matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Gość tyran3   
Gość tyran3

Wbc tez niebardzo ktos przyjedzie po 3-4 sztuki pozatym HF na wbc to wydajnosc ile wyjdzie 53-55%??? w klasie P jak super to O wiec cena porownywalna z 6,4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

żeby było uczciwie oddane na wbc to by było lepiej, w końcu pośrednik z czegoś żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

żeby było uczciwie oddane na wbc to by było lepiej, w końcu pośrednik z czegoś żyje.

 tak tylko oni chco od razu zarobic 1.4 byka im zawsze malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

jeśli do końca roku nie znajdę konkretnego odbiorcy to kończę przygodę z bykami szkoda 25 lat pracy psu w d.....pe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
Napisano (edytowany)

 tak tylko oni chco od razu zarobic 1.4 byka im zawsze malo

no niestety nasi rzadzacy maja nas od lat w tylku wystarczy wprowadzic rozporzadzenie ze zwierzak przed ubojem 14 dni nie moze zmienic siedziby stada. wylaczone z tego sa ubojnie i sprawa byla by zalatwiona. ubojnie byly by zmuszone same kupowac bydlo bo zaden posrednik nietrzymal by bydla 14 dni to samo dotyczy swinek. To chore aby rolnik sprzedawal ubojni zwierzaka za posrednictwem osoby 3 ktora zarabia na przewozie z miejsca A do miejsca B a ubojnia zamiast sama jezdzic i brac zwierzaki to cyne wali bo posrednikowi daja wiecej niz rolnikowi

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

powinno byc tak ze rolnik po sprzedarzy bydla mogl znac wage ktora byla na zakladzie i wtedy koniec zlodziejom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

powinno byc tak ze rolnik po sprzedarzy bydla mogl znac wage ktora byla na zakladzie i wtedy koniec zlodziejom

 

przecież w arimr sprawdzisz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Większość 100%

 

ile miesięcy u Ciebie stały?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

dzwonie dziś do pośrednika pytam się o byki a on mi na to że mam się wszczymać bo cena marna choć ubojnia idzie na pół gwizdka bo brak towaru śmioerdzi zmową cenową co nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19

Dla mnie jak dawali po 7.80 to się wstrzymałem a oni mi powiedzieli patrz bo będzie jeszcze taniej szukałem innych handlarzy i nikt nie chciał dać więcej no i cena spadła dzwonie do tego co mi proponował po 7.80 to mówi ze teraz po 7.50 i mówi jak chcesz ze za 2 tygodnie będzie jeszcze taniej to wole teraz sprzedać niż czekać na lepsze czasy które nie wiadomo kiedy nastąpią  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

wierzysz w cuda ?

pewnie,ze nie ale jest taka możliwość ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Dla mnie jak dawali po 7.80 to się wstrzymałem a oni mi powiedzieli patrz bo będzie jeszcze taniej szukałem innych handlarzy i nikt nie chciał dać więcej no i cena spadła dzwonie do tego co mi proponował po 7.80 to mówi ze teraz po 7.50 i mówi jak chcesz ze za 2 tygodnie będzie jeszcze taniej to wole teraz sprzedać niż czekać na lepsze czasy które nie wiadomo kiedy nastąpią  

 

to sie i tak ciesz umie HF 6,2-6,4 miesny do 7 zl i to tylko  w nastpnym tygodniu , a wy na podlasu macie ceny kosmiczne jak dla mnie 7,5 za miesnego to w mojich stronach proponowali w marcu za LM. w kazdym razie niewiem co bedzie dalej bo ludzie w tym roku nawstawiali cielakow gdzie sie dalo wiec az strach pomyslec ile bedzie za 2 lata(((( pamietam takie czasy gdzie byki kosztowaly mniej za kg niz tuczniki a tuczniki nigdy zbyt drogie niebyly

 

w kazdym razie ja swoje bede musial sprzedac i mimo to kupie cielaki na ryzyko w miejsce sprzedanych ale za cielaka wiecej nie dam jak 600 za HF i 1000 za miesnego jak beda chcieli wiecej to niech obora pusta stoji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś byki stoją nawet w piwnicach. ... swoją drogą propozycja u wuja za byki 800kg 7.5 neto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas też cienizna mam 5byków ponad 750kg 2mm i 3hf było 3 handlarzy oglądać najlepsza oferta to 7zł netto. Dwuch następnych nawet nie chciało oglądać wszyscy mówią o zmowie cenowej zakładów. Dzwonilem do łuniewskich to O 12.3 R 12.7 to by wyszły po 6.5netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

trzeba ubojnie budować. :) 3 km ode mnie trzech rolników ma budować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

trzeba ubojnie budować. :) 3 km ode mnie trzech rolników ma budować

 

no i jak wybuduja to beda udciwi i wspanialomyslni i beda placic wiecej niz placom obecne ubojnie, hehehehehe ja stawiam ze jak wybuduja to beda chytrzyc bardziej niz ubojnie te do ktorych obecnie sprzedaja))))

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak będą chcieli kupic to beda musieli wiecej płacić,przynajmniej na poczatku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie muszą większej ceny dawać wystarczy uczciwe rozliczenie wbc to każdy chętnie sprzeda. Nawet przy cenie 12.5 byk wyjdzie ponad 7zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

jak będą chcieli kupic to beda musieli wiecej płacić,przynajmniej na poczatku,

 

w cuda wierzysz????

 

ja choduje oprocz bykow tucznik i pare lat temu powstala ubojnia( bydlo tez biora) 5 rolnikow zbudowalo( jak spoldzielnia z dotacja) choc jeden mial 80% udzialow i od poczatku jej istnienia az do dzisiaj cenik skupow maja najmniejszy w wielkopolsce nigdzie mniej  niedostaniesz niz u nich chyba ze masz ilosc tirowom to przyjada swojim transportem i ci dolozom wiem bo mialem kiedys 8 SM i cena wedlug cenika 7 zl a 60 groszy dostalem wiecej. ale jak sprzedajesz 2-3 sztuk bydla i mniej niz 50 tucznikow to cena jak w ceniku i zero negocjacji

 

wiec Ci twoji rolnicy masarze))))) handlarzowi moze i dadzom wiecej ale tobie napewno nie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

tyran ty chłopie weź się za handel zamiast pierdzielić ciągle te smęty. Albo kup szare mydło... I wiesz co z nim zrobić chyba...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

tyran ty chłopie weź się za handel zamiast pierdzielić ciągle te smęty. Albo kup szare mydło... I wiesz co z nim zrobić chyba...

 

 

a skad mam wiedziec))))))) wiesz najlepiej pokaz jak Ty z tym mydlem postepujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

nie mam potrzeby. ja nie mam takiego bólu d*py jak ty i nie sieje wciąż paniki że będzie za darmo zaraz.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj