matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

radekz200    6715

Ceny byly by dobre gdyby byly netto, ale pewnie to sa ceny brutto.

niestety brutto :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tu sam siebie oszukuje, bo gdy dodasz do netto te 6% to ci wychodzi przy wadze 800kg jakieś 3kg mniej i handlarz wali cie na twoich oczach, a ty jesteś zadowolony, że bydło zważłeś na własnej wadze i cie nie oszukał. Matematyki nie oszukasz, a to się liczy tak samo jak kwotę netto od brutto w urzędzie skarbowym, a tam niech ci braknie chociaż jednego grosza to chyba nie muszę pisać co cię czeka. Daje linki z wyjaśnieniem i kalkulatorem żeby zweryfikować.

 

http://www.fokus.tv/news/jak-obliczyc-cene-netto-przy-danej-brutto-co-robic-gdy-mamy-wartosc-brutto-lub-netto/2996

 

http://www.infor.pl/kalkulatory/vat.html

 

 

Chyba że coś pomyliłem i nie mam racji to mnie popraw

Kolego masz rację że  matematyki nie oszukasz ale Ty raczej na jej lekcjach nie uważałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Co do ogolnej wystarczy ze poduchy dowalala powietrzem. Roznica moze byc od 100 kg nawet do 1 tony zalezy jaki zestaw...

Jak ktos nie wierzy niech kaze wjechac autem spuscic powietrze i dopompowac....

 

 

W tym przypadku lukasz ma racje.

Od wagi np. 800 odejmij 6% to masz 752 kg ale jak wezmiesz 6% z 752 i dodasz to masz 792.12 kg.

Na fv liczymy netto od kwoty netto ale skitke odejmujemy od wagi brutto.

Ty już moze o liczeniu czegokolwiek  sie nie  wypowiadaj , raz naliczyłes  1  tonę powietrza  w układach ciężarówki , teraz bierzesz sie za %  :D

 

To chyba oczywiste że  jakiś tam procent z mniejszej liczby, wyniesie mniej , niż taki sam procent z większej liczby .

To jest poziom bodajże  6 klasy podstawówki  :P 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Było takie zadanie w 5 podstawówki że w ,,Spodnie kosztowały 100 zł , w styczniu obniżono cenę o 50 % i w marcu znowu obniżono o 50%"  Ile będą kosztować spodnie po 2 obniżkach?

O rozwiązanie poproszę użytkownika lukasz121515 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz121515    14

No ok przyznaje się do błędu :) popierd..... mi się w głowie z tym liczeniem, chciałem policzyć jak fakturę zapominając o jednym szczególe, a na forum wcale nie ma nikogo lepszego ode mnie, bo może oprócz jednego kolegi który wyjaśnił jak liczyć, znalazła się cała masa hejterów, bo jest okazja żeby kogoś wyśmiać- podejście polskiego społeczeństwa, ot taka prawda.

Pozdrawiam

Spodnie 25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

ja liczylem tak 700 kg byk czyli 700x6 =42kg NA Okarmienie potem od 700-42=658 waga netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

dziś wycenione 2 mieszańce (ładnej budowy) po 7,9pln/netto i HF (wysoki i duży ale chudye) po 6,9pln/netto, co sądzicie o takich cenach?? podobno w ostatnim tygodniu ceny spadły o 20gr i niby od poniedziałku znów do dołu, jaka sytuacja u was?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz84    3

Każdy handlarz mówi że za tydzień ceny spadają. Ale potem i tak muszą troche wzrosnąc . według mnie cena ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

ja liczylem tak 700 kg byk czyli 700x6 =42kg NA Okarmienie potem od 700-42=658 waga netto

I dobrze liczyłeś .

Łatwiej jest od 100 odjąć ile procent  skitki  i wage brutto pomnozyc przez  to co  zostaje .

 

Przy  6%  700 x 0,94 =658 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

dziś wycenione 2 mieszańce (ładnej budowy) po 7,9pln/netto i HF (wysoki i duży ale chudye) po 6,9pln/netto, co sądzicie o takich cenach?? podobno w ostatnim tygodniu ceny spadły o 20gr i niby od poniedziałku znów do dołu, jaka sytuacja u was?? 

 

U mnie to od połowy stycznia spadają, na wbc już z 0,80 zł poleciały. U nas cena za ładnego mieszańca 7,50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

No ok przyznaje się do błędu :) popierd..... mi się w głowie z tym liczeniem, chciałem policzyć jak fakturę zapominając o jednym szczególe, a na forum wcale nie ma nikogo lepszego ode mnie, bo może oprócz jednego kolegi który wyjaśnił jak liczyć, znalazła się cała masa hejterów, bo jest okazja żeby kogoś wyśmiać- podejście polskiego społeczeństwa, ot taka prawda.

 

Pozdrawiam

 

Spodnie 25

Każdemu może się popierd... ale udowodniłeś że procenty znasz więc spoko  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Było takie zadanie w 5 podstawówki że w ,,Spodnie kosztowały 100 zł , w styczniu obniżono cenę o 50 % i w marcu znowu obniżono o 50%"  Ile będą kosztować spodnie po 2 obniżkach?

O rozwiązanie poproszę użytkownika lukasz121515 

 

 

No ok przyznaje się do błędu :) popierd..... mi się w głowie z tym liczeniem, chciałem policzyć jak fakturę zapominając o jednym szczególe, a na forum wcale nie ma nikogo lepszego ode mnie, bo może oprócz jednego kolegi który wyjaśnił jak liczyć, znalazła się cała masa hejterów, bo jest okazja żeby kogoś wyśmiać- podejście polskiego społeczeństwa, ot taka prawda.

 

Pozdrawiam

 

Spodnie 25

Ok  tylko po co był  ten  cały spór ;) .

Żeby  utrwalic  zmień  to  zadanie  tak że  nie  było 2  obniżek-  tylko jedna  o 50%  , a później cena  spodni  wzrosła również   o  50%

czy przed obnizką  i po  podwyżce  cena  będzie  ta  sama ? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

witam wszystkich. w środę sprzedane 2 jałówki

1. 617kg po 7zł

2. 562 po 6.6 ( z tym ze w szynkach gwóźdź)

odbiorca pośrednik od zakrzewskich kosów lacki

oglądał tez trzecią dawał po 8zł za jałówkę, wybitnie umięśniona po bbb ale jeszcze postoi

wszystkie ceny i wagi brutto

uważam, że ceny dał niezłe bo skurczybyk nie wiedział, że zakupiłem wagę (wcześniej tez zabierał od mnie bydło i ceny dawał dość dobre). Po zważeniu tej 1 jego waga wykazała 591kg. Jeszcze nie widziałem człowieka który by tak pobladł a następnie z siniał ba hasło ,, ona waży więcej". w 2 minuty waga mu rozmarzła oczywiście zważyliśmy też i na mojej bo mi nie wierzył, następnie znowu na jego wadze i o dziwo jałówka ważyła 612 kg hehhe. Teraz się zastanawiał czy za te trzecią da mi te 8 zł i czy w ogóle przyjedzie hehhehehhe, Waga mój zakup który wróci się już po sprzedaży 6 sztuk hehhehe, także ten  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

to teraz więcej jak 7,5 brutto nie dostaniesz

mam to samo, sprzedaje najtaniej na wiosce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

chyba i tak spróbuje do niego zadzwonić. Sprawdzę czy robi z gęby pupcię hhehe. W sumie wie że mam dobry towar bo gównie 100LM. Z tego co dziś obdzwoniłem to większość daje 7,5 btutto max teren powiatu ostrów maz.  i okolice. Jak na razie tylko ten jeden się dowiedział że mam wagę. Teraz to ja będę ich naciągał hhehe chyba będę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz121515    14

Ok tylko po co był ten cały spór ;) .

Żeby utrwalic zmień to zadanie tak że nie było 2 obniżek- tylko jedna o 50% , a później cena spodni wzrosła również o 50%

czy przed obnizką i po podwyżce cena będzie ta sama ?

Ciągle wszystko szybko, człowiek zabiegany i zapomina o podstawowych rzeczach, a nawet nie pomyśli że może jednak nie ma racji. Ale dzisiaj sobota, najlepszy dzień na "reset" :D hehe

 

P.S. sorki Mariusz że cię tam w jednym poście trochę zbluzgałem

 

Spodnie 75

 

Wracając do tematu: dwa tygodnie temu oferta od dwóch handlarzy za mięsne 8,2 brutto, wczoraj już 8, z hf też 0,2 w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Piotrekbid jak jeden wie to reszta tez szybko sie dowie bo to jedna klika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2121    0

Witam, mam na sprzedaż 4 jałówki średniej budowy i 1 byka również średniej budowy. Zbliża się czas kiedy będę musiał je sprzedać i czy ktoś może polecić kogoś kto kupuje w powiecie kaliskim i okolicach , co sądzicie o McKeen-Beff z Liskowa sprzedałem tam raz nie wyszyłem najgorzej ale ktoś miał do czynienia przez dłuży czas z nimi?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj