matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

macin87    71

Uwierz mi niektórym wiecznie mało ty byś leżał a inny by twoje obabił byle by mieć więcej od ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

W moich stronach cena na cielaki taka sama była jak kupowałem w lutym i  w lipcu (wysoka ), a jaka jest różnica czy ciele kupione w marcu czy w sierpniu skoro i tak 2 razy do sztuki jest dopłata . W innych województwach gdzie jest dużo HF teraz cielaki ogłaszają dużo taniej .Szwagier sprzedał dwa byki 8.30 brutto ,660kg,740kg

 

azor doplata jest na poziomie 291 zl x 2 to wychodzi 582 zl na cielaku przez 2 lata. a cielaki w maju u mnie HF majace nawet nie 50 kg chodzily po1200 zl a teraz za 600 zl kupisz wiec cala doplate handlarz wezmie a ty potem sprzedasz po 6,4 ( bo w maju tyle  unie HF chodzily) wiec wychodzisz na zero a nawet dokladasz. Dlatego ja wole miec obore pustom w maju i kupic cielaka w lipcu bo wtedy kompletnie inna rozmowa w sprawie cielakow no i byki za 2 lata ida na sprzedasz w innym terminie ( patrz w innych cenach).

 

po za tym mam   od tego roku zasade ktora sie sprawdza place za kg cielaka ( takiego 50-60 kg) 2x ceny kg doroslego byka. Jak byka HF sprzedalem za 6,4 to cielaka HF nie dam wiecej niz 13 zl za kg czyli za 50 kg max 800 zl a jak ktos  chce wiecej to niech sie buja i sam sobie chowa ja wole miec obore pusta. gdyby wszyscy tak robili to by sie rynek ustabilizowal ale czesc rolnikow to frajerzy  pierwszej wody ktorzy psuja handel innym , bo na rynku w mniejscoosci Zagorow w maju sam widzialem jak 2 rolnikow sobie wydzieralo obsranego( ogon oblinialy od sraczki) HF za 1200 zl  bo musi miec komplet na doplaty,a handlarza sie aby smial.  od tego czasu sie wkurwilem i jade z kumplem na podlasie i tam kupuje cielaki. co prawda kosztowo wychodzi mnie na to samo bo cielak tanszy ale paliwo, zaplata naganiaczowi, itd ale za to cielaki zdrowsze nie choruja szybciej rosna.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Dziś dzwonilem po paru handlarzach to najlepiej brzegowy oferuje. Od 6.8 do 7.2 netto za hfa. Ogólnie wszyscy miedzy 6.5 a 6.9 za hf w zależności od wygladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

azor doplata jest na poziomie 291 zl x 2 to wychodzi 582 zl na cielaku przez 2 lata. a cielaki w maju u mnie HF majace nawet nie 50 kg chodzily po1200 zl a teraz za 600 zl kupisz wiec cala doplate handlarz wezmie a ty potem sprzedasz po 6,4 ( bo w maju tyle  unie HF chodzily) wiec wychodzisz na zero a nawet dokladasz. Dlatego ja wole miec obore pustom w maju i kupic cielaka w lipcu bo wtedy kompletnie inna rozmowa w sprawie cielakow no i byki za 2 lata ida na sprzedasz w innym terminie ( patrz w innych cenach).

 

po za tym mam   od tego roku zasade ktora sie sprawdza place za kg cielaka ( takiego 50-60 kg) 2x ceny kg doroslego byka. Jak byka HF sprzedalem za 6,4 to cielaka HF nie dam wiecej niz 13 zl za kg czyli za 50 kg max 800 zl a jak ktos  chce wiecej to niech sie buja i sam sobie chowa ja wole miec obore pusta. gdyby wszyscy tak robili to by sie rynek ustabilizowal ale czesc rolnikow to frajerzy  pierwszej wody ktorzy psuja handel innym , bo na rynku w mniejscoosci Zagorow w maju sam widzialem jak 2 rolnikow sobie wydzieralo obsranego( ogon oblinialy od sraczki) HF za 1200 zl  bo musi miec komplet na doplaty,a handlarza sie aby smial.  od tego czasu sie wkurwilem i jade z kumplem na podlasie i tam kupuje cielaki. co prawda kosztowo wychodzi mnie na to samo bo cielak tanszy ale paliwo, zaplata naganiaczowi, itd ale za to cielaki zdrowsze nie choruja szybciej rosna.

 

 

Właśnie oto mi chodzi jeśli ktoś nie chce przepłacać za cielaki do 15 maja to powinien kupować po 15 maja a i tak weźmie 2 razy dopłatę . U mnie akurat cena nie spada bo cieląt jest mało ja średnio dokupuję co 2-3 miesiące.A jak u was płacą jałówki ? W moich stronach 7.50brutto .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Dziś dzwonilem po paru handlarzach to najlepiej brzegowy oferuje. Od 6.8 do 7.2 netto za hfa. Ogólnie wszyscy miedzy 6.5 a 6.9 za hf w zależności od wygladu

jak będziesz miał kilka sztuk i ładbych Brzegowy da więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

Jak kupisz cielaka w czerwcu bądź lipcu to wątpie że weźmiesz 2x dopłaty. Po pierwsze taki cielak może być z przed 15 maja więc za 24 miechy będzie już miał ponad 2 lata, a po drugie większość pewnie sprzedaje opasy w wieku 20 - 22 miesiące.

 

 

Chyba nie wiesz co piszesz. 

Po pierwsze ile jest osób które mają ziemię i pobierają dopłaty (oddane w dzierżawę na właśnie takich warunkach) to nie wiem czy wzbogacił by się taki zwykły rolnik czy dalej dla psełdorolników szła by kasa

Po drugie ceny ziemi poszły by w górę

Po trzecie dopłaty dodatkowe jak np. do bydła, czy do wybranych upraw regulują podaż/popyt na rynku, utrzymują niszowe uprawy- jak by tak było to każdy by pier... trzymać krowy (nawet ja), siał by tylko kuku albo zboża przez co na rynku byłoby jeszcze więcej niż jest teraz a cena była by dużo niższa raz że jest zadurza podaż dwa że rolnik dostawał by lekkie pieniądze w postaci JPO

Po czwarte ceny artykułów do produkcji z automatu idą w górę- i myślicie że bierzecie dużą kasę a i tak oddacie ją przedsiębiorcy

 

Więc wszystko co jest w dopłatach bezpośrednich ma na celu "jakąś tam" regulację rynku, a programy rozwojowe są skierowane do danej grupy ludzi a nie do takich psełdocwaniaków

Dla mnie powinny całą kasę z dopłat bezpośrednich przenieść na programy rozwojowe i wtedy będzie bardziej uczciwie, bo z tej kasy już nie będą korzystać rolnicy którzy tylko na papierku mają ha, jedynie problem był by z przedsiębiorcami (całą branża produkująca dla rolnictwa) ale sądzę że i oni bijąc się o klienta schodzili by z marży

 

100 % się zgadzam. Gdyby były tylko JPO w granicach 1200 do ha to każdy by tylko rotacyjną obkosił za 50 zł a reszta czysty zysk i w ch*j czasu leżysz brzuchem... a raczej idziesz na etat bo dzierżawy też by ci pozabierali bo woleli by sami wynająć i przygarnąć tysiaka na czysto. Tylko dopłata do produkcji mogłaby uzdrowić tą chorą sytuację, duża dopłata do wszystkich zwierząt wywindowałą by cenę zboża do conajmniej tys/1t, podobnie łąki. Jakoś też trzeba by rozwiążać inne kwestje np uprawy bulwiaste czy produkty z roślin olej, mąka itd. Opłacało by się robić dobrze a nie jak jeszcze wielu dziś - byleby dopłaty wziąść.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

 co do doplat to koledzy macie rozne pomysly a najlepsze sa najprostsze powino byc doplacane po okazaniu faktur za sprzedany towar( oczywiscie do jakiegos limitu) sprzedajesz byka to zanosisz agencji fakture  sprzedazy  i dostajesz np. 300 zl doplaty  i za 4 byki masz placone za kazdy hektar gruntu jaki posiadasz. to samo swinki. sprzedajesz tucznika to np. 20 zl doplaty. kto niema chodowli to produkt ktury wytwarzasz. skonczylo by sie dawanie ziemi na lewo ze ty uprawiasz a jakis miastowy bierze doplaty. chcesz doplaty to wyskakuj z kturom a jak niemasz faktury to figa z makiem.

u mnie weterynarz kupil sobie 10 ha i bierze doplaty a ze sprzentu rolniczego ma tylko grabki. i gosc jest w dodatku na krusie itd.  byla by doplata do produkcji skonczyly by sie przewaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pojebane sk***ysyny w tych ubojniach :D napisali ze wybicie 60% i R+,tu się nic kupy nie trzyma.byk się tak wybił

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angus12    0

Co sądzicie o Eco beef węgrzynowo?
Ktoś sprzedawał?
Na dzień dzisiejszy za byki 13,60zł netto O klasa i 14,00zł netto R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

poprostu wartosc netto masz z czapy albo obydwie wartosci i zaplacili ile chcieli urok wbc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Kto policzy wybicie? 570kg netto i 457 wbc

 

A jaka dla ciebie różnica jak kasę wziełeś  za 457kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj