matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

mati2411    3

Panowie tak z innej beczki, trafił mi się byczek który totalnie nie chce rosnąć... Dostaje to samo co inne sztuki ma już z 1,5 roku a jest ciut większy od takich 8-9 miesięcznych... Był odrobaczany już dawno, wzywany był weterynarz, który podawał mu jakieś dziwne specyfiki i jak nic tak nic... Zdarzyło się to komuś? Co z taką sztuką zrobiliście? Dodam że był on kupiony, więc pewnie jest z jakiegoś kazirodczego "związku", albo nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może wpierdzielił jakieś sznurki,pozbądź sie dziada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam takiego byka, ma prawie 30 miesięcy a waży może 500 kg albo i nie, nic nie pomogło, był odrobaczony, dostawał jakieś witaminy domięśniowo, witaminy i w płynie i takie sypkie i nawet wyłodki mu kupiłem i moczyłem i h.j z tego, ma tylko wielkie rogi i jęzor długi. Też go kupiłem jako kilku dniowego cielaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

jak wyglada wspolpraca z łuniewscy lub łuków?? nie oszukuja? przyjada po 1 sztuke? Ile mozna dostac za jałówke 400 kg? rasy highland?

Edytowano przez Grandzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie możesz potrzymać tak żeby miała trochę powyżej 500kg ? Wtedy cena "normalna" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

Panowie tak z innej beczki, trafił mi się byczek który totalnie nie chce rosnąć... Dostaje to samo co inne sztuki ma już z 1,5 roku a jest ciut większy od takich 8-9 miesięcznych... Był odrobaczany już dawno, wzywany był weterynarz, który podawał mu jakieś dziwne specyfiki i jak nic tak nic... Zdarzyło się to komuś? Co z taką sztuką zrobiliście? Dodam że był on kupiony, więc pewnie jest z jakiegoś kazirodczego "związku", albo nie mam pojęcia.

Sprzedaj go bo ba takich im dluzej trzymasz tym wiecej tracisz. Sam mam podobny przypadek jeden byczek z blizniakow ma moze ze 250 kg i ponad rok ale ostatnio jakos ruszyl wiec dalem mu jeszcze szanse.

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Nie możesz potrzymać tak żeby miała trochę powyżej 500kg ? Wtedy cena "normalna" .

 

highland taki duzy nie urosnie a nawet jak urosnie to bedzie miał juz ponad 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak z innej beczki, trafił mi się byczek który totalnie nie chce rosnąć... Dostaje to samo co inne sztuki ma już z 1,5 roku a jest ciut większy od takich 8-9 miesięcznych... Był odrobaczany już dawno, wzywany był weterynarz, który podawał mu jakieś dziwne specyfiki i jak nic tak nic... Zdarzyło się to komuś? Co z taką sztuką zrobiliście? Dodam że był on kupiony, więc pewnie jest z jakiegoś kazirodczego "związku", albo nie mam pojęcia.

A może ten byczek leczony był Enrofloksacyną  ? Zbyt długie stosowanie tego leku może powodować zaburzenia wzrostu .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wstaw na olx,może do ozdoby ktos kupi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arencjo    4

Ostatnio sprzedałem byka 580 kg. Słabo rósł. Chciałem sprzedać dla handlarza co bierze tylko na żywo i płaci na drugi dzień przelewem, Zaproponował mi po 6 zł. Czyli by wyszło 3150. NIe zgodziłem się i kazałem z powrotem go schować do obory, to zaproponował po 6,3 by wyszło 3300, ale i tak się nie zgodziłem. Dwa dni później sprzedałem go na WBC drugiemu i wyszło mi za niego 3770 zł. Czyli około 500 zł więcej. A w przeliczeniu na żywo 7,1. Dodatkowo u tego pierwszego ważył 14 kg mniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5334

młoda krowa  SM 702kg 6zł brutto

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

dwie stare krowy po 10 lat szału nie robią propozycja od skiby po 4,5,-netto

byk z koloru MM reszta hf z 600 netto ma dawali po 7.......

sprzedałbym dziś ale skiba krowy powyżej 9lat bije tylko w poniedziałki więc pożyją trochę chyba,że wcześniej ktoś podjedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Po 4,5 to zwyczajne złodziejstwo, ja co prawda za trochę młodsze dostałem 5,9 i 6 zł brutto, miały po ok 630kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Witam, wiem ze to nie ten dzial ale dzial z chorobami cielakow dos martwy jest a ten dzial aktywny a mi potrzebna pilna pomoc.

kupilem 1, 5 miecha 13 cielakow wszystko z nimi w miare ok byla az do poniedzialku 4 z nich dostaly biegunke dalem zaszczyki, proszki i elektrolity i 2 przeszlo a u 2 cielakow biegunka nieustanna od 4 dni. podawalem zgodnie z zaleceniem weterynarza leki( tybulcyl, lincospecin, i jeszcze jeden nazwy zapomnialem) i zaden niepomaga weterynarz rozklada rece i niewie co podac jeszcze. cielaki normalnie pijom ( elektrolity zamiast mleka, jedzom na zatrzymanie otreby pszenne i wcinaja sianko tyle ze ogon podnoszom i sama woda lub tzw kacz kupa i sie ciagle sie  odwadniaja, w pojidlo daje proszek z desperacji 4 razy  dzienie zaszczyk w konskich dawkach dla 250 kg sztuk i zero efektu szchudly straszne z trudem wstaja  co robic ???? nigdy tak niemialem zeby zaden lek niepomagal normalnie efekt taki jakbym wode podawal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

jak masz owies to daj im tak samo, miałem też takiego cielaka co mu się lało z tyłka zastrzyki brał i nie pomagało, w końcu dałem mu owies dostępny prawie cały i na drugi dzień już było lepiej, a jak nie to proponuję dać mu jeszcze Combi-jeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każda jedna , skupująca bydło B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj