matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nikolas29    450

witma panowie a handlował ktoś z kupującym Roman Kobus bo nie najgorzej u nas płaci tylko mało znany jest.. :mellow:

ja go znam chociaż gdzies zgubiłem do niego numer.bys mi przeslal...nie wiem jak waga u niego ale pewny człowiek z kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

Wczoraj 2 byki ho 650 i 670 kg brutto, cena 6.60 netto. Polnocna wlkp., brał góral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba092000    19

Panowie tak odbiegając trochę od tematu kupował ktoś cielaki z Łotwy takie 50-90 kg ?

 

Podpinam się do pytania :) Głównie chodzi mi o to czy one są zdrowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mąż kuzynki brał 10 trzy zdechł były chore na płuca ale już tak porządnie kupował je wczesną wuisna było zimno może teraz lepiej by zniosly drogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

Z małymi to nie wiem ale brat w ubiegłym roku kupował takie średniej wagi 370 kilo. po roku i dwóch miesiącach średnia waga przy sprzedaży 730 kilo więc bez rewelacji a żeby było śmieszniej to na 8 sztuk  2 wyszły w klasie R a reszta O i O+ więc zarobku na tym za wiele nie było. Sprzedane do ZM Mokobody na WBC po raz pierwszy i ostatni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tam to bydło dzikie jeszcze,buhaje kryją matki,córki,juz chyba pisałem,kolega kupił 20 jałówek na opas takie w wasz 300+ to mu się wszystkie pocieliły,i teraz chodza takie koty

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaska    10

Wczoraj 2 byki ho 650 i 670 kg brutto, cena 6.60 netto. Polnocna wlkp., brał góral

Gruszka czy Ruczkin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wini    59

Sprzedane
Byk HF 650kg brutto 6.60 zl netto
Jałowka 610 kg brutto 6 zł brutto
Odbiorca zielazinski

Edytowano przez wini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Panowie tak odbiegając trochę od tematu kupował ktoś cielaki z Łotwy takie 50-90 kg ?

ja kupiłem na początku czerwca 3 szt, niby takie zdrowe miały być (sprzedający zapewniał, że profilaktyka zastosowana) chorowały wszystkie, dwa w miarę szybko wyszły z choroby, ale z trzecim bujałem się aż do tej pory, mam nadzieję, że teraz będzie już ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

sprzedana pierwiastka 4 zl brutto...czy to nie za malo.?miala 508kg...wydaje mi sie ze malo ale nikt nie chcial dac wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

ja kupiłem na początku czerwca 3 szt, niby takie zdrowe miały być (sprzedający zapewniał, że profilaktyka zastosowana) chorowały wszystkie, dwa w miarę szybko wyszły z choroby, ale z trzecim bujałem się aż do tej pory, mam nadzieję, że teraz będzie już ok.

Ja kupiłem byczki po 250 kg, zaraziły moje sztuki i 2 padły, przyrosty słabe byk wygląda na 100 mięsną ale słabo rosną jak ktoś pisał takie koty, pewnie pokrewieństwo w kryciu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

witma panowie a handlował ktoś z kupującym Roman Kobus bo nie najgorzej u nas płaci tylko mało znany jest.. :mellow:

 

Kobus... a skąd on jest, nie czasem z Czarnocina (okolice)??  Jeśli tak to często dawniej zajeżdzał po sąsiadach, teraz rzadziej, cena bez szału, nie handlowałem z nim.

 

Co do cieląt ze wschodu, od grudnia mam 3 estończyki (paszporty na dampol) i powiem wam że odchowywały sie jak te polskie od handlarzy, zaszczepine zaraz po przyjeździe i większych problemów nie było, większe miałem właśnie z krajowymi od handlarzy gdzie zawsze jakaś sztuka podatna na dolegliwości. Najlepiej od rolnika ale o to trudno i jeszcze mi się nie udało :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Jałówka cz-b, 23 miesiące, 662 kg do pośrednika po 5,80 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

te ceny co podajecie to katastrofa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

 

 

Panowie tak odbiegając trochę od tematu kupował ktoś cielaki z Łotwy takie 50-90 kg ?

W grudniu przywoziłem koledze etońskie i litewskie  jałówki miby 100 LM ale takie małe koty nic nie rosną

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Dzis poszly dwie jalowki
Waga brutto cena netto 6.7
HoxLm 697 kg
HoxAngus 664 kg
Wiek 22 i 20 miesiecy. Bral slaby platne do reki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qatro44    3

Jałówka MM,cała czarna po
inseminacji lim.wiek 21
mies.waga brutto 590kg.
Cena brutto 7.20 zł.
Do ADEK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

Poszly do góry znajomy sprzedawal dwa czarno białe jeden poniżej 600 drugi 640 chyba po 6.80, mięsne po 7.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

przyjdzie grudzien bedą po 8 zł  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam nadzieję ze wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

4 byki mm (mo/hf, mo/rw, bs/hf, bd/hf) średnia waga 882kg wiek 23-25miesięcy cena 7.40+vat odbierał Zielaziński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj