matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maroslaw0770    264

Kto tak ci powiedział? Skiba zawsze przy wybiciu liczy od wagi netto.

 

Liczy od netto żeby sprzedający był bardziej zadowolony, bo wtedy każdy byk dużo lepiej wychodzi.. To jest takie okłamywanie samego siebie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

To ciekawe że podając ceny za żywą piszesz od wagi netto a nie od wagi brutto.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Sprzedawał ktoś do firmy Ubojnia Zwierząt Rzeźnych Bożena Kebej okolice stoczka łukowskiego jak wygląda u nich z płatnością i ceną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maroslaw0770    264

To ciekawe że podając ceny za żywą piszesz od wagi netto a nie od wagi brutto.

 

Liczenie ceny, a liczenie wybicia to dwie różne bajki.. Wybicie liczy się od wagi brutto, ale cenę z WBC na żywą liczysz już z wagi netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Gdyż? Konkretne argumenty a nie pisanie że tak się poprawia humor...


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romualdR    10

Ale przy takim  sposobie  wazenia  , nie masz mozliwości  porównać  - czy  lepiej  wyszłoby na żywą  , czy na  wbc

 

Jeżeli waga odejmuje 7% to wystarczy podzielić przez 0,93 i masz masę brutto. 

 

ZM Wierzejki

Sprzedane na WBC

2 MM (795kg i 769 kg) na żywą wyszło po 8,63 zł brutto (klasa R= 13,4zł + Vat)

2 HF (820 kg i 720 kg) wyszło po 7,55 zł brutto  (O= 12,8 zł + Vat)

Super ceny. Ostatnio sprzedawałem do nich kilka lat temu jak jeszcze można było uzgodnić cenę na żywo.

 

Gdyż? Konkretne argumenty a nie pisanie że tak się poprawia humor...

 

Wybicie to masa półtuszy do całej masy. Jeżeli liczysz ile byś dostał na żywą to liczy się jako (cena półtuszy netto * 1,08 * wybicie)/(1-skitka), bo sprzedając na żywą płacą Ci od masy netto. 

Edytowano przez romualdR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Sprzedawał ktoś do firmy Ubojnia Zwierząt Rzeźnych Bożena Kebej okolice stoczka łukowskiego jak wygląda u nich z płatnością i ceną ?

O ile dobrze pamietam w grudniu zeszlego roku mieli super ceny bo podpisali jakis tam kontrakt z kims tam . Na kase trzeba bylo czekac 2 tyg a do mnie po 2 sztuki nie chcieli przyjechac bo za mala ilosc.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navara    0

dobry kupiec co do ceny i terminu płatności z rejonu wyszków - łochów - mińsk mazowiecki macie kogoś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

podobno w lodzkiem od poniedzialku stanialo ale nie chce siac panii moze ktos potwierdzi...bylo 7,7 jest 7,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jeżeli waga odejmuje 7% to wystarczy podzielić przez 0,93 i masz masę brutto. 

 

 

 

 

Wybicie to masa półtuszy do całej masy. Jeżeli liczysz ile byś dostał na żywą to liczy się jako (cena półtuszy netto * 1,08 * wybicie)/(1-skitka), bo sprzedając na żywą płacą Ci od masy netto. 

Ale ani ja  , ani  TY  nie  wiemy  czy na pewno  odejmuje  te 7%.

Żeby  przeliczenie  ceny na  żywa  było  rzetelne  - trzeba  znać  wagę  w gospodarstwie  , nie  w ubojni i  to wysłaną  sms-em 

 

Wybicie  to  stosunek  masy  półtuszy  - do  wagi żywej , według mnie  brutto  , ale  mniejsza  o to .

 

Nie  rozumiem  tego mówiąc  szczerze , podstaw wartości  do  wzoru 

"cena półtuszy netto * 1,08 * wybicie)/(1-skitka" 

 

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Dziś krowa hf 716 na czysto 5.5 netto, byk 22m-ce mm 820 na czysto 8 netto. Za jalowki mięsna lm mówił że 7 netto daje. Sam powiedział że lepsza cena za młodsze i nawet w niższej wadze niż cięższe a starsze. Za krowę 9% a byka 8 % potraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markos    2

Sprzedane do Abp Ubojnia Tykocin 3 w R po 13,4 i 3 w U po 13,8 ważone na mojej wadze średnia waga 730 brutto po przeliczeniu na żywą 8,25 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Te ceny to kosmos.....jak tak czytam.. Byki na bank spadły. Krowa Pokroju HO , w miarę ogarnięta ponad 700kg 5.5 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Kto wam płaci tyle za krowy!? Jakby tyle u nas płacili to już bym wysprzedał gorsze krowy i kupił sobie od rolnika jałówek z papierami i bym doił. Nic bym nie dołożył do interesu a kasa sama leci za mleko i jeszcze cielak z tego by był. Pozazdrościć takich cen  ^^, albo co niektórzy ściemę walą  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Krowa krowie nie równa...Moja to taki słaby mieszaniec,dobry HO no i waga 740kg. Ale faktycznie za krowę HF taką samą cenę kolega wyżej dostał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romualdR    10

Ale ani ja  , ani  TY  nie  wiemy  czy na pewno  odejmuje  te 7%.

Żeby  przeliczenie  ceny na  żywa  było  rzetelne  - trzeba  znać  wagę  w gospodarstwie  , nie  w ubojni i  to wysłaną  sms-em 

 

Wybicie  to  stosunek  masy  półtuszy  - do  wagi żywej , według mnie  brutto  , ale  mniejsza  o to .

 

Nie  rozumiem  tego mówiąc  szczerze , podstaw wartości  do  wzoru 

"cena półtuszy netto * 1,08 * wybicie)/(1-skitka" 

 

 

 

Te 7% to było w nawiązaniu do postu @Daro20. Żeby była jasność, moim zdaniem jedyną pewność tego, że nikt nas nie oszukuje mamy wtedy, kiedy sprzedajemy z własnej legalizowanej wagi na wagę żywą. Nie wiem do końca jak są ważone półtusze w ubojniach i dopuszczam możliwość, że przy WBC też mogą kantować. Zgadzam się z Tobą co określenia wybicia. Pisząc o masie wybicia miałem na myśli masę brutto.

 

Wzór:

Cena "na żywo"(brutto) =0,55*1,08*13,4/(1-0,07)

gdzie: 

0,55 - wybicie (50%);

1,08 - współczynnik podatku (8%). Jeżeli ktoś chcę cenę netto za żywiec to omija ten współczynnik;

13,40 - cena półtuszy w R;

1 - współczynnik masy brutto;

0,07 - skitka 7%;

(1-0,07) - współczynnik z masy brutto na netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kto wam płaci tyle za krowy!? Jakby tyle u nas płacili to już bym wysprzedał gorsze krowy i kupił sobie od rolnika jałówek z papierami i bym doił. Nic bym nie dołożył do interesu a kasa sama leci za mleko i jeszcze cielak z tego by był. Pozazdrościć takich cen  ^^, albo co niektórzy ściemę walą  :lol:

Na krowy jest szał, jest zapotrzebowanie na te mięso, do kiełbas itp w Polsce mało kto zajada się stekami  -_-

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

dobry kupiec co do ceny i terminu płatności z rejonu wyszków - łochów - mińsk mazowiecki macie kogoś takiego?

 

Wojtek Kościesza chyba z mińska. Wagi na podwórku się nie przestraszył i kasa za dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7

Do kogo w okolicy Wysokiego Mazowieckiego warto sprzedać? Mam taką krowę z 750kg i chciałbym za nią dobrze wciąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Sprzedane byk z 2010 (był do rozrodu) waga 990 kg poszedł po 7 zł i 8 sztuk w wieku do 24 miesiąca i wadze średnio 680 kg w cenie 9.6. ceny i wagi brutto. Byki to czyste LM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

Sprzedane byk z 2010 (był do rozrodu) waga 990 kg poszedł po 7 zł i 8 sztuk w wieku do 24 miesiąca i wadze średnio 680 kg w cenie 9.6. ceny i wagi brutto. Byki to czyste LM

kto brał od Ciebie te byki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj