matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

mikcom20    190

Sprzedałem do ABP to wyszły 7.55 netto Z tego co piszecie chyba mogłem poczekać jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    107

dzisiaj byk simental 860 brutto 7.4 netto byk ho 577 brutto ochwacony czy cos bo ledwo stal 6.4netto,skitka 7%odbierał kowalczyk,wazone na ich wadze i sprawdzone do pewnosci na ogolnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

krzychuuu czemu nie sprzedasz po ubojowo ? ja jak mialem lm piekne byki to na byku wyszlo srednio 560 zl wiecej ale jesli dla cb 500 zl to nic to ja nie wiem :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Mi się wydaje ze gdyby Pini nie oszukiwał na wbc u płacił w normalnych terminach to bydla by mu nie brakowało bo cenę ma naprawdę niezła

kolego byłem na zakładzie w pini w czwartek i piątek bo swoje sprzedawałem to w czwartek było ok 400 szt a piatek ok 300 szt na zakładzie tak więc myśle że bydła mają sporo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamill9449    3

Mi sie wydaje ze Pini aż tak bardzo nie kantuje, w styczniu r było po 14,1 to po przeliczeniu na żywą wyszło 8,2 netto a byków jakiś pięknych nie miałem, może ze 2 szt lm były fest a reszta to Sm i ncb . Więc 400-500 zł na sztuce to jest jednak sporo, a też mi proponują z reguły około 7,5-7,6 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

krzychuuu czemu nie sprzedasz po ubojowo ? ja jak mialem lm piekne byki to na byku wyszlo srednio 560 zl wiecej ale jesli dla cb 500 zl to nic to ja nie wiem :D

Jak sprzedalem raz poubojowo to wyszlo po 300zł na sztuce mniej niz dawali na wage zywą. A mialem wtedy 23 sztuki to bylem sporo w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

dzisiaj byk simental 860 brutto 7.4 netto byk ho 577 brutto ochwacony czy cos bo ledwo stal 6.4netto,skitka 7%odbierał kowalczyk,wazone na ich wadze i sprawdzone do pewnosci na ogolnej

to szału ci nie dał i duzo potracił..skad jestes napisz na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    107

powiat kaliski,szczerze tez liczylem na wiecej co do potracenia to tak biora sa nawet ancymonki co biora8%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Coś może ruszyło z ceną w górę? Dzisiaj handlarze tłukli się jak nawiedzeni i zastanawiam sie czy cena może poszła w górę czy im towaru brakuje. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Duża część rolników złoży wnioski o dopłaty do bydła a sprzedać będą mogli dopiero po 30 czerwca więc na rynku będzie mały niedosyt ciekawe czy ceny ruszą do góry bo raczej pewne że w lipcu spadną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

był dziś u mnie handlarz i mówił że w tym roku już cena tak przez dopłaty nie skoczy bo dużo osób złożyło wnioski na samym początku i okres 30 dni im się kończy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

to ile za R Łukasz dzisiaj płaci

13 na wtorek A z którym Ci się lepiej negocjuje z Łukaszem M. czy G. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

Sprzedane byki- średni mieszaniec po LM 870kg i Byk po SM mlecznym 750kg. Ceny 7.30 i 710 netto. Byki 22 i 28 kwietnia miałyby po 2 lata. Ceny podskoczyły,wcześniej było do 7zł netto,obecnie do 7.50 netto.   Co do wniosków,to sam składałem 10 kwietnia i zaskoczyło mnie ,że była mała kolejka,a byłem 2 razy jednego dnia rano i o 12ej.  Bydło można sprzedawać po 30dniach od złożenia wniosku, a nie dopiero w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1279

13 na wtorek A z którym Ci się lepiej negocjuje z Łukaszem M. czy G. ?

to tyle ci dał mi powiedział 12,6 przed niedzielom Łukasz .G 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dał Żelaziński dał ktoś inny. Sprzedane 6 hf łączna waga 4360 kg 6 sztuk. W tym 2 mniejsze które zaniżyły mocno wagę łączną po 6,80 netto czyli tyle co chciałem. Odbiorca Łukasz Manelski

PS. Wczoraj dzwonili  kilka razy od Żelazińskich i usilnie przekonywali że dadzą te 6,80 ale odmówiłem bo byłem już ustawiony z innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

powiat kaliski,szczerze tez liczylem na wiecej co do potracenia to tak biora sa nawet ancymonki co biora8%

 

w mojej okolicy też próbują po 8% potrącać, póki co udaje mi się sprzedawać z potrącenie 6 % za bydło z luzu i 7% z uwięzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

E jak 30 dni to dobrze, a nie było kiedyś do 30 czerwca?

nie!!!!! zawsze było 30 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj