matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

przemo93pl    29

panowie mam 3 krowy hf na sprzedaż nie zaduże gdzie najlepiej w mazowieckim powiecie płońskim sprzedać bo firma z którą handlowałem z płocka to porażka słyszał ktoś o dąb-polu z opinogury ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

nie mam potrzeby. ja nie mam takiego bólu d*py jak ty i nie sieje wciąż paniki że będzie za darmo zaraz.

 

ja nie  sieje paniki ze bedzie zadarmo ja tylko pisze jak jest w mojich stronach co do innych rejonow kraju sie nie wypowiadam bo nie mam wiedzy jak jest  acz niechce mi sie wierzyc w roznice ok. 80 groszy -1 zl  miedzy np. lubelski , podlaskim a wielkopolskibm.

 

a tak swoja droga forum chyba zalorzone jest do wymiany informacji jak jest w roznych rejonach kraju a nie  a nie do pisania bajek. no pewnie moge pisac ze w mojich stronach za HF daja 8zl ale to gowno a nieprawda ale oczywiscie wtedy bys powiedzial ze szerze propagande jak mowie jak jest to panike.

 

rozumiem ze lubisz czytac na forum same przyjemne rzeczy a zele cie wnerwiaja wiec zastosuje sie do twojich obrazkow z murinio i kaczorem dafy.

 

Byki drozeje trzymajcie wszyscy je w oborach za chwile 20 zl za kilogram beda. mysle ze to cie wkoncu zadowoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie szukam tu zadowolenia. ty od kilku stron piszesz wciąż te same bzdety, narzekasz że się nie opłaca, że tanieje i będzie tanieć. zarzucasz kłamstwo jak ktoś napisze cenę ponad 7 zł. Nie trzymaj tylko handluj i nie truj d*py...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

spoko nie bede juz  trul d*py bo widze ze forum to taka szkolka wzajemnej adoracji bowiem forum dziala od paru lat a aktywnych na nim moze jest z 10-15 ciagle tych samych osob widze  bo jak ktos napisze cos innego niz przyjete jest na forum to truje dupe, handlarz , troll w najlepszym wypadku fra*er co daje sie robic w balona i dostaje jasno do zrozumienia ze niech wypi.....la.

 

 

rozumiem wyraznie to forum do chwalenia  sie  nie do wymiany informacji. Jak sprzedam byki to doloze na forum 2 zl i bedziesz mi wtedy skladal gratulacje)))) do czasu póki ktos nie dołoży 3 zl do realnej ceny

 

Uważaj na słownictwo, forum nie służy do wyzywania..
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

spoko nie bede juz trul d*py bo widze ze forum to taka szkolka wzajemnej adoracji bowiem forum dziala od paru lat a aktywnych na nim moze jest z 10-15 ciagle tych samych osob widze bo jak ktos napisze cos innego niz przyjete jest na forum to truje dupe, handlarz , troll w najlepszym wypadku frajer co daje sie robic w balona i dostaje jasno do zrozumienia ze niech wypi.....la.

 

rozumiem wyraznie to forum do chwalenia sie nie do wymiany informacji. Jak sprzedam byki to doloze na forum 2 zl i bedziesz mi wtedy skladal gratulacje)))) do czasu puki ktos niedolozy 3 zl do realnej ceny

 

Tyran z którego regionu wielkopolski jestes i z kim handlujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

No właśnie Tyran skąd dokładnie jesteś bo ja też wielkopolski i akurat uważam że masz rację. Sprzedawałem początkiem marca po 6.8 i 7 zł waga 680 i 700 ncb a na forum ceny były wyższe. Może faktycznie od regionu dużo zależy. Na forum udzielam się żadko raczej obserwuje i Twoje spostrzeżenia podzielam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

panowie mam 3 krowy hf na sprzedaż nie zaduże gdzie najlepiej w mazowieckim powiecie płońskim sprzedać bo firma z którą handlowałem z płocka to porażka słyszał ktoś o dąb-polu z opinogury ?

 

Czemu porażka? Chodzi o Szc.....ki? A o Dąb Polu dziwne,że ty nie słyszałeś...raczej bliskie twoje okolice..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Panowie przepraszam ale tez zostane obserwatorem i udzielac sie nie bede  konto zarejestrowalem to niech juz bedzie a czasem bajek tez warto poczytac dla rozrywki, a swoja droga  dzwonilem do 4 handlarzy i przy rozmowie mowilem im jakie chce ceny bo w internecie po tyle chodza( wasze ceny co podajecie) to normalnie smiali sie do rozpuchu i odpowiecz byla jedna za tira LM to tak. I niewiem teraz albo ja jestem frajer i idiota ktory daje sie nabijac w balona handlarzom  albo czesc ludzi z forum robi z czytajacych idiotow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Jak masz doby towar to i cena się znajdzie. U nas w Lubelskim za ładnego MMa dostaniesz 8zł brutto bez targu, jak potargujesz to i z 20 groszy dołożą. Za LM 10 zł brutto dadzą jak towar im będzie odpowiadał wagowo. Kolega odsadki LM po 270 kg po 13 netto sprzedawał. Dla niektórych kosmos dla innych akceptowalna cena za dobry towar. Jak miałbym miejsce to sam bym je wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Ja we wtorek we Włodawie będę ważył mieszańca ok.700 kg-zobaczę po ile dostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

tyran może połonczyć siły ty kilka my kilka i tira nazbieramy ja jestem okolice krotoszyna a racje masz na bank i zostań na forum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

tyran, zostań

dawno nikt nie pisał w tak dosadny sposób na temat cen bydła na tym forum

ja jestem z łódzkiego i też nigdy nie sprzedawałem w takich cenach jak co niektórzy a sprzedaje tylko do ubojni bezpośrednio z pominięciem pośredników

co do cen za byki 12,3 o na wbc a za żywą 7,2 max, u handlarzy jak zawsze o 50gr wyżej, przeważnie u tych z kieleckiego i poddębickiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

co sie dziwicie ze cena slaba za duzo ludzi poszlo w hodowle bykow, Ci co skupuja widza ile jest towaru w oborach, stodolach ,wiatach to po co maja duzo placic jak i tak rolnik sprzedac musi ,tym bardziej ze teraz jest chory czas dopłat tym ktorym minol miesiac od zlozenia wniosku sprzedaja te  sztuki mysle ze w czerwcu bedzie jeszcze gorzej bo wiekszosc i tak wnioski sklada na ostatnia chwile, nie ktorym brakuje slomy siana ktore jest drogie wiec wola bydla uprzedac.przez te doplaty do bydla jest wiecej straty niz zysku bo w tym czasie cielaki drozeja a opasy tanieja i tyle zysku co nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

co sie dziwicie ze cena slaba za duzo ludzi poszlo w hodowle bykow, Ci co skupuja widza ile jest towaru w oborach, stodolach ,wiatach to po co maja duzo placic jak i tak rolnik sprzedac musi ,tym bardziej ze teraz jest chory czas dopłat tym ktorym minol miesiac od zlozenia wniosku sprzedaja te  sztuki mysle ze w czerwcu bedzie jeszcze gorzej bo wiekszosc i tak wnioski sklada na ostatnia chwile, nie ktorym brakuje slomy siana ktore jest drogie wiec wola bydla uprzedac.przez te doplaty do bydla jest wiecej straty niz zysku bo w tym czasie cielaki drozeja a opasy tanieja i tyle zysku co nic

 

i tu masz racje w mojich stronach to duzo mlecznych gospodarstw i tylko i wylacznie HF kupisz handlarze jezdzom po bydlo na podlasie, w lubelskie albo na poludnie czechy, slowacja, bulgaria i rumunia. te z rumuni to syf nie z tej ziemi chorobom chorobom pogania z czech i slowaci to bydlo chore psychicznie( zrywane lancuchy pasy, wyrywane z betonu spile na ktorych siedzialy SM wywalanie gnoju to ryzykowanie zyciem a tam gdzie traktor to dewastacja maszyny calkowita)  a zwierzaki maja tylko 700 kg ( a dewastowaly jak przekroczyly 500) i kuxwa zero miesa 700 kg maja a same kosci( 2 polskie stoja kolo nich to samo zarcie 5 miesiecy mlodsze i waga 600 kg i mozna spac na zwierzakach.

do tego te ceny cielakow 700-1000 HF. RW 1000-1200, simentale 1500-1800 LM powyzej 1800 raczej 2000

i to wszystko za cielaki 2, 3 tygodniowe a i czasem mlodsze i handlarz ci niespusci za duzo stala spiewka cielakow brak a ty i tak krzywdy niemasz bo przecierz dolaty dostajesz a potem sprzedajesz i dostajesz cene 6,4 za SM gora 7 i to po ostrych negocjacjach dlatego wkurza mnie jak ktos pisze bajki na forum ze 7 zl za HF dostal ale widze ze niektorym to przeszkadza ze pisze jak jest  ze zmedze i tak dalej. Poprostu u mnie tak jest i nadzisiaj oplacalnosci niema. oczywiscie Ci co maja ilosci tirowe sprzedaja od lat tym samym dostaja zapewne wiecej   i ci zarabiaja.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo93pl    29

Czemu porażka? Chodzi o Szc.....ki? A o Dąb Polu dziwne,że ty nie słyszałeś...raczej bliskie twoje okolice..

cena przez telefon dużo zawyżona niż ta na miejscu oferowana .A no nie słyszałem warto tam sprzedać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Tyran za 7,80 sprzedany byk 648kg-6% jakiś czas temu(miesiąc-dwa) hf x SM nawet kilka stron wcześniej jest. Za 2 tyg będą 2 kolejne to wrzucę cenę i zobaczysz czy my się z was nabijamy czy na was handlarze zarabiają kokosy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5325

dlatego wkurza mnie jak ktos pisze bajki na forum ze 7 zl za HF dostal 

 

ale Ty się wkurzasz tak naprawde, że ktoś dostał 7zł za hf-a czyżby zazdrość? czy wkurzasz się że w Twoim regionie niema takiej ceny

 

ja w kwietniu 2 hfy sprzedawałem po 7.50 bez żadnego targowania jak niewierzysz to moge CI fakture na priv pokazać


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

nie wiem jak teraz z cenami ale w kwietniu hf sprzedaliśmy po 7,8zł  a jałówkę bbb po 8zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Bluecows1 co do sprzedawania bezposrednio do ubojni to zadna z tego korzysc, skoro handlarze dostaja na starcie wyzsze ceny do tego premia za ilosc i za wlasny transport jak np w twoim rejonie u Kowalczyka. Jak w styczniu do niego dzwonilem to powiedzial ze max 8.3 a miejscowy handlarz dal 50gr wiecej. Do  tego kowalczyk powiedzial ze simentale  sa miesno-mleczne, ale za belga da 20gr wiecej- Smiech... a reklamuja sie ze ich pasja  jest wolowina- chyba ta na ktorej dobrze zarobia. Takie mamy ubojnie.

Tyran3 ceny bydla sa w kazdej czesci kraju inne a roznice sa dosc duze wiec zanim kogos skrytykujesz dobrze sie zastanow.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

Tyran chłopie ale ile można pisać to samo? Ponażekać musisz? w moich stronach, 3 tygodnie temu , bez problemu 7,80 za średniego mieszańca można było dostać . Teraz nie wiem . Ale nie pierdziel wciąż tego samego. ceny to i tak nie zmieni.

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Bluecows1 co do sprzedawania bezposrednio do ubojni to zadna z tego korzysc, skoro handlarze dostaja na starcie wyzsze ceny do tego premia za ilosc i za wlasny transport jak np w twoim rejonie u Kowalczyka. Jak w styczniu do niego dzwonilem to powiedzial ze max 8.3 a miejscowy handlarz dal 50gr wiecej. Do  tego kowalczyk powiedzial ze simentale  sa miesno-mleczne, ale za belga da 20gr wiecej- Smiech... a reklamuja sie ze ich pasja  jest wolowina- chyba ta na ktorej dobrze zarobia. Takie mamy ubojnie.

Tyran3 ceny bydla sa w kazdej czesci kraju inne a roznice sa dosc duze wiec zanim kogos skrytykujesz dobrze sie zastanow.

 

ale ja nie krytykuje ludzi i niezazdroszcze nikomu jego ciezkiej pracy wkarzaja  mnie ceny w mojim regionie i to ze jak pisze jak jest nie sciemniam  to juz uslyszalem ze jestem handlarz, troll. , frajer ktory daje sie nabijac w balona a dzisiaj ze zmedze medze i mydelko mam sobie wlozyc .... w buxie)))) i to wkurza najbardziej . A to ze dostajecie wysokie ceny a daj wam Boze to wasza ciezka praca za friko nikt wam pieniazkow nie daje przeciez.

natomiost budzi sie wemnie watpliwosc ze jest az taka roznica w cenach i mam watpliwosc czy wszyscy wpisuja prawdziwe ceny za pojedyncze sztuki bo jak ktos pisze ze sprzedal 25 sztuk LM to ja mu wierze ale jak ktos pisze ze dostal 7 zl za jednego lub dwa HF to juz niebardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Jak piszecie ceny ro dodawajcie netto czy brutto bo to spora roznica. W kwietniu dostalem za hfy 7 netto wazone na ogolnej a w lutym 7.10 netto tez wazone na ogolnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Jak piszecie ceny ro dodawajcie netto czy brutto bo to spora roznica. W kwietniu dostalem za hfy 7 netto wazone na ogolnej a w lutym 7.10 netto tez wazone na ogolnej...

 

no raczej tu kazdy mowi o netto i w lutym istotnie u mnie tez ok7 zl netto bylo natomiast na dzisiaj 6,4 netto i troche dziwi mnie ze ktos mowi ze dostaje 7 zl netto teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19
Napisano (edytowany)

mikrus kto brał od ciebie? bo ja też jestem z tego rejonu

Edytowano przez iwik073

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536
Napisano (edytowany)

Darol z Gołuchowa.
Poprawka ostatnie 6.8 a w miedzyczasie po 7 zeta....
Mialem oczywiscie nawet lepsza propozycje ale perspektywa czekania 2 miesiecy za kasa do mnie nie przemawia...

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj