matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Panowie ile handlarze potrącają przeważnie za jałówki? 6 czy 7%? Niezależnie czy z łańcucha czy z luzu

 

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390

Panowie ile handlarze potrącają przeważnie za jałówki? 6 czy 7%? Niezależnie czy z łańcucha czy z luzu

 

6% niezależnie czy łańcuch czy luz.Wiadomo sa tacy że 7 to poprostu ich widzi mi sie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navara    0

Wojtek Kościesza chyba z mińska. Wagi na podwórku się nie przestraszył i kasa za dwa dni.

 

 

a kiedy ostatnio z nim handlowałeś? jakie sztuki oddawałeś i po ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

panowie byki w wadze ok 650 wiekszosc sim-yczesc krzyzowka  "luzaki" - super forma proponują 8.9zł po odtrąceniu 5%-dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kazdy widze potraca ile chce u jednych 5 i 7 a umnie 8 procent a za krowe 9. I sie tak niechwalcie niektórzy bo wiecie jaki ubaw z tych waszych cen po 8.9 niedlugo 10 dadza

Edytowano przez MariuszBalcerzak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilSokoowski    109

a ile mogą obtrącić na byki hf- y 750 kg?

52.5kg.

Wracajac do tematu znajomy sprzedawal dzis byka czerwony,miesny,maly ale tlusty wyszedl 599kg na czysto dostal po 8.3 brutto. Kupujacy z woj swietokrzyskiego ale zapomnialem nazwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Kazdy widze potraca ile chce u jednych 5 i 7 a umnie 8 procent a za krowe 9. I sie tak niechwalcie niektórzy bo wiecie jaki ubaw z tych waszych cen po 8.9 niedlugo 10 dadza

ubaw dlaczego? nie masz pojecia nie zabieraj głosu -kilkadziesiat sztuk z jedego miejsca, w naprawde super formie, nie wiazane-to propozycja kupujacego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

były to sm x bb ta mniejsza i hf x ch większa ale były bardzo upasione miały z metr szerokości  waga raczej pewna a odbiorca chce brać bydło od nas bo tak sie stało że miał przerwe w handlu ze mną z 2 lata bo nie był słowny co do daty odbioru 

ale coś sie dzieje z ceną dobrego bo bardzo bydła szukają a ceny za byki proponował 7-9 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Skąd masz tę informację? To i tak nic nie zmienia. Płacą za półtusze, a prawda jest taka, że nikogo nie przypilnujesz, bo nikt nie wpuści Cię do zakładu, żebyś sam zobaczył ile ważą. 

Koledzy sprzedawali też tam świnie na wbc i raz zważyli przed sprzedażą i wyszło że mają 71% wydajności czyli około 9% mięsa zgineło z każdej sztuki wniosek nasuwa się taki że z bydłem jest pewnie to samo.

 

Te 7% to było w nawiązaniu do postu @Daro20. Żeby była jasność, moim zdaniem jedyną pewność tego, że nikt nas nie oszukuje mamy wtedy, kiedy sprzedajemy z własnej legalizowanej wagi na wagę żywą. Nie wiem do końca jak są ważone półtusze w ubojniach i dopuszczam możliwość, że przy WBC też mogą kantować. Zgadzam się z Tobą co określenia wybicia. Pisząc o masie wybicia miałem na myśli masę brutto.

 

Wzór:

Cena "na żywo"(brutto) =0,55*1,08*13,4/(1-0,07)

gdzie: 

0,55 - wybicie (50%);

1,08 - współczynnik podatku (8%). Jeżeli ktoś chcę cenę netto za żywiec to omija ten współczynnik;

13,40 - cena półtuszy w R;

1 - współczynnik masy brutto;

0,07 - skitka 7%;

(1-0,07) - współczynnik z masy brutto na netto.

Jak sprzedawałem ostatnio to ważyliśmy samochód 3 razy: najpierw tara, pózniej dwa ważenia bo poszły w dwóch różnych cenach.

 

Kazdy widze potraca ile chce u jednych 5 i 7 a umnie 8 procent a za krowe 9. I sie tak niechwalcie niektórzy bo wiecie jaki ubaw z tych waszych cen po 8.9 niedlugo 10 dadza

Ja widzę że kolega nie wie skąd się bierze cena. Otóż cena zależy od wybicia i klasy w jakiej pójdzie sztuka natomiast klasa zależy od ilości mięsa w ćwierci. Tydzień temu sprzedałem to za jednego wziąłem po 9zł, dzisiaj widziałem się z kupujący i mówił że ta sztuka poszła w E klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

ilość mięsa w tuszy to wybój raczej a klasa to budowa tuszy

w moich stronach 7,5 netto max byki, krowa 5,5 jałówka 7

byk na wbc 12,4 za o


łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ważone na jego wadze elektronicznej ale sam proponował pojechać na wage ogólną bo chciał brać więcej szt na raz i chciał auto tarować ale zabrał tylko 2 jałówki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Firma DąbPol brała dwa hf od teścia Stare prawie po 30mc waga 640i 570 cena 7.6 i 7.5 wagi i ceny brutto skitka 7% to co co niby płacili po 8.5 jak waga na czysto 600 jednak zmienili zdanie kasa za dwa dni była na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ogólny brak pasz więc dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj