

Widać takiego jego hf ze mają wybojowosc blisko 60% ciekawe 

Sam się zdziwiłem zawsze sprzedawałem ża żywą, ale znajomy mi doradził że jak są z luzu to poubojowo lepiej wyjdą  i miał racje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17
5 godzin temu, Bugii napisał:

Sam się zdziwiłem zawsze sprzedawałem ża żywą, ale znajomy mi doradził że jak są z luzu to poubojowo lepiej wyjdą  i miał racje. 

te byki z HFami to miały wspólny tylko kolor , nie widziałem jeszcze HFa z wybojem 59% . szczególnie byki małe , obstawiał bym byki NCB i to nie odchodne bez kałdunów , ale mogę się mylić . prawdą jest że z luza lepiej się wybijają ale wybój na poziomie sześciu dych ,, ho ho ho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

http://www.agrofoto.pl/finanse/polska-bedzie-krajem-szczesliwych-zwierzat,74780.html

Już pewnie lobby niemieckie działa. Znowu ubojnie niemieckie zarobią, nam ceny obetną, a bydło będzie musiało się dodatkowo męczyć podczas podróży do Niemiec. Gdzie tu logika!!! Tak było podczas ostatniego zakazu. Kiedy oni zaczną dbać o nasze prawa!

Edytowano przez Sup321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

7.90+ vat oferuje mi Zbyszko z Bedonia za MM to dobra cena?. U nich długo czeka się na kase bo nawet miesiąc ale wypłacają. Kolega sobie ich chwali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

To zależy jakiej budowy są te twoje byki . Nikt z nas ich nie widział więc skąd mamy wiedzieć.W każdym  województwie są inne ceny. Z mojego punktu widzenia wygląda ta cena dobrze, ale jeśli są bardzo dobrej budowy(mieszanki z bb) to może uda ci się wyrwać więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja niedawno mialem propozycję dość podejrzana bo na żywą gościu dawał 9 brutto a na wbc 14,60 netto za R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie wiem bo mu nie sprzedałem :ph34r: te 14,60,to i tak jakies podejrzane mi się wydało,i jeszcze gadał ze tylko po 50 zł na szt zarobi ale chciałby miec taki towar.pier**li jakbym był 90-cio letnią staruszką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

wczoraj sprzedane dwie nieduże jałówki MM, jedna miała 640kg - 7,80zł , druga 570 - 7,40zł  waga i cena brutto

Kupujący mówił, że jałówki i krowy lekko w dół poszły jakieś  10gr ale byki trzymają cene

na tablicy skupu widnieje cena 7,50 -9,50 za byki więc myśle, że @bobienko te 9zł co CI oferował  to realne


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Sprzedana jałówka MM 600kg ,7.50 brutto odbiorca Brzegowy ,byki kolega sprzedał 860kg ,750 kg 8.70brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390

Dzisiaj pomagałem bratu-Sprzedał 4 byki łączna waga 3700kg-8,80 brutto.Skita 6% odbierał  Wójtowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
23 godziny temu, DanRol95 napisał:

7.90+ vat oferuje mi Zbyszko z Bedonia za MM to dobra cena?. U nich długo czeka się na kase bo nawet miesiąc ale wypłacają. Kolega sobie ich chwali 

to ja nie wiem jak oni chcą mieć bydło do uboju rytualnego..jak nawet kasy nie daja w terminie...?? to ta ubojnia zginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile teraz za hf w wadze 600kg ? Max cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bardzo dobrze Ci powiedział mi teraz mówią 7.3 z watem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2017 o 14:51, nikolas29 napisał:

to ja nie wiem jak oni chcą mieć bydło do uboju rytualnego..jak nawet kasy nie daja w terminie...?? to ta ubojnia zginie

Do mnie wydzwaniali żeby   szykowac bydło ale kasa po 14 lub 21 dniach. Gra nie warta świeczki Jak ja rolnikowi płace w dwuch dniach od zakupu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41
Dnia 14.11.2017 o 15:22, mesi napisał:

W tamtym roku chyba w grudniu to bylo , mowil że maja nie długo zaczynac 

zdarza sie że i dwa miesiące się czeka za kasą , zakład potężny a takie traktowanie dostawców ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj